Jaunumi

attēls

ZAAO poligonā „Daibe” uzņem Latvijas pašvaldību izpilddirektorus

2010-06-19

Ceturtdien, 17.jūnijā, poligonā „Daibe” tika organizēts seminārs par atkritumu apsaimniekošanu. Tajā piedalījās Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācijās dalībnieki, Vides ministrijas un Iepirkuma uzraudzības biroja pārstāvji, lai diskutētu

Ceturtdien, 17.jūnijā, poligonā „Daibe” tika organizēts seminārs par atkritumu apsaimniekošanu. Tajā piedalījās Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācijās dalībnieki, Vides ministrijas un Iepirkuma uzraudzības biroja pārstāvji, lai diskutētu par šī brīža situāciju atkritumu apsaimniekošanā Latvijā un par gaidāmajām izmaiņām tuvākajā nākotnē.

Vides ministrijas pārstāvji semināra dalībniekus iepazīstināja ar likumprojekta „Atkritumu apsaimniekošanas likums” virzību, tika diskutēts par atkritumu apsaimniekošanas reģioniem un publiskā iepirkuma procedūras piemērošanu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanā. Tika apskatīta arī pašvaldības loma un atbildība atkritumu apsaimniekošanas sistēmas nodrošināšanā savā novadā. Semināra dalībnieki aktīvi diskutēja par atkritumu šķirošanas iespējām, pārstrādi, depozīta sistēmu, atkritumu nodevu un iedzīvotāju attieksmi pret apkārtējo vidi.

Par pieredzi sadarbībā ar pašvaldībām atkritumu apsaimniekošanas organizēšanā Ziemeļvidzemē semināra dalībniekus iepazīstināja SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” speciālisti. Semināra dalībniekiem bija iespēja doties ekskursijā pa Ziemeļvidzemes reģiona sadzīves atkritumu noglabāšanas poligonu „Daibe” un iepazīties ar tā darbību. Tika stāstīts gan par poligona gāzes savākšanas procesu un elektroenerģijas ražošanu, gan infiltrāta attīrīšanas iekārtām. Dalībnieki apmeklēja arī atkritumu šķirošanas līniju, kompostēšanas laukumu, kā arī vēroja poligona otrās atkritumu noglabāšanas krātuves un atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centra būvniecības darbus.
Ingrīda Gubernatorova
SIA ZAAO attīstības daļas vadītāja
Tālr. 642 81502
Mob. tālr. 26537816
E-pasts: ingrida@zaao.apollo.lv


ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009