Jaunumi

Atbalsti bērnu rotaļlaukuma izveidi Ēvelē!

2010-07-06

Ēveles pamatskola iesniegusi projekta pieteikumu „Kopā darbošanās prieks” ar kopējo finansējumu 1690 Ls apmērā, lai iegādātos atbilstošu inventāru Ēveles pagasta rotaļu laukumam un nojumīti pagasta pirmsskolas vecuma bērniem. Projekta pieteikumā uzvērts tas, ka šo laukumu ik dienu varēs apmeklēt arī trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni, kas neapmeklē pirmsskolas grupu finansiālu grūtību dēļ. Labiekārtotā, bērnu vecumam atbilstošā, estētiski baudāmā bērnu rotaļu laukumā notiks regulāri pasākumi ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērnu ģimenēm.

Projekta pieteikums atzīts par vienu no desmit labākajiem un izvirzīts 2. kārtā, tādēļ projekta iesniedzēji lūdz Burtnieku novada iedzīvotāju atbalstu, lai tiktu piešķirti pieprasītie līdzekļi, balsojot par projektu mājas lapās www.labiedarbi.lv un www.draugiem.lv, sūtot balsojuma sms.


Projekta pieteikuma atbalsta gadījumā, ar dažādu pasaku varoņu piedalīšanos mācīsim bērnus rotaļāties un apgūt dažādas sportiskas aktivitātes. Izglītosim bērnu vecākus par vecumposmu īpatnībām un iedrošināsim spēlēties kopā ar saviem bērniem. Dosim iespēju attīstīt un pilnveidot pirmsskolēnu kustību koordināciju un veiklību, kam svarīga nozīme kaulu un muskuļu sistēmas attīstībai, lai spētu izturēt skolas slodzi. „Bērnam ir jārāpjas, jāskrien un jālec. Tā nav tikai fiziskā bērna sagatavotība, bet arī emocionālā labsajūta. Ja bērns ir fiziski attīstīts, viņš vieglāk pieņem pārmaiņas, labi jūtas vienaudžu kolektīvā. Pirmsskolas programmas īstenošanā svarīga nozīme ir videi, bērna aktīvai darbībai un rotaļai.” ir pārliecināti projekta iesniedzēji.


Projekts ir ilgtspējīgs, jo inventāru varēs izmantot vairāku desmitu gadu garumā pakāpeniski pilnveidojot un uzlabojot rotaļu laukuma elementus. Katru gadu plānots izstrādāt gada pasākumu plānu, aptaujājot bērnus un vecākus un izzinot pieprasījumu. Šis projekta atbalsts ir nepieciešams, jo:
1.    Dzīvojam laukos, un vienīgā vieta Ēveles pagastā, kur spēlēties pirmsskolas vecuma bērniem, ir daudzdzīvokļu pagalms ar veciem padomju laika rotaļu elementiem, kuri ir neestētiski un nedroši.
2.    Šo laukumu varēs apmeklēt un piedalīties pasākumos trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes.
3.    Tā būs vieta, kur pulcēties bērniem un viņu ģimenes locekļiem, komunicēt savā starpā, fiziski attīstīt bērnus un gūt pozitīvas emocijas.
4.    Notiks regulāri izglītojoši pasākumi un sporta aktivitātes.
5.    Lietus un stipra vēja gadījumā būs, kur patverties, sevišķi tām ģimenēm, kas būs mērojušas tālu ceļu no lauku mājām.
6.    Projekta atbalsta gadījumā tiks uzstādīta nojumīte 3x3m apjomā, slidkalniņš, šūpoles, divpusēji slīpa zviedru siena, smilšu kaste un tiltiņš, kā arī 2 soliņi.

Plānoto pasākumu plāns:
•    Septembris - Rotaļu laukuma atklāšanas svētki, kuros piedalās Karlisons un nodemonstrē, kā rotaļās var izmantot rudens dabas materiālus.
•    Oktobris - ciemojas Pepija Garzeķe, kura izglīto vecākus, kā rotaļāties ar saviem bērniem. Darbojas visa ģimene - rāpjamies, šļūcam, skrienam un lecam ar maisiem.
•    Novembris - ciemojas Rausis. Rotaļas ar dabas veltēm un stafešu skrējiens ģimenēm.
•    Decembris - Ziemassvētku pasākums. Krāsu laboratorija: Sniegbaltīte ar rūķīšiem un bērni ceļ sniega figūras un krāso tās.
•    Janvāris - Sniega karalienes izpriecu pasākums ar slēpošanu un vizināšanos ragaviņās.
•    Februāris - Kaķis un pele ierādīs kā rotaļāties sniegā ar pelniem. Pasākums notiks vakarā.
•    Marts - Lāča mošanās svētki. Izglītojošs pasākums visai ģimenei. Ierašanās maskās.
•    Aprīlis - Raganas talka. Sakārtosim rotaļu laukumu jaunai vasaras sezonai. Papildināsim ar jauniem rotaļu elementiem.
•    Maijs - Sprīdītis mācīs jaunas rotaļas dabā, pielietojot rotaļu laukuma atribūtus un smilšu kasti.

ZIŅU ARHĪVS2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


PASĀKUMU KALENDĀRS

     Oktobris 2019     
123 4 56
78 910 11 1213
141516 17 18 19 20
212223 24 25 2627
28293031

Tuvākie pasākumi

    FACEBOOK

 Izstrādāts DirectHit