Jaunumi

attēls

Pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukumu ieviešana turpinās

2010-08-27

Pagājušā gada vasarā SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) izbūvēja pirmo pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukumu daudzdzīvokļu māju kvartālā „Āžkalnu nami” Valmieras pilsētā. ZAAO bija pirmais atkritumu apsai

Pagājušā gada vasarā SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) izbūvēja pirmo pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukumu daudzdzīvokļu māju kvartālā „Āžkalnu nami” Valmieras pilsētā. ZAAO bija pirmais atkritumu apsaimniekotājs valstī, kas eksperimenta kārtā ieviesa šo Latvijai inovatīvo atkritumu savākšanas konteineru sistēmu. Pazemes konteinerus izmanto daudzās valstīs pasaulē, bet ZAAO idejas un pieredzi smēlās tepat no kolēģiem kaimiņvalstī Igaunijā, kā arī no kolēģiem Somijā, kur pazemes konteineru izmantošanai ir jau daudzu gadu pozitīva pieredze.


Jaunās atkritumu savākšanas konteineru sistēmas ieviešana tika uzsākta pagājušā gada jūnijā, un uz šodienu pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukumi ir izveidoti vairākos daudzdzīvokļu māju kvartālos Cēsīs, Valmierā un Limbažos. Kopumā ir uzstādīti 32 pazemes konteineri.


Ir pagājis gads un nu varam redzēt, kādi plusi un mīnusi ir pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukumu izveidē un ekspluatācijā. ZAAO ir saskāries ar to, ka ne visur var veikt šo konteineru izbūvi. Ir jāņem vērā gan gruntsūdeņu līmenis, apakšzemes komunikācijas, gan arī nepieciešamie nosacījumi, lai ērti varētu veikt šo konteineru iztukšošanu.


Tāpat arī varam izvērtēt ieguvumus māju iedzīvotājiem, kuriem ir iespēja ikdienā lietot šos konteinerus un tie ir vairāki. Vispirms jau konteineru laukumi ir sakopti un vizuāli pievilcīgi. Turklāt, pazemes konteineri aizņem mazāku platību, jo viens šāds zemē ierakts konteiners aizstāj piecus līdz šim izmantotos metāla konteinerus. Būtisks ieguvums ir arī ērtāka konteineru mazgāšana, lai mazinātu nepatīkamās smakas. Konteineru mazgāšanu ZAAO veic ne retāk kā reizi gadā un mazgāšana ir iekļauta tarifā.


Māju iedzīvotājiem ir pieejams EKO punkts, jo bez konteinera nešķirotiem sadzīves atkritumiem komplektā tiek uzstādīts konteiners arī šķirotajiem atkritumiem – papīram, PET dzērienu pudelēm, polietilēnam un metālam, kā arī konteiners pudeļu un burku stiklam. Šo šķiroto atkritumu konteineru izmantošana iedzīvotājiem ir bezmaksas.


Līdz šim aptaujājot iedzīvotājus uzņēmums ir saņēmis pozitīvas atsauksmes gan par konteineru vizuālo izskatu, gan arī par lietošanas ērtumu. Ir bijusi gan arī sūdzība no iedzīvotājiem par to, ka, lietojot konteinerus, ir jūtamas smakas. Lai mazinātu smakas, kas rodas no pārtikas atkritumiem, ZAAO aicina pirms šādu atkritumu izmešanas, ielikt tos maisiņā un aizsiet maisam galu. Tas noteikti mazinās nepatīkamo smaku rašanos konteineros.


Jauno konteineru laukumu izveidei tiek izvēlēti daudzdzīvokļu māju kvartāli un, turpinot attīstīt šo sistēmu, uzņēmums ir uzsācis darbu pie šo moderno konteineru laukumu izveides Valmierā, lielākajā daudzdzīvokļu māju Apiņa – Rubenes ielu kvartālā. Līdz šim izmantotie 1100 litru metāla konteineri, kas ir izvietoti kvartāla iekšpagalmos, tiks aizvietoti ar moderniem un ērti lietojamiem 5 m3 pazemes konteineriem. Tiks izbūvēti divi jauni pazemes atkritumu savākšanas konteineru laukumi G.Apiņa ielā 18 un G.Apiņa ielā 14. Savukārt, atkritumu konteineru laukumā pie Rubenes ielas 32 mājas, lietošanai tiks atstāti esošie 1100 litru konteineri, līdz tiks rasts risinājums no iedzīvotāju puses. Konteineru laukumu izbūve ir saskaņota ar pieguļošo māju namu apsaimniekotājiem un zemes īpašniekiem. Pazemes konteineru laukumu atrašanās vietas tika izvēlētas, ņemot vērā iedzīvotāju pārvietošanās paradumus, tehniskās iespējas ierakt šos konteinerus, kā arī šo konteineru iztukšošanai nepieciešamos priekšnoteikumus. Realizējot šo projektu, SIA „ZAAO” nodrošinās atkritumu daudzumam atbilstošu konteineru tukšošanas biežumu un konteineru mazgāšanu vismaz vienu reizi gadā. Ļoti būtiski ir tas, ka atkritumu izvedēju smagā tehnika vairs nepārvietosies pa dzīvojamā kvartāla iekšpagalmu ceļiem.


ZAAO plāno turpināt pazemes konteineru laukumu izveidi lielākajās pilsētās Ziemeļvidzemē.

Ingrīda Gubernatorova
SIA ZAAO attīstības daļas vadītāja
Tālr. 642 81502
Mob. tālr. 26537816
E-pasts: Ingrida@zaao.apollo.lv


ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit