Jaunumi

5. jūlijā beidzas iesniegumu pieņemšana par atbrīvojumu no akcīzes nodokļa dīzeļdegvielai

2010-06-29

Burtnieku novada pašvaldības Lauku konsultante Inese Ozola informē, ka š.g. 12. maijā Ministru kabinets apstiprināja MK noteikumus „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa ir atbrīvota dīzeļdegviela (gāzeļļa) un dīzeļdegviela (gāzeļļa), kurai ir pievienota rapšu sēklu eļļa vai no rapšu sēklu eļļas iegūta biodīzeļdegviela, ko lauksaimniecības produkcijas ražotājs izmanto lauksaimniecības zemes apstrādei, kā arī tādas meža vai purva zemes platības apstrādei, uz kuras kultivē dzērvenes vai mellenes”.

Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā lauksaimniecības produkcijas ražotājam piešķir iegādes daudzumu, kam piemēro dīzeļdegvielas atbrīvojumu no akcīzes nodokļa.

Sākot ar š.g. 1. jūliju stāsies spēkā jauna sistēma, kas paredz lauksaimniecības produkcijas ražotājiem atbrīvojumu no akcīzes nodokļa par iegādāto dīzeļdegvielu: lauksaimniecības produkcijas ražotāji varēs iegādāties dīzeļdegvielu no akcīzes preču noliktavām un degvielas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības vietām bez akcīzes nodokļa, (tas nozīmē - ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu).
Turpmāk vienā saimnieciskajā gadā (no kārtējā gada 1.jūlija līdz nākamā gada 30.jūnijam) rēķinās 100 litru dīzeļdegvielas par katru šīs lauksaimniecības produkcijas ražotāja atbalstam deklarēto un apstiprināto lauksaimniecībā izmantojamās zemes hektāru, kā arī par tādu meža vai purva zemes hektāru, kur kultivē dzērvenes vai mellenes.

Šogad, lai varētu pāriet uz jaunu sistēmu un lai saņemtu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa dīzeļdegvielas iegādei 2010./2011. saimnieciskajā gadā, lauksaimniecības produkcijas ražotājam līdz 5.jūlijam būs jāiesniedz iesniegums Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē.
Lai arī iesniegumu pieņemšanas termiņš ir 5.jūlijs un Ministru kabineta noteikumi stāsies spēkā tikai ar 1.jūliju, Lauku atbalsta dienests pamatojoties uz zemkopības ministra rīkojumu uzsāks iesniegumu2 pieņemšanu pirms šo noteikumu spēkā stāšanās, lai lauksaimniecības produkcijas ražotāji pēc iespējas savlaicīgāk varētu saņemt lēmumu par piešķirto dīzeļdegvielas daudzumu un uzsākt dīzeļdegvielas bez akcīzes nodokļa iegādi.

Tā kā šogad notiek pāreja uz jauno sistēmu, tad par 2010./2011. saimniecisko gadu Lauku atbalsta dienests pieņems lēmumus šādā kārtībā:
a)    par dīzeļdegvielas piešķiršanu 40 litru apmērā uz platību3 līdz 2010.gada 19.jūlijam;
b)    līdz 2010.gada 15.augustam par minētajā saimnieciskajā gadā atlikušā dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanu.

Šogad ir īpaša pārejas kārtība uz jauno sistēmu, tomēr turpmākajiem gadiem tiek paredzēts, ka lai saņemtu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa dīzeļdegvielas iegādei, lauksaimniecības produkcijas ražotājs katru gadu no 1.maija līdz 1.jūnijam iesniegs Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniegumu dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanai, kuram piemēro atbrīvojumu no akcīzes nodokļa.


1- Jaunā sistēma paredz, ka lauksaimniecības produkcijas ražotājs (kurš, veic saimniecisko darbību un ir reģistrējies kā nodokļu maksātājs) atbrīvojumu no akcīzes nodokļa varēs saņemt:

a)    par tādas lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības apstrādāšanu, kura attiecīgajā gadā pēc stāvokļa 15.jūnijā ir deklarēta un apstiprināta vienotā platības maksājuma saņemšanai, tai skaitā par patstāvīgām pļavām un ganībām vai aramzemē sētiem ilggadīgajiem zālājiem. Lai saņemtu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa par patstāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju apstrādāšanu, šajās platībās jānodrošina minimālais lauksaimniecības dzīvnieku blīvums vismaz 0,5 nosacītās liellopu vienības uz vienu atbalstam apstiprināto hektāru (atbilstoši valsts aģentūras „Lauksaimniecības datu centrs” datiem pēc stāvokļa saimniecībā attiecīgā gada 1.jūniju);

b)    par tādas meža vai purva zemes platības apstrādāšanu, uz kuras kultivē dzērvenes vai mellenes. Lai saņemtu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa, šai platībai jābūt lauksaimniecības produkcijas ražotāja īpašumā vai lietošanā, ko apliecina kopā ar konkrētu iesniegumu iesniegta zemesgrāmatas apliecības kopija vai līguma kopija par platības pastāvīgu lietošanu vai nomu (par vismaz trīs gadus ilgu laika posmu) un par šo platību Latvijas Augļkopības asociācijas izsniegta izziņa.

2- pēc Ministru kabineta noteikumos dotās formas
3 - platības, par kurām ir tiesības saņemt atbrīvojumu no akcīzes nodokļa

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit