Jaunumi

Vidzemes reģiona sociālās situācijas izpēte, analīze un attīstība

2010-05-17

Ap 30 sociālā darba speciālistu un ekspertu no Vidzemes tikušies divu dienu plānošanas seminārā ar mērķi pēc iespējas pamatīgāk izvērtēt iespējamos alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības scenārijus Vidzemē. Šīs diskusijas tāpat kā līdzšinējās izpētes laikā apzinātās iedzīvotāju vajadzības, ir būtisks virzītājs Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrādē.


„Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmu 2010.-2017.gadam” izstrādā pētniece Inese Šūpule un citi piesaistītie eksperti no Baltijas Sociālo Zinātņu institūta (Baltic Institute of Social Sciences), kas pamatīgu darbu ieguldījuši esošās situācijas izpētē. Ir apzinātas iedzīvotāju vajadzības un viedokļi, tāpat arī aktīvās diskusijās un plānošanā piedalījušies Vidzemes reģionā esošo novadu sociālo dienestu vadītāji, sociālā darba speciālisti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.


Līdzšinējo pasākumu rezultātā izkristalizējušies pieci prioritārie sociālie pakalpojumi, kuri aktuāli visam reģionam - Resursu centrs sociālās jomas speciālistiem, Drošības pogas pakalpojums, Habilitācijas centrs cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, Mobilās aprūpes vienības koordinācijas centrs,  Mobilās izbraukumu vienības darbam ar bērniem un viņu ģimenes locekļiem krīzes situācijās. Šie pakalpojumi rūpīgi izvērtēti no dažādiem aspektiem četru dienu ilgā EKD modelēšanas sesijā, ko organizēja piesaistītie eksperti Dr. Ata Kapenieka, Rīgas Tehniskās Universitātes Tālmācības centra direktora, vadībā. Metodes pielietošana ļāva efektīvāk diskutēt par optimālāko problēmu risinājumu un konkrētāk saredzēt iespējamo pakalpojumu attīstību.


Modelēšanas sesijas rezultāti tiks apkopoti un iekļauti „Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmā 2010.-2017. gadam”. Maija otrajā pusē un jūnija sākumā plānota programmas sabiedriskā apspriešana Alūksnē, Cēsīs, Gulbenē, Madonā, Valkā un Valmierā, uz kuru tiks aizcināti gan sociālās jomas speciālisti, gan reģiona iedzīvotāji.


Izstrādātā programma kalpos kā sociālo pakalpojumu attīstības ceļvedis un īpaši aktuāla tā kļūs šā gada rudenī, kad sagaidāms projektu iesniegumu konkurss Eiropas Sociālā fonda labklājības nozarē: „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos”. Projektu konkursā piedalīties varēs pašvaldības, sociālie dienesti, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kas reģistrētas kā sociālo pakalpojumu sniedzēji. Pavisam kopā šajā aktivitātē pieejamais finansējums pieciem reģioniem ir 15,6 miljoni latu, un pieteikšanās tam paredzēta trijos uzsaukumos ar maksimālo attiecināmo izmaksu kopsummu vienam projektam - EUR 142 287.


Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība" papildinājuma 1.4.1.2.4.apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos" pirmā kārta" projektu „Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrāde" no 2009.gada 1.septembra līdz 2010.gada 30. jūnijam realizē Vidzemes plānošanas reģions.


Bez iepriekš aprakstītajām aktivitātēm, projekta ietvaros īstenoti tādi pasākumi kā ekspertu pieredzes apmaiņas braucieni uz Zviedriju un Franciju, programmas izstrādes uzsākšanas konference, vairākas diskusijas par sociālo pakalpojumu pieejamību un nodrošinājumu novados un Vidzemes reģionā kopumā.
Plašāka informācija par Vidzemes plānošanas reģionu un projektu: www.vidzeme.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes plānošanas reģiona
Projekta „Vidzemes reģiona
alternatīvo sociālo pakalpojumu
attīstības programmas izstrāde"
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sabīne Ozoliņa
Tālrunis: 29475722
E-pasta adrese: sabine.ozolina@inbox.lv
www.vidzeme.lv

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit