Jaunumi

attēls

No Ēveles nāk stāstnieki

2010-11-09

Lai celtu godā stāstīšanas tradīcijas, Valsts izglītības satura centrs (VISC), sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, nemateriālās kultūras pārmantošanas biedrību „Aprika", LU literatūras, folkloras un mākslas institūtu, Rīgas L

Lai celtu godā stāstīšanas tradīcijas, Valsts izglītības satura centrs (VISC), sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, nemateriālās kultūras pārmantošanas biedrību „Aprika", LU literatūras, folkloras un mākslas institūtu, Rīgas Latviešu biedrības namā 27.novembrī pulcinās ap 100 bērnu un jauniešu - novadu labāko stāstnieku, bet Tālās Gaujmalas stāstniekus no tuvējiem novadiem 5. novembra pēcpusdienā laipni uzņēma bērnu jauniešu centrs ,,Mice” Valkā. Ričards Eglītis (11), Madara Dundure (13), Armīns Zīvers (13) – tie ir mūsējie, par kuriem tika saņemtas vislabākās atsauksmes viņu varējumam gan no žūrijas, gan skatītājiem. Pirmo reizi bija atļauts izmantot arī tautas mūzikas instrumentus, Armīns savu priekšnesumu papildināja ar bungām, viņš ieguva arī ekspertes Zanes simpātiju balvu. Ričards un Armīns turpinās savus stāstus Rīgā Latviešu biedrības namā. Meitenēm kā allaž grūtāk – lielāka konkurence un nevar jau visas iespējas tālākajai sacensībai atdot ēveliešiem vien. Elvis Poruks, 2009. gada Latvijas stāstu ķēniņš, šoreiz īpašā statusā – žūrijas eksperta lomā! Skolotāja Irida Jukāme atkal var priecāties par savējiem.


Prasmi interesanti pastāstīt pasaku vai teiku, atgadījumu no dzīves un dzirkstošu anekdoti novērtē arī paši bērni, par to liecina novadu kārtas kuplais dalībnieku pulks no visām Valkas novada vispārizglītojošajām skolām, BJC ,,Mice”, Beverīnas un Burtnieku novadiem un Valmieras pilsētas, pavisam 32 stāstnieki.

Lai veicas mūsu stāstniekiem Rīgas pilsētā un visā dzīvē, jo ,,runasvīriem spēks rokās, ko tie nolemj – tas ir.”

Attēlā - žūrijas simpātija Armīns Zīvers.

 

Aelita Punkstiņa
Ēveles bibliotēkas vadītāja


ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009