Jaunumi

attēls

Mūsu jaunieši nometnē Paistu Igaunijā

2010-07-28

Mūsu novada sadraudzības pagastā Paistu, kas atrodas Igaunijā, no 26.jūnija līdz 4.jūlijam notika jauniešu nometne „Vide un cilvēks – Eiropas vērtības!”. Tajā darbojās 38 jaunieši no četrām valstīm – Vācijas, Polijas, Latvijas un Igaunijas. Starp

Mūsu novada sadraudzības pagastā Paistu, kas atrodas Igaunijā, no 26.jūnija līdz 4.jūlijam notika jauniešu nometne „Vide un cilvēks – Eiropas vērtības!”. Tajā darbojās 38 jaunieši no četrām valstīm – Vācijas, Polijas, Latvijas un Igaunijas. Starp viņiem arī deviņi jaunieši no Burtnieku novada.


Divi galvenie nometnes darbības virzieni bija šobrīd tik aktuālie vides jautājumi un citu tautu kultūras un sadzīves tradīciju iepazīšana. Pats par sevi saprotams, ka draudzības saišu stiprināšanai starp poļiem, vāciešiem, igauņiem un latviešiem bija pati būtiskākā nozīme.


Viena no dienām tika veltīta Soomā nacionālā parka iepazīšanai – vispirms izglītojoša filma, bet pēc tam arī laivojiens pa vienu no Purvu zemes (tā tulkojas vārds „Soomaa”) upēm. Bija četras nacionālās dienas, kad jaunieši pārējos iepazīstināja ar visu interesanto, kas atrodams viņu dzīves vietās un ļāva pārējiem izbaudīt savus nacionālos ēdienus. Mēs sagatavojām prezentāciju, kurā pārējos iepazīstinājām ar Burtnieka ezeru, mūsu novada kultūras un sporta aktivitātēm, kā arī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, kura sastāvdaļa esam. Pēc prezentācijas ikviens tika aicināts uz sportiskām aktivitātēm un peldēšanos netālajā ezerā. Vakarā visi baudīja meiteņu gatavoto auksto zupu un biezpienkūku, bet nakts pagāja puišu rīkotajā diskotēkā. Pēdējā nometnes dienā noorganizējām arī mūsu zemnieku saimniecībā „Adzelvieši” ražotā kaņepju sviesta degustāciju, kas lielāko daļu nometnes dalībnieku neatstāja vienaldzīgus.


Nometnes laikā iepazinām skaistākās paistu pagasta vietas, pabijām ekskursijās Pērnavā, Tallinā un Vīlandē. Mūsu puiši gandrīz katru dienu futbola laukumā mērojās spēkiem ar vācu vienaudžiem un, ja pirmajā reizē nācās ciest sakāvi, tad turpinājumā neizpalika arī viena otra pārliecinoša uzvara.


Galvenais ieguvums no šīs nometnes noteikti ir jauni draugi, bet tik pat labi arī daudz jaunu zināšanu, pozitīvu atziņu un iespaidu.


Liels paldies par iespēju piedalīties šajā nometnē noteikti jāsaka visiem no Paistu pašvaldības puses iesaistītajiem cilvēkiem, jo sagatavot tādu pasākumu ir ilgs un sarežģīts darbs. Par nepieciešamo atbalstu paldies arī mūsu pašvaldībai un zemnieku saimniecībai „Adzelvieši”!


Nometne jau ir beigusies, bet tās darba augļus vēl redzēsim, jo kā viens no taustāmiem un skatāmiem rezultātiem šobrīd vēl top kalendārs nākamajam gadam. Tajā būs fotogrāfijas, kas raksturos ikvienu no četrām projektā iesaistītajām pašvaldībām.


Jāpiebilst, ka šī nometne nebūs vienīgais Burtnieku novada un Paistu pašvaldības kopīgais projekts. Pašlaik abas pašvaldības nolēmušas kopīgi startēt Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmā.Burtnieku grupas vadītājs

Guntars Krūmiņš

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit