2015

15. aprīlī, jau trešo gadu Burtnieku pagasta kultūras centrā tika godināti konkursa “Burtnieku novada uzņēmēju gada balvas 2015” laureāti. Kopskaitā apbalvojumus saņēma 26 uzņēmēji. Konkursa galvenajā nominācijā “Gada uzņēmējs 2015” balvu ieguva zemnieku saimniecība “Lelles”.

Lai noteiktu labākos un uzņēmīgākos novada uzņēmējus, Burtnieku novada pašvaldība aicināja gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus būt aktīviem un pieteikt pretendentus “Burtnieku novada uzņēmēju gada balvai 2015”. Attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Auziņa atzīst: “Šogad konkursā pieteikti kopskaitā 42 pretendenti 10 nozaru un tematiskajās, kā arī galvenajā nominācijā “Gada uzņēmējs”. Lai arī pieteikumu skaits gadu no gada nedaudz svārstās un šogad nav pats augstākais,  2015. gada uzņēmēju balvas konkurss ir bijis īpašs, jo esam saņēmuši rekordlielu balsotāju skaitu – vairāk nekā 550 – kuri par izvirzītajiem kandidātiem visās nominācijās balsis ir nodevuši gan aizpildot balsošanas anketas internetā, gan visās pagastu pārvaldēs papīra formātā. Par to mums īpašs prieks, jo esam gandarīti, ka trīs gadu laikā konkurss ir kļuvis ļoti populārs ne vien novada iedzīvotāju vidū, bet arī ārpus tā robežām.”

Konkursa uzvarētāji:

Uzņēmēju godināšanas pasākuma galveno balvu “Gada uzņēmējs” ieguva Matīšu pagasta Jāņa un Līvijas Leļļu Zemnieku saimniecība „Lelles”, kas dibināta 1998. gadā, un par savu nozari izvēlējusies cūkkopību un graudkopību. Šobrīd saimniecībā ir aptuveni 1000 cūku, bet nodarbinātas ir četras personas. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka ¾ no cūkām nepieciešamās barības tiek nodrošinātas ar pašu izaudzētajiem graudiem. Savukārt saražotā produkcija tiek realizēta veikalos Valmierā, Limbažos un Mazsalacā. Par spīti Āfrikas cūku mēra dramatiskajai izplatībai Vidzemē kopš 2014. gada, kas skāra arī Matīšu pagastu, un līdz ar to noteiktajiem cūkgaļas tirdzniecības ierobežojumiem, ZS “Lelles” ir spējušas pabeigt 2015.gadu bez ievērojama apgrozījuma krituma un investējušas vairāk nekā 120 000 eiro, izbūvējot mēslu un vircas krātuvi.

Nominācijā “Gada lauksaimnieks” šogad tika sveikti uzņēmēji trīs nozarēs – lopkopības, augkopības un dārzkopības.

Nominācijā “Gada lauksaimnieks - augkopībā” uzvarēja Valtera Etmaņa zemnieku saimniecība “Bērziņas”, kas dibināta 1992. gadā Matīšu pagastā. Pašlaik apsaimniekotajā zemē tiek audzēti dažādi graudaugi. Papildus saimniecība sniedz transporta pakalpojumus un izstrādā  mežus, iegūta pieredze arī lopkopībā un kokmateriālu ražošanā. Gan pašu spēkiem, gan izmantojot kredītus un piesaistot Eiropas Savienības fondu projektu līdzfinansējumu iegādāta jauna, moderna un augstražīga tehnika lauksaimniecības vajadzībām. 2015. gadā saimniecībā investēti vairāk nekā 230 000 eiro, pabeidzot tehnikas novietnes būvniecību.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī Jāņa Lucāna ZS “Bušas” no Rencēnu pagasta un Visvalža Gailīša ZS “Taurnieki” no Ēveles pagasta.

ZS “Bušas” dibināta 1993. gadā, kad uzsākta graudu audzēšana, tad kartupeļi, taču tas pārtraukts zemās rentabilitātes dēļ. Kopš 2001. gada 1 hektāra platībā kopskaitā 10 siltumnīcās tiek audzēti gurķi, par kuru „labsajūtu” rūpējas automatizētā barības un laistīšanas sistēma. Vienas sezonas laikā te ienākas ap 300 tonnu gurķu un gada laikā iespējams iegūt divas ražas.  

ZS “Taurnieki” dibināta 2000. gadā. Saimniecības pamatnozare – graudkopība. 280 hektāros tiek audzēts rapsis, mieži, kvieši un rudzi. Lauku apstrāde notiek ar kombinētiem agregātiem, kuri dod lielu nozīmi ražas ieguvei. Tiek plānotas arī investīcijas jaunai graudu kaltei, kas ievērojami samazina ražošanas  pašizmaksu.

Nominācijā “Gada lauksaimnieks – lopkopībā” uzvarēja Aināra un Ievas Melbāržu piemājas saimniecība “Aizmeži” Vecates pagastā, kurā, saimniekojot vien divus gadus, izdevies izveidot ganāmpulku no 42 aitu mātēm un 2 teķiem. Īsajā laikā izdevies iegūt arī nepieciešamo izglītība, zināšanas un pieredzi. 

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī ZS “Vecbeņči” no Valmieras pagasta, ZS “Vairogi” no Rencēnu pagasta , ZS “Lelles” no Matīšu pagasta un piemājas saimniecība “Puriņi” no Ēveles pagasta.

Ivara Bišofa ZS “Vecbeņči” dibināta 1998. gadā. Sākotnēji saimniecībā bija 2 slaucamās govis un daudz roku darba. Pakāpeniski attīstoties, piesaistot arī Eiropas Savienības atbalsta līdzekļus, saimniecībā izveidota mehanizēta slaukšana, barošana un mēslu tīrīšana. Patlaban saimniecībā ir 25 slaucamas govis un 20 jaunlopi.   Apsaimniekojot 80 hektārus lauksaimniecības zemes, pašu saimniecībā tiek izaudzēti graudi spēkbarības sagatavošanai ganāmpulkam un vistu barošanai.

ZS “Vairogi” vecvecāku īpašumā 1992. gadā dibinājis Māris Kājiņš. Saimniecības specializācija ir piena lopkopība. Tiek apsaimniekoti 64 hektāri lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Pastāvēšanas laikā saimniecība ir specializējusies arī burkānu, kartupeļu un sīpolu audzēšanā.

Piemājas saimniecībā “Puriņi” jau trešajā paaudzē saimnieko Kristīne Vītola ar ģimeni. Saimniecību 2011. gadā Kristīne mantojusi no tēva Māra Vītola. Tiek apsaimniekoti 40 hektāri lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Saimniecības pamatnozare – piena lopkopība, bet Kristīnes sirdslieta - putni un truši.

Savukārt nominācijā “Gada lauksaimnieks – dārzkopībā” uzvarēja SIA “Stādaudzētava Zaļā Oāze” Rencēnu pagastā, kurā šobrīd saimnieko Dace Lohina kopā ar sadarbības partneri Agitu Brambati. Papildus iespējai iegādāties dažnedažādus stādus, ekskursantu grupām tiek piedāvāts apmeklēt stādaudzētavu, kurā iespējams apskatīt, kā vienā saimniecībā aug viengadīgas un daudzgadīgas puķes, dekoratīvo koku un krūmu stādi, kā arī ekoloģiski tīri dārzeņi un augļi.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī AS “Latvijas valsts meži” Valmieras kokaudzētava no Valmieras pagasta un dārzniecība “Rudzīši” no Matīšu pagasta.

AS “Latvijas valsts meži” Valmieras kokaudzētavānevar nepamanīt plašā teritorijā izvietojušos, zaļojošos koku stādus un bagātīgi ziedošos, daudzkrāsainos hortenziju, klinšrozīšu, veigelu un citu dekoratīvo krūmu un koku jaunos stādījumus. Kopā ar platību pie bijušā lidlauka tiek apsaimniekoti 20 hektāri. Pamatdarbība ir meža stādu audzēšana, kas Valmieras pievārtē notiek jau kopš sešdesmitajiem gadiem.

Kā stāsta dārzniecības “Rudzīši” īpašnieki Mudīte un Arturs Rudzīši: “Dārzniecība šeit radusies pati no sevis –  pilsētā dzīvojot, iegūta pieredze un prasmes tulpju audzēšanā.” Naturālās saimniecības pārstrukturizācijas projekta ietvaros tapusi lielā siltumnīca, iegādāti svarīgākie darbarīki. Stādu izvēle “Rudzīšos” ir daudzveidīga – šeit rodami gan dažādu viengadīgu un daudzgadīgu puķu stādi, sīpolpuķes, pieejami arī pārtikas kultūraugu stādi.

Par “Gada ražotāju” šogad tika pasludināta SIA “Vidzemes logi”, kas dibināta 2013. gadā, tās īpašnieki ir Ervīns un Inga Broki. Logu ražotnē tiek ražoti kvalitatīvi un energoefektīvi PVC logi, durvis un stiklotās konstrukcijas pēc individuāliem pasūtījumiem. SIA “Vidzemes logi” ir mobils uzņēmums – logus un durvis iespējams iegādāties visā Latvijā un arī ārpus tās robežām, sazinoties pa e-pastu, telefonu vai aizpildot kontaktformu uzņēmuma mājas lapā.

Nominācijā “Gada tūrisma uzņēmums” uzvarēja zemnieku saimniecība “Ķempēni”. Lauku māja “Ķempēni” Ēveles pagastā ir lieliska vieta, kur piepildīt ieceres par kāzu vai citu pasākumu rīkošanu lauku vidē. 19. gadsimta beigās celtās muižas kalpu mājā jutīsies ērti pat 120 viesi, bet vasarās lauku sētā ir iespējams uzņemt pat 300 sporta spēļu dalībniekus, kurus cienās ar pašu audzētiem, ekoloģiski tīriem gardumiem, aicinās nopērties īstā lauku pirtī, bet no rīta modinās ar gaiļa dziesmu.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī ZS “Rūķīši” viesu māja “Saulītes” no Matīšu pagasta, ZS “Vildēni” no Rencēnu pagasta un biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola” no Valmieras pagasta.

Papildus lauksaimnieciskajai ražošanai, kas spēcīgi attīstīta ZS “Saulītes”, saimniecība nodarbojas arī ar lauku tūrismu, piedāvājot atpūtu viesu mājā “Saulītes” kas atrodas, gleznainā vietā Burtnieka ezera krastā. Šeit tiek piedāvātas telpas dažādu pasākumu norisei – dažādiem semināriem, konferencēm un kāzu svinībām. Iespējams uzņemt līdz pat 100 viesiem. Burtnieka ezera tuvums padarījis šo vietu arī par iecienītu makšķernieku galamērķi. Šeit pieejams laivu kanāls, laivu īre izbraucieniem ezerā un makšķerēšana 1,5 hektārus lielajā rekreācijas dīķī.

ZS “Vildēni” dibināta 1992. gadā. Tās saimnieki Aivars un Ināra Pabriki piedāvā iespēju apskatīt Nandu un Ziemeļāfrikas melnos strausus, pāvus, pīles, vairāk kā 20 šķirņu vistas, dažādu šķirņu fazānus, pāvus un baložus, mini cūku, dambriežus un murkšķus. Šetlandes poniji, aitas, kazas un trušu dārzs labprāt gaida ciemos bērnus.

Biedrība "Valmiermuižas jātnieku skola" ir dibināta 2015. gadā ar mērķi sekmēt ilgtspējīga kultūras tūrisma attīstību Valmiermuižā un Burtnieku novadā. Biedrība Rufinas Jurašas vadībā, izmantojot reģiona bagāto kultūrvēstures mantojumu, līdzdarbojas Valmiermuižas un Burtnieku novada tēla veidošanā un popularizēšanā Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu viesiem. Jātnieku skola atrodas 2015. gadā atjaunotajā Valmiermuižas stallī, kur patlaban mitinās zirgi un piemīlīgā ponijmeitene Zita. Tiek piedāvātas izjādes zirga vai ponija mugurā Valmiermuižas pils parkā. Iepriekš vienojoties, izjādes ar zirgu vai izbraucieni ar drošku ir iespējami arī klienta izvēlētā svinību vietā. 

Svinīgajā godināšanas pasākumā par Burtnieku novada “Gada amatnieku” kļuva Jānis Sirmais. Burtnieku pagasta “JS koka ietu darbnīcā” iesākumā ar finiera zāģīti tika izzāģētas dažādas figūras un mežģīnes, bet tagad izstrādājumi top, izmantojot CNC darba galdu un lāzergravēšanas iekārtu. Pieejama fotogrāfiju gravēšana kokā, dažādu suvenīru, oriģinālu dāvanu izgatavošana. Radīts arī nišas produktu kopums – aksesuāri kāzām, kuriem tiek iedots savs rokraksts un īpašs dizains. Papildus tam tiek izgatavotas koka spēles, rotaļlietas, kā arī dažādas koka detaļas.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī Rencēnu aušanas darbnīca un SIA “Svenne” no Rencēnu pagastā.

2002. gada rudenī uzņēmīgu sieviešu pulciņš sagādāja 7 stelles, telpu un skolotāju – sanāca kopā un sāka aust savus pirmos deķīšus... 2008. gadā notika kolektīva pirmā piedalīšanās Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētku Tautas lietišķās mākslas izstādē un Vērmanes dārza pasākumos. Šobrīd kolektīvs, kurā darbojas 10-12 audējas, tik atšķirti un tomēr kopā, austuvē  satiekas ik nedēļu. Kopīgi priecājas par panākumiem, kreņķējas par neveiksmēm, palīdz tās pārvarēt. Burtnieku novada pašvaldībai ir izveidojusies sekmīga sadarbība gan piedaloties dažādās izstādēs, gan gatavojot dāvanas ar pašvaldības simboliku novada ciemiņiem.

SIA “Svenne” dibināta 2011. gadā, taču smēdi Jurģis Sīmansons sācis iekārtot pirms 11 gadiem, kad Rīgas amatniecības vidusskolā bija jāgatavo diplomdarbs – tapusi iespaidīga metāla ābele. Pēc profesionālās izglītības iegūšanas viss laiks tiek veltīts kalēja darbam. Daudz jāapgūst pašmācības ceļā, eksperimentējot, meklējot dažādus risinājumus, kas ļauj nonākt līdz gatavam produktam. Kad Jurģis sāka darboties ar metālu, interese par to parādījās ari viņa tēvam – dizainerim Mārim Sīmansonam, kurš iepriekš vairāk darbojies ar koku un mālu.

Titulu “Gada mājražotājs” ieguva Anete Kurpniece, kura plašāk pazīstama ar savu radošo stūrīti ''Aņ Stūrītis'', kas tika izveidots 2009. gadā Ēveles pagastā. Anete izgatavo dažādus papīra darbus kāzām, jubilejām, kristībām un korporatīvajiem pasākumiem. Darbu sortiments ir ļoti plašs – sākot no ielūgumiem, galda kartēm, noformējuma atribūtikas, beidzot ar dažādām telpu un galda dekorācijām. Anetes nodarbošanās ir hobijs un  sirdslieta, bet reizē arī neliels bizness, kuram tiek veltīta liela daļa brīvā laika.

Šajā nominācijā tika apbalvots arī IK “Valmiermuižas trusis” no Valmieras pagasta.

Truškopība Maļutinu ģimenes sētā Valmiermuižā ienākusi pavisam negaidīti – tēvs uzdāvinājis 2 trušus, tāpēc nolēmuši, ja jau barība jāgādā 2, tad taču to var izdarīt arī 5 vai 10. Patlaban saimniecībā ir vairāk nekā 200 trušu un vasaras beigās tas divkāršojas. Te bez trušiem audzē arī šķirnes vistas un paipalas. Jau 5 gadus no kažokādām tiek šūtas vestes, cimdi, cepures un piekariņi. Sortimenta dažādībai tiek  adītas arī cepures, lakati un šalles.

Nominācijā “Gada pakalpojumu sniedzējs” uzvarēja Leila Rogačova, kura savā masieres kabinetā piedāvā iespēju uzlabot veselību un relaksēties, izbaudot SPA masāžas pakalpojumus. Leila ir matīšniece jau vairāk nekā 25 gadus un atzīst, ka vietējie iedzīvotāji ne uzreiz aktīvi uzsākuši izmantot viņas sniegtos pakalpojumus, taču pamazām izveidojies stabils klientu loks un nu klienti brauc ne vien no tuvējās apkārtnes, bet arī no kaimiņu novadiem – Alojas, Mazsalacas un arī no Valmieras.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī SIA “Firma Valdeko” no Valmieras pagasta un Annas Šakares ģimenes ārstes prakse no Ēveles pagasta.

DUS Valdeko atrodas Valmieras apvedceļa vienpadsmitajā kilometrā. Tās direktora Jāņa Matisona juniora sekmīgā vadībā visu diennakti šeit iespējams uzpildīt degvielu vai gāzi, ieturēt maltīti mājīgajā bistro - kafejnīcā, iegādāties kafiju un atspirdzinošos dzērienus, nomazgāt vai salabot auto. Klientu ērtībai tiek piedāvātas klientu kartes, sniedzot atlaides degvielas iegādei un citiem pakalpojumiem. Veikala telpās izvietots suvenīru stends, kā arī šeit atrodas vienīgais tūrisma informācijas punkts Burtnieku novadā, kas tā apmeklētājiem pieejams visu diennakti.

Annas Šakares ģimenes ārstes prakse Ēvelē ir dakteres pirmā un vienīgā darba vieta kopš 1984. gada, kad pēc Rīgas Medicīnas institūta beigšanas uzsāktas profesionālās gaitas tagadējās prakses vietā esošajā Ēveles lauku ambulancē. Daktere Anna Šakare atminas, ka ir bijusi viena no pirmajām savu praksi izveidojušajām ģimenes ārstēm toreizējā Valkas rajonā. Garo prakses gadu laikā iepazīti visi šejienes iedzīvotāji.

Par Burtnieku novada “Jauno uzņēmēju” tika atzīts Gatis Gaumanis, kurš 2015. gadā kā jaunais lauksaimnieks pārņēma gaļas liellopu, šķirnes un bioloģiskās lauksaimniecības zemnieku saimniecību „Ceļmalas” Ēveles pagastā. Ar gaļas lopkopību saimniecība ir uzsākusi darbību 2006. gada septembrī, kad no Bavārijas tika ievestas 20 grūsnas „Simentāles” šķirnes teles un vaislas bullis. Saimniecība ar saviem izaudzētajiem jaunbuļļiem ir piedalījusies Pirmajā Baltijas liellopu izsolē, kā arī gaļas liellopu ciltsdarba sasniegumu demonstrējamos. 

Nominācijā “Gada jaunums” titulu ieguva SIA “Firma Valdeko” organizētie pasākumi “Valdeko Vasara” un “Valdeko Ziema”. “Valdeko Vasara” ir projekts, kas turpina projekta "Ghetto Alianse" Valmiera aizsākto pasākumu organizēšanu. Visas vasaras garumā projekta ietvaros norisinājās turnīri ielu basketbolā, florbolā, kā arī futbolā un dažādas aktivitātes ģimenēm. Savukārt “Valdeko Ziema” ir jauns projekts, kura mērķis ir veicināt un pilnveidot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, pavadot laiku kopā ar ģimeni un baudot ziemas aktivitātes – slidošanu un distanču slēpošanu - bez maksas.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī SIA “GERCINI” no Burtnieku pagasta un SIA “Svenne” no Rencēnu pagasta.

Uzņēmums SIA “GERCINI” ir dibināts 1993. gadā un ir ģimenes uzņēmums, kurš izmanto savu potenciālu un pieredzi, radot pieprasītus produktus: ražošanas iekārtas ar pilnu automatizācijas pakāpi. 15 gadu pieredze pārtikas ražošanas jomā, ļāvusi precīzi izprast nozares specifiku un vajadzības. Savukārt, 2014. gada nogalē dzima jaunā produkta – elektroenerģijas patēriņa  monitoringa ierīces ideja. Tā, uz Gercini rūpnieciskā kontroliera bāzes 2015. gada oktobrī tapa jaunais produkts GDog, kurš plašākam interesentu lokam tika prezentēts izstādē „Vide un enerģija 2015.” Izstādes laikā aizsākās sekmīga sadarbība ar AS “Latvenergo”, kas sola daudz izaicinājumu un plašas tālākās attīstības perspektīvas. Vairākas GDog ierīces ir uzstādītas arī Burtnieku novada pašvaldības ēkās, kur jau vērojami pirmie sekmīgie rezultāti – samazināts elektrības patēriņš apkures iekārtām.

SIA “Svenne” 2015. gadā uzsāka jauna produkta – īpaša dizaina sveču – izgatavošanu. Idejas autore ir Ieva Sīmansone, bet tās pilnveidošana un dizains ir visas Sīmansonu ģimenes kopdarbs. Kā stāsta Māris Sīmansons, sveču ražošana vēl ir attīstības stadijā, taču tās jau guvušas atzinību Latvijā un ārpus tās, redzamas arī Rīgas veikaliņos un iekļautas Saeimas prezentējošo dāvanu sarakstā. Arī Burtnieku novada uzņēmēju gada balvas nozaru un tematisko nomināciju laureāti saņēma SIA “Svennes” īpaši Burtnieku novada pašvaldībai izstrādāta dizaina sveces, kuras turpmāk tiks iekļautas pašvaldības īpašo reprezentācijas priekšmetu klāstā.

Godināšanas pasākumā Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Kārlis Sedvalds pateicās visiem uzņēmējiem par ieguldījumu novada attīstībā un novēlēja nepazaudēt ticību saviem spēkiem. Pateicības vārdus teica arī domes deputāti un administrācijas darbinieki. Visus klātesošos ar priekšnesumiem priecēja vokālā grupa “4Sound” un balles deju klubs “Valmiera”.

Konkursa „Burtnieku novada uzņēmēju gada balva” mērķis ir godināt Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Burtnieku novadā.

ŠEIT augšupielādējama PowerPoint PREZENTĀCIJA par Burtnieku novada nominētajiem uzņēmējiem.

Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit