Jaunumi

"Bezvadu zemene" Ēvelē

2010-07-06

Vasaras pilnbrieds Ēveles bibliotēkā ienāca ar zemeņu smaržu. Kopā ar vairāk kā 40 citām Latvijas bibliotēkām 1. jūlija vakarā piedalījāmies akcijā ,,Bezvadu zemene” jeb Wi-Fi lietotāju sacensībās.
Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētais publisko bibliotēku attīstības projekts "Trešais tēva dēls" (īsteno v/a "Kultūras informācijas sistēmas") nodrošinājis bibliotēkas ne tikai ar nepieciešamo datortehniku un ātrgaitas interneta pieslēgumu, bet arī ar piekļuvi bezmaksas bezvadu internetam jeb Wi-Fi, ko interesenti bez maksas var izmantot  24 stundas diennaktī bibliotēku ēku tuvumā. Šī iespēja līdz šim nepietiekami novērtēta, bet tā ļauj studentiem, ceļotājiem, citiem interesentiem bez laika un telpas ierobežojuma izmantot bezmaksas Wi-Fi, lai pieslēgtos savam e-pastam, interneta bankai, ziņu portālam, uzziņu vietnēm vai enciklopēdijām un vārdnīcām datubāzē letonika.lv 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.”


Ēveliešu skaits nav liels, portatīvo datoru īpašnieki, šķiet, uz roku pirkstiem saskaitāmi, tomēr savu veiksmi izmēģinājām. Jāteic - esam gudri, par ko pašiem prieks! Piedāvāto krustvārdu mīklu bijām izpildījuši pareizi, lielā balva – portatīvais dators gan mums netika, taču Eva un Raivis Vavžiki ķļuva par pārsteiguma balvu īpašniekiem. Paldies arī visiem pārējiem, kas atsaucās uzaicinājumam! Zemeņu garšu mums ļāva izbaudīt z/s ,,Kalna Kustuļi” īpašniece Inese Pētersone!


Kas gan cits, ja ne mēs paši, varam savu dzīvi padarīt krāsaināku un emocijām bagātāku? To arī visiem Burtnieku novada iedzīvotājiem novēlu! Bibliotēkā, starp citu, vasarā nav karsti un ko darīt allaž atradīsies.

 

Aelita Punkstiņa
Ēveles pagasta bibliotekāre

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009