Jaunumi

Noslēdzies 22. Latvijas čempoināts BMX sacensībās Valmierā

2010-09-08

22. Latvijas Nacionālais čempionāts BMX ir noslēdzies. Ar skaistu sezonas pēdējo 6. kārtu BMX sacensības tika aizvadītas šeit pat Valmieras BMX velotrasē. Svētdien, 5. septembrī, sacensībām laika apstākļi bija ļoti pateicīgi - nelija lietus, labs vēja ātrums un spīdēja saulīte, kas arī šosezon vienu no beidzamajām reizēm palutināja dalībniekus. Valmieras BMX kluba „Tālava” biedri bija parūpējušies par lielisku trases kvalitāti. Arī skatītāji bija savā vietā un atbalstīja pašmāju braucējus vienās no šī gada noslēguma sacensībām. Šī sezona tiešām bijusi bagāta ar veiksmīgiem Valmieras kluba braucēju sasniegumiem. Protams, vislielākais prieks par Māra Štromberga divkārtējo NBL BMX titulu ASV un Pasaules čempiona titula atgūšanu. Lieliskus panākumus parādīja arī Tālavas braucēji Kristers Taims, kurš Pasaules čempionātā ierindojās 7. vietā, bet Kristers Lejiņš ieguva sudraba medaļu. Pievienojamies apsveicēju pulciņam!

Pašmāju braucējiem mājas trasē braukt ir priekšrocība, jo tie pārzina visas trases īpatnības un labākās trajektorijas, kas arī var būt viens no izskaidrojumiem par iegūtajiem teicamiem rezultātiem. Pirmās sacensības aizvadīja jaunākā kluba braucēja Līva Glāzere, kura savā vecuma grupā izcīnīja 1. vietu. Lielisks sākums. G15+ grupā uzvaru izcīnīja Sandra Aleksējeva, kas pārstāv gan Smiltenes BJSS, gan Tālavas klubu. CR grupā 3. un 4. vieta attiecīgi G. Jaunzemam un R. Treimanim. B-6 & jaunāki grupā 1. vietu izcīnīja jaunākais kluba braucējs Mārtiņš Treimanis! B-9 grupā pārliecinošu sniegumu parādīja E. Glāzers, B-10 grupā 5. vieta R. Liepiņam, B-11 grupā 3. un 6. vieta attiecīgi A. Bērziņam un M. Strazdiņam. B-13 grupā pārliecinoši labākais bija V. Ceplītis, bet 3. vietā ierindojās K. Virskulis, un B-14 grupā 4. vietu ieguva D. Pundurs un B-15 grupā M. Blūms izcīnīja arī godpilno 4. vietu. Pēc ļoti aizraujoša brauciena M19+ grupā 3. vietā ierindojās vecākais un pieredzes bagātākais kluba braucējs J. Vanags, bet 5. vietā E. Bedrītis. JM grupā visas dienas garumā fantastisku sniegumu demonstrēja K. Lejiņš, kurš neatstāja saviem pretiniekiem nekādas iespējas. Bet pašā ātrākajā EM grupā 1. vietu izcīnīja Artūrs Matisons, 2. vietā ierindojās Edžus Treimanis, bet 4. vietu ieguva Toms Skujiņš.

Sacensības tiešām bija aizraujošas, jo katrā braucienā sekoja intriga līdz pašai finiša taisnei. Bija neredzēti manevri, neticamas apdzīšanas un skaisti lēcieni. Katrs brauciens dažās grupās bija izšķirošs, jo notika joprojām cīņa par LV čempiona titulu. Un arī B-9 grupā Edvards Glāzers izcīnīja LV čempiona titulu, kā arī grupā B-13 to izdarīja V. Ceplītis, JM grupā to izdarīja arī Kristers Lejiņš, un arī G15+ grupā to izdarīja Sandra Aleksējeva.

Nu šādi notikumi risinājās pagājušajā svētdienā Valmieras trasē, un visas sezonas garumā, kur notika cīņa par Latvijas čempiona titulu. Cerams, ka nākamgad šie rezultāti uzlabosies vēl mazliet vairāk.

Tāpat šo sestdien 11. septembrī, sacensības notiks jaunajā Jelgavas sporta kompleksa BMX trasē, bet svētdien, 12. septembrī, tiks aizvadīta Baltijas kausa 3. un fināla kārta Šauļos (Lietuva), kur arī noskaidros Baltijas čempionus.

Vēl varu pieminēt to, ka 18. septembrī ASV risināsies Pasaules superkrosa posms BMX, kur dalību pieteikuši vismaz 7 sportisti no Latvijas, tai skaitā arī M.Štrombergs, bet 9. oktobrī pēdējais superkrosa posms notiks Francijā, Frejus pilsētā.

Valmieras BMX klubs arī aicina jaunus dalībniekus pievienoties šim sporta veidam. Viss, kas jums ir vajadzīgs ir bmx tipa velosipēds, un jebkāda riteņbraukšanas veida ķivere iesākumam. Iestāties variet atnākot vienkārši uz kādu no treniņiem trasē (treniņi notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās plkst. 18:00) Vairāk informācijai zvaniet kluba trenerim pa tel. 26498479 – Edžus, vai 22374522 – Gatis.


Informāciju sagatavoja

Gatis Jaunzems

 

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit