Jaunumi

Matīši gatavojas pagasta svētkiem

2010-07-16

Jūlija  mēnesis matīšniekiem aizrit entuziasmā un radošumā   gatavojoties Matīšu pagasta svētkiem .Tūlīt nākamajā dienā aiz tiem – 1.augustā -   Matīšos  būs  kapu svētki, tādēļ  tradicionāli iepriekšējā sestdienā  sabrauc daudz radu, draugu, bijušie matīšnieki un viesi. 


Matīšu pagasta ciemata māju, iestāžu un lauku sētu īpašnieki  šogad īpašāk ierauga savu sētu un  pagasta teritoriju, jo ir izsludināts konkurss “Sakoptākā sēta”  . Konkursa rezultāti tiks paziņoti un laureāti tiks sveikti 31.jūlija vakara pasākumā Matīšu estrādē, bet vērtētāji apbrauks pagasta teritoriju 23. un 24. jūlijā.


Vakara pasākums - koncerti estrādē -  tiek veidoti kā muzikāli stāsti Matīšiem mūsdienu deju grupas “Nezāles” /vad.Ieva Krūzkope/, vokālo ansambļu un Radošās mūzikas grupas /vad.Mārtiņš Roziņš/ izpildījumā. Ja samērojam Matīšu veidošanās pirmsākumu ar baznīcas uzcelšanu, tad skaidri zinām – šīs vietas vairāk kā 320 gadu ilgajā laika posmā līdz šodienai ir bijis un ir patreiz daudz laba piedzīvots, daudz laba paveikts un daudz laba izsapņots. Stāstu stāstīs aktieris Normunds Bērzs. Taču jau no paša rīta matīšnieki pulcēsies Matīšu sv.Mateja baznīcas dārzā uz floristikas veidojumu “ZIEDU ROTA MATĪŠIEM” darināšanu. Kā allaž aicinām  pagasta iedzīvotājus un ikvienu, kurš, izlasījis šo ziņu laikrakstā, vēlētos piedalīties, atnest ziedus ziedu paklāju veidošanai vai arī piedalīties ziedu rotas veidošanā. Floristu veidojums tradicionāli tiks atklāts pirms KONCERTA baznīcā. Baznīcā koncertēs Ieva un Aivars Lapšāni.


Turpat netālu ielas malā laukumā pie agrākās pasta ēkas izvietosies mājamatnieku tirdziņš. Esam ievērojuši, ka Matīšos bieži piestāj  caurbraucošās mašinas, ekskursantu un tūristu autobusi un mūsu viesi ir izteikuši vēlēšanos iegādāties suvenīrus vai kādas citas tikai Matīšiem un Burtnieku novadam raksturīgās preces un suvenīrus.  Mājamatniekus aicinām pieteikties līdz 28.jūlijam, zvanot uz Matīšu pagasta pārvaldi, tālr.  64224167 . Tādējādi tiks dota iespēja Matīšu un novada viesiem iegādāties mājražojumus, suvenīrus un roku darinājumus. Vienlaicīgi tā ir arī iespēja mājaražotājiem pilnveidot savu produkciju un uzzināt tirdziņa apmeklētāju vēlmes.


Laikā no 14.00 līdz 16.00 Matīšu bibliotekas un muzeja telpās  būs apskatāma izstāde  “Bibliotekas pārvērtības pēdējo 5 gadu laikā”. Šajā pēcpusdienā laukumā pie skolas vecāki kopā ar bērniem acināti uz  izrādi bērniem “ESI DROŠS VASARĀ” .  Darbojošās personas Ruksis un Duksis ar  interesantu sarunu un jautrām spēlēm sniegs zināšanas  par drošības noteikumiem uz ielas, uz ūdens u.c.dzīves situācijās. Pēc izrādes  laukumā pie skolas būs piepūšamās atrakcijas .Šogad diemžēl tās tāpat kā 14.augustā  pagasta sporta svētkos būs par maksu, taču katrā pasākumā atrakciju organizētāji solās tās dažādot , tadējādi apmeklētajiem būs iespēja izbaudīt daudzveidīgākas izjūtas.Sekojiet informācijai afišās! Pašā vakarā visi tiksimies ballē Matīšu estrādē.

Kultūras darba organizatore Matīšu pagastā

Ligita Jenča

t.29697319

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit