Jaunumi

Jānis Dūklavs: „Problēmas ir atrisināmas tikai savstarpējās diskusijās.”

2010-07-08

Ceturtdien, 8. jūlijā Valmieras pusē viesojās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, apmeklējot Burtnieku un Kocēnu novadus. Diskusijās ar lauksaimniekiem un zivsaimniekiem ministrs skaidroja abu novadu aktualitātes un problēmas, ar kurām saskaras abu novadu saimnieki un uzņēmēji.

„Zemkopības nozare ir ļoti plaša un specifiska, tāpēc, plānojot valsts zemkopības politiku, jāņem vērā ļoti plašs interešu loks, jāmēģina sabalansēt dažādu tirgus dalībnieku ārkārtīgi atšķirīgie viedokļi par nozari un par nozares vajadzībām,” pēc tikšanās ar Valmieras rajona zivsaimniekiem un lauksaimniekiem saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, daloties iespaidos par diskusiju Burtnieku novadā par iekšējo ūdeņu apsaimniekošanu un zivsaimniecības attīstību Burtnieku ezerā. „Piemēram, par Burtnieku ezera apsaimniekošanu un zivsaimniecības attīstību Burtniekā domas dalās, taču mūsu uzdevums ir sabalansēt gan makšķernieku, gan zvejnieku intereses, nodrošināt, lai ezera apsaimniekošanā būtu ieinteresēti vietējie iedzīvotāji, lai šeit attīstītos lauku tūrisms, citiem vārdiem, ir jāizstrādā tāda ezera apsaimniekošanas koncepcija, no kuras ieguvēji būtu visi,” uzskata ministrs, piebilstot, ka šāds attīstības scenārijs iespējams tikai tad, ja katra ieinteresētā puse ne tikai izvirza savas prasības, bet ir gatava arī piekāpties kopēju interešu vārdā: „Šeit nevar būt absolūtās patiesības, tāpēc katram ir jābūt gatavam spert soli pretim arī saviem oponentiem,” ir pārliecināts Jānis Dūklavs.

Diskusijā Burtnieku novada pašvaldības Dabas resursu nodaļas vadītājs Raimonds Indrāns uzsvēra, ka šobrīd jau tiek veidota ezeru apsaimniekošanas programma: „Izveidosim zonējumus, lai ezeru zivju resursi tiktu izmantoti racionāli, lai zvejnieki varētu veikt saimniecisko darbību, bet savukārt makšķernieki nepaliktu bez zivīm un iespējām atpūsties. Domāju, ka esam uz sadarbības ceļa.” Novada uzņēmējs Anrijs Šļaukstiņš uzskata, ka zvejniekiem vajadzīga ilgtermiņa perspektīva: „Zvejniecība ir uzņēmējdarbība, tādēļ ir vajadzīga garāka termiņa attīstības perspektīva, jo tad ir iespēja ieguldīt naudu un attīstīt biznesu. Ja, piemēram, licence zvejniecībai ir tikai uz gadu, tad uzņēmēji nebūs ieinteresēti saimnieciski izmantot ezeru, bet tikai Burtnieku „izsmels”,” uzskata uzņēmējs.

Darba vizītes laikā Jānis Dūklavs apmeklēja arī zemnieku saimniecības „Rūķīši” un „Jaunmārkundes”, kur iepazinās ar bioloģisko gaļas liellopu audzēšanu un akvakultūras saimniecību, kā arī lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvu „Bauņi”, kurš ir viens no modernākajiem visā reģionā, attīstībai piesaistot arī Eiropas Savienības finansējumu. „Ir prieks, ka uzņēmīgi lauksaimnieki Valmieras pusē domā un dara, lai padarītu konkurētspējīgu mūsu lauksaimnieku produkciju. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka lauksaimniecības attīstībai Latvijā ļoti nozīmīga ir tieši savstarpējā sadarbība un kooperācija, tāpēc arī turpmāk kooperācijas atbalsts būs viena no Zemkopības ministrijas prioritātēm,” pēc saimniecību un kooperatīva apmeklējuma sacīja zemkopības ministrs.

Kocēnu novada Bērzainē notika plašāka tikšanās ar lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem, kuras laikā ministrs un Zemkopības ministrijas speciālisti atbildēja uz zemnieku jautājumiem un diskutēja par lauksaimniecības problēmu risināšanas veidiem. Zemniekus interesēja gan Eiropas Savienības lauksaimniecības politikas reforma, iespējas gūt ES un mūsu valsts atbalstu attīstības projektiem, kā arī konkrētu lauksaimniecības nozaru attīstības perspektīvas. „Visas problēmas ir atrisināmas savstarpējās diskusijās un sadarbībā. Būs ļoti grūti noturēties tirgū, ja katrs zemnieks viens pats mēģinās cīnīties un nodrošināt saimniecības iekļūšanu tajā, tāpēc ir jādomā, kā attīstīt lauksaimniecisko ražošanu, kā samazināt ražošanas izmaksas, kā atrast jaunus tirgus. Un tas ir iespējams,” ir pārliecināts ministrs, kurš tikšanās laikā pārliecinājies par zemnieku ieinteresētību problēmu risināšanā: „Man ir prieks, ka zemnieki grib strādāt un attīstīt ražošanu un pārstrādi!”


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākā referente
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lvZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit