2014

2015. gada 5. jūnijā Burtnieku pagasta kultūras centrā godināti konkursa „Burtnieku novada uzņēmēju gada balva 2014” laureāti. Kopumā apbalvojumus saņēma 12 uzņēmēji. Konkursa galvenajā nominācijā „Gada uzņēmējs 2014” balvu ieguva SIA „Valmiermuižas alus”.

Lai noteiktu labākos un uzņēmīgākos darba darītājus, Burtnieku novada pašvaldība aicināja novada uzņēmējus un iedzīvotājus būt aktīviem un pieteikt pretendentus „Burtnieku novada uzņēmēju gada balvai 2014”. Kā pastāstīja attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Auziņa: „Esam priecīgi un gandarīti, ka saņēmām tik lielu atsaucību gan pirmajā konkursa posmā – kopskaitā 85 pieteikumi tika iesniegti izvērtēšanai, gan otrajā posmā – kad par izvirzītajiem nominantiem saņēmām vairāk nekā 500 balsu interneta balsojumā.” Savukārt galvenās balvas „Gada uzņēmējs 2014” uzvarētāju noteica komisija, izvērtējot atbilstību konkursa kritērijiem.

Konkursa dalībnieki un uzvarētāji

Gada uzņēmējs - SIA „Valmiermuižas alus”. 2014. gads alus darītavā bijis jo ražīgs - investēts alus darīšanas attīstībā un modernizācijā, īstenotais projekts „Alus pagrabs izmeklētu alu brūvēšanai mazās partijās”, kurā brūvē īpašus alus veidus, tostarp, valsts vēsturei, nozīmīgām vērtībām un īpašiem notikumiem veltītas garšas. Īstenotais projekts „Alus kokteiļu brūvēšanā”, kurā tapis alus kokteilis ar plūškoku –„Valmiermuižas Frišs” un bezalkoholiskais iesala dzēriens "Zelta zirgs".

Nominācijai „Gada uzņēmums 2014” tika izvirzīti arī SIA „Ciedra”, SIA „Valmiermuižaspils”, SIA „SCO Centrs” un  SIA „SANART”.

Gada lauksaimnieks - ZS „Rūķīši”. 450ha platībā tiek ievēroti bioloģiskās lauksaimniecības pamatprincipi, 50 ha platībā tiek audzēti graudaugi, ir 230 gaļas liellopi, 130 Eiropas staltbrieži un 20 dambrieži. Saimniecība piedāvā bioloģiski audzētu un nogatavinātu liellopu un brieža gaļu. Papildus lauksaimnieciskajai ražošanai nodarbojas ar lauku tūrismu.

Nominācijai „Gada lauksaimnieks” tika izvirzīti arī SIA „Meža bite”, ZS „Mežiņi”, ZS „Bušas” un SIA „Burtnieku grauds”.

Gada ražotājs - SIA „Ciedra”. Uzņēmums piedāvā plaša klāsta metālapstrādes un mašīnbūves pakalpojumus, kā arī dažādu transportlīdzekļu apkopi, servisu un remontu. Kopš 2005. gada uzņēmums uzsācis arī mežistrādes mašīnu - forvarderu "Deep Forest 610" ražošanu, apkopi un remontu. Līdz 2014.gadam uzņēmums saražojis un arī realizējis 20 forvarderus.

Nominācijai „Gada ražotājs” tika izvirzīti arī SIA „Cietais rieksts”, SIA „Varis Toys”, SIA „Krīti” un SIA „Latzars”.

Gada tūrisma uzņēmējs - atpūtas komplekss „Avoti”. Mūsdienīgs atpūtas un sporta komplekss, kas piedāvā aktīvo atpūtu, telpas svinībām un nakšņošanai. Uzņēmums piedāvā aktivitātes dažādām vecuma grupām, no kurām populārākās ir minigolfs un dabas taka – labirints, rudens un pavasara sezonās tiek organizētas izglītojošas un izklaidējošas ekskursijas skolēniem.

Nominācijai „Gada tūrisma uzņēmējs” tika izvirzīti arī ZS „Adzelvieši”, SIA „Burtnieku zirgaudzētava”, ZS „Vildēni” un „Valmiermuižas kultūras biedrība”.

Gada tirgotājs - SIA „Valmiermuižas pils”. Uzņēmums nodarbojas ar ekskursiju un pasākumu organizēšanu SIA „Valmiermuižas alus” un attīsta divas “Valmiermuižas vēstniecības” – vienu Valmiermuižā un otru Rīgā. 2014. gadā izveidota „Alus virtuve” – restorāns Valmiermuižā. Tāpat, no 2014. gadā piedāvā iespēju doties izjādēs Valmiermuižas pils parkā, piedalīties tradīciju vakaros un neatkarīgo teātru viesizrādēs.

Nominācijai „Gada tirgotājs” tika izvirzīti arī SIA „Zaltes” un SIA „Varis Toys”.

Gada būvnieks - SIA „SANART”. Uzņēmuma darbības sfēras ir siltumapgādes, ventilācijas,  ūdensapgāde, un kanalizācijas iekšējo un ārējo tīklu izbūves darbu veikšana un vispārīgie būvdarbi. Astoņu gadu laikā ir izveidojies gan savs tehnikas parks, gan iekārtas  patstāvīgai darbu veikšanai. Pēdējo gadu laikā uzņēmums īstenojis vairāku daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektus, kā arī energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros veicis vairāku daudzdzīvokļu māju apkures sistēmu rekonstrukcijas darbus.

Nominācijai „Gada būvnieks” tika izvirzīts arī IK „Būvradis”.

Gada mājražotājs – IK „Valmiermuižas tursis”. Truškopība Maļutinu ģimenē ienākusi pavisam negaidīti, divi truši saņemti dāvanā. Tāpēc arī pieņemts lēmums – ja jau barība jāgādā diviem, to var izdarīt arī pieciem, varbūt desmit trušiem. Patlaban saimniecībā ir vairāk nekā 200 trušu. Jau 4 gadus no kažokādām tiek šūtas cepures, cimdi, vestes, piekariņi. Īpašā atšķirības zīme – kažokādas cepures tiek pārdotas īpašās kastēs, kurās tās vēlāk var uzglabāt.

Nominācijai „Gada mājražotājs” tika izvirzīta arī Gunita Moskovljeviča.

Gada amatnieks – SIA „Svenne”. Smēdi Rencēnu pagastā Jurģis Sīmansons sācis iekārtot pirms 11 gadiem, kad Rīgas amatniecības vidusskolā bija jāgatavo diplomdarbs – tapusi iespaidīga metāla ābele. Šobrīd pēc profesionālās izglītības iegūšanas visu savu laiku velta kalēja darbam. Kad J. Sīmansons sāka darboties ar metālu, interese par to parādījās ari viņa tēvam – dizainerim Mārim Sīmansonam, kurš iepriekš vairāk darbojies ar koku un mālu. Šobrīd smēdē darbojas abi, radot ne tikai tīri praktiskas lietas, bet arī mākslas darbus.

Nominācijai „Gada amatnieks” tika izvirzīti arī Jānis Šatrovskis, Juris Līcis, Laine Krūskopa – Bodniece un Rencēnu aušanas darbnīca.

Gada zaļā saimniecība – ZS "Adzelvieši". Saimniecībā tiek audzētas ilggadīgo zālāju sēklas, graudi, kartupeļi, lielie pelēkie zirņi un, protams, kaņepes. Jau vairāk nekā desmit saimniecība nodarbojas arī ar lauku tūrismu.

Nominācijai „Gada zaļā saimniecība” tika izvirzīti arī ZS „Renči”, SIA „Zaļā oāze”, ZS „Dulbeņi” un SIA „ZEMTURI ZS”.

Gada inovācija – SIA „Gercini”. 2014. gada inovācijas: inovatīvs kontrolieris un inovatīva procesu vadības sistēma NUSIS (aplikācija). NUSIS ļauj kvalitatīvi tiešsaistes režīmā sagatavot  projektus sākot no ieceres, plānot un vadīt visus procesus, veikt uzskaiti, sekot termiņiem. Uzņēmums veiksmīgi izkonkurē ārvalstu iekārtu piegādātājus, pateicoties tieši sadaļai: automātika un procesu vadība. Ir izveidojusies laba  sadarbība ar citiem iekārtu ražotājiem Latvijā, kuru stiprā puse ir metālapstrāde, bet nepieciešami automātikas risinājumi, programmēšana, vadība.

Nominācijai „Gada inovācija”  tika izvirzīti arī SIA „Valmiermuižas pils” un SIA „Leko.lv”.

Gada jaunais uzņēmējs – SIA „Vidzemes logi”. Ražotne atrodas Matīšu pagastā. Ražo PVC logus, durvis un stiklotās konstrukcijas no Vācu KBE 5 kameru profila, ko aprīko ar Roto furnitūru, veic piegādi un montāžu, konsultācijas un bezmaksas logu mērīšanu. Uzņēmums dibināts 2013.gadā, tomēr pieredze logu biznesā ir vairāk kā 15 gadus.

Nominācijai „Gada jaunais uzņēmējs” tika izvirzīti arī SIA „Krīti”, SIA „Lizagro”, SIA „Bē-Bē” un SIA „Ogas”.

Gada jaunums – SIA „Cietais rieksts”. Darbojas divās darbības sfērās: bērza zāģmateriālu ražošana un tirdzniecība, un kopš 2005. gada uzsākta upeņu un smiltsērkšķu audzēšana, šīm ogām iegūts arī bioloģiski audzēta produkta sertifikāts. Vēlāk šī sfēra attīstījās līdz visu Latvijā mežos un dārzos sastopamo ogu iepirkšanu, pārstrādi un tirdzniecību. 2014. gada jaunums – ogu tējas.

Nominācijai „Gada jaunums”  tika izvirzīti arī SIA „Vidzemes logi” un SIA „Valmiermuižas pils”.

Godināšanas pasākumā klātesošajiem Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Kārlis Sedvalds izteica atzinību par saimniecisko tvērienu un dažādību. Pateicības vārdus teica arī domes deputāti un administrācijas darbinieki. Uzņēmējiem bija sarūpēts arī muzikāls sveiciens no Valmieras mūzikas skolas stīgu orķestra un grupas „Pagrabs”.

Konkursa “Burtnieku novada uzņēmēju gada balva” mērķis ir godināt Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Burtnieku novadā un veicināt Burtnieku novada uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus.
 

Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit