2012

2013. gada aprīļa beigās Burtnieku kultūras centrā pulcējās novada uzņēmēji. Viņiem tā bija svētku diena, jo pirmoreiz tika sveikti pašvaldības izsludinātā konkursa „Burtnieku novada Uzņēmēju gada balva 2012” laureāti.

Kopumā uzvarētāji tika noteikti vairākās kategorijās, ņemot vērā to, ka Burtnieku novadā darbojas dažāda mēroga un nozaru uzņēmumi. Lai noteiktu labāko, tika ņemts vērā gada apgrozījums un nodarbināto skaits. Uz balvu lielo uzņēmumu kategorijā (31 un vairāk darbinieku) pretendēja divi – SIA „SCO Centrs” un SIA „Zaltes”, par uzvarētāju kļūstot pirmajam – būvuzņēmumam no Valmieras pagasta. Savukārt vislielākā konkurence bija vērojama vidējo uzņēmumu kategorijā (11 – 30 darbinieku), kurā bija četri pretendenti – SIA „Burtnieku zirgaudzētava”, SIA „Valmiermuižas alus”, SIA „Cietais rieksts” un SIA „Saimniecība 24”. Balva nonāca alus darītāju īpašumā, tikmēr mazo uzņēmumu kategorijā (6 – 10 darbinieku) to saņēma zemnieku saimniecība „Bērziņas”, kas bija arī vienīgais pretendents. Mikrouzņēmumu (līdz pieciem darbiniekiem) ieskaitē balva nonāca pie SIA „Matīšu aptieka”, bet vēl uz to pretendēja SIA „Skudra pluss”. Savukārt pašnodarbināto personu kategorijā sekmīgākā izrādījās pirts namiņa „Stārķu ligzda” saimniece.

Minētie uzņēmi saņēma ne tikai skaistas stikla balvas un uzvaru apliecinošu diplomu, bet arī dāvanu karti no Vidzemes Televīzijas 100 latu apmērā, kas dos iespēju izmantot to sava uzņēmuma publicitātes vajadzībām.

Konkursa ietvaros tika pasniegtas arī speciālas balvas tiem novada uzņēmējiem, kuri kā veiksmīgākais paraugs darbojas konkrētā tirgus nozarē. Lai noteiktu labākos, notika publisks balsojums, kurā ikviens varēja noteikt uzvarētāju katrā no kategorijām. Balsošana notika Burtnieku novada pašvaldības interneta vietnē www.burtniekunovads.lv, kā arī anketas bija pieejamas pagastu pārvaldēs.

„Gada lauksaimnieks” balvu ieguva zemnieku saimniecība „Lelles”, kas aktīvi strādā kopš 1998. gada. Par savu nozari izvēlējusies cūkkopību un graudkopību, bet šobrīd saimniecībā ir aptuveni 1000 cūkas un nodarbinātas četras personas. Savukārt uz nosaukumu „Gada ražotājs” kopā ar z/s „Lelles” pretendēja SIA „Burtnieku zirgaudzētava” un SIA „Valmiermuižas alus”, kas arī ieguva balvu. Arī „Gada tūrisma uzņēmums” tika atzīmēts un uzteikts Valmieras pagastā attīstītās tradīcijas un norises, par uzvarētāju pasludinot SIA „Valmiermuižas pils”, kas rīko atraktīvas ekskursijas un uzņem viesus alus ražotnē. Vēl šajā kategorijā kā pretendenti bija zemnieku saimniecība „Ķempēni” un SIA „Burtnieku zirgaudzētava”.

Arī uz balvu „Gada tirgotājs” bija saņemti trīs pieteikumi – SIA „Firma Valdeko”, SIA „Lars Limited” un SIA „Zaltes”. Par uzvarētāju kļuva SIA „Lars Limited”, kuru izveidotie veikali „Top” kļuvuši iecienīti Burtnieku novada iedzīvotāju vidū. Savukārt kategorijā „Gada būvnieks” vislielāko balsu skaitu ieguva SIA „TBM Maiga”, kas izkonkurēja SIA „EGU Būve”. Tikmēr „Gada mežinieks” tituls nonāca pie SIA „NM koks”, kas bija vienīgais pretendents no savas nozares un kuru galvenie darbības virzieni saistīti ar mežistrādi, mežu atjaunošanu un to kopšanu. Kā vienīgais, bet ne vājākais kandidāts pie balvas tika arī zemnieku saimniecība „Dulbeņi” kā „Zaļā saimniecība”. Šie ļaudis mācēs stāstīt un rādīt visu par Šitaki sēņu audzēšanu, kā arī cienāt ar pašu izaudzēto produkciju, tāpat vēl arī piedāvāt bišu dravās gūtos labumus. Pie otras balvas vakara gaitā tika arī pirts namiņš „Stārķu ligzda”, kas tika atzīts par sekmīgāko jauno uzņēmumu.

Balvu saņēma arī „Valmiermuižas kultūras biedrība” par ikmēneša tirdziņu „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” organizēšanu un sniegto atbalstu novada vietējo mājražotāju un amatnieku popularizēšanā.

Konkursa gaitā gūtā pieredze un jaukais noslēguma pasākums liecina, ka pašvaldībā sekmīgākie un veiksmīgākie uzņēmēji tiks godināti arī turpmāk, apzinoties to devumu un vērtību Burtnieku novadā.

Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit