Jaunumi

ZAAO vides izglītības projektam „Cilvēks vidē” jubilejas gads!

2010-09-07

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) projekts „Cilvēks vidē” uzsāk savu  desmito - jubilejas mācību gadu, piedāvājot solām un bērnudārziem dažādas uzņēmuma veidotās vides izglītības aktivitātes par atkritumu tēmu. 

Uzņēmums mērķtiecīgi strādā, izglītojot un informējot Ziemeļvidzemes reģiona iedzīvotājus. Liela uzmanība tiek vērsta uz skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem. Tādējādi, lai šajā jubilejas gadā skolām darbošanās  būtu spraigāka un aizraujošāka, ZAAO pirmo reizi ir izstrādājis novērtēšanas sistēmu savām izglītības aktivitātēm, kur tās tiks novērtētas punktu sistēmā. Katrai vides izglītības aktivitātei tiek piešķirta punktu vērtība, un uzvarēs tā skola, kurai būs vislielākais punktu skaits reitingu tabulā. Pavasarī, projekta „Cilvēks vidē” noslēguma pasākumā, trīs labākās skolas saņems īpašas balvas par ieguldīto darbu mācību gada garumā gan radošās, gan praktiskās aktivitātēs.

ZAAO aicina skolas arī šogad piedalīties jau zināmos konkursos - „ZAAO mēneša jautājums; „ZAAO pastkarte” un „Šķiroto atkritumu akcija”. Ir padomāts arī par jauniem konkursiem skolām. Jaunums būs plakātu konkurss „Tīra vide” un konkurss „Nelegālo atkritumu vietu monitorings”.

Savukārt bērnudārziem vides projekta „Cilvēks vidē” ietvaros tiek piedāvāti konkursi - „ZAAO pastkarte” un „Šķiroto atkritumu akcija”. Arī bērnudārziem šogad ir sagatavoti jauni konkursi - ”Zaļo atkritumu ceļš” un vides instalācija „Lai dzīvo atkritumi”.

Tāpat ZAAO turpina piedāvāt vadīt vides mācību stundas. Piesakot šīs stundas, skolām ir iespēja papildināt savas zināšanas par atkritumu apsaimniekošanu Ziemeļvidzemē, par atkritumu ietekmi uz vidi un cilvēka veselību. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tēmām – „Patērētāju sabiedrība” un „Preces dzīves cikls”, kas rosina plašāk paskatīties un aizdomāties par dabas resursu patēriņu. Savukārt bērnudārzos ZAAO „Zaļais cilvēciņš” kopā ar bērniem turpinās apskatīt „Šķiroto atkritumu ceļu”.

 

Ziemeļvidzemes reģiona izglītības iestādes, kā arī citi interesenti tiek aicināti apmeklēt reģionālo cieto sadzīves atkritumu poligonu „Daibe”. Ekskursijā ir iespēja uzzināt, kā tiek organizēta videi draudzīga sadzīves atkritumu noglabāšana, kā sašķirotie atkritumi tālāk tiek pāršķiroti un sagatavoti nosūtīšanai uz pārstrādi, kā no atkritumu krātuves tiek savākta biogāze un tālāk no tās tiek ražota elektroenerģija. Jaunums poligona darbībā ir sadzīves atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centra izveide.

Ekskursijas izglītības iestādēm ir bez maksas, laiku iepriekš saskaņojot ar SIA ZAAO vides izglītības speciālisti.

Papildus informācija par SIA ZAAO piedāvātajām vides izglītības aktivitātēm atrodama uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv sadaļā Vides izglītība.

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” ir pašvaldību dibināta komercsabiedrība, kas jau 11 gadus pašvaldību uzdevumā sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Ziemeļvidzemes reģionā. Uzņēmums veido uz ilgtspējīgu attīstību balstītu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ar to saprotot ne tikai apkārtējai videi un cilvēkiem drošu atkritumu savākšanu un noglabāšanu, bet arī atkritumu šķirošanu, pārstrādi un dabas resursu taupīšanu. Atkritumu šķirošanas sistēmu ZAAO attīsta jau kopš 2001.gada un desmito gadu darbojas arī vides izglītības jomā, veicot sabiedrības izglītošanas aktivitātes ar mērķi uzlabot apkārtējās vides kvalitāti.

 

Ingrīda Gubernatorova

SIA ZAAO attīstības daļas vadītāja

Tālr. 642 81502

Mob. tālr. 26537816

E-pasts: Ingrida@zaao.apollo.lv

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit