Jaunumi

attēls

Lekciju cikla „Kultūras Laipa” 8. lekcija – „Psiholoģija un māksla”

2010-04-29

Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa”, otrdien, 5. maijā plkst. 18:00 notiks ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tapušā lekciju cikla „Kultūras Laipa” 8. lekcija – „Psiholoģija un māksla”.

Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa”, otrdien, 5. maijā plkst. 18:00 notiks ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tapušā lekciju cikla „Kultūras Laipa” 8. lekcija – „Psiholoģija un māksla”.


„Psiholoģija - zinātne par domāšanu.... Antropoloģija - zinātne par likumsakarībām.....” atļāvies apgalvot lekciju cikla „Kultūras Laipa” idejas autors Normunds Cercins, „Interesanta un saistoša saruna, kurā profesionāls, slavens, gudrs mākslinieks sarunājas ar profesionālu, panākumiem bagātu un savā nozarē slavenu socialantropologu...


Lai saprastu lietu būtību, lai ikviens spētu izvēlēties katrs savu ceļu mākslas pielietojamībai, baudīšanai, ...skatīšanai,  atpazīstamībai. Lai mēģinātu pilnveidot un bagātināt savu  intelektu un garīgo pasauli... Saruna, ..starp mākslinieku un  zinātnieku, saruna - par dzīvi un mākslu, SAIKNE... īstenības  ilūzijā...man šķiet saistošs un interesants, mazliet neparasts - NOTIKUMS! REKOMENDĒJU!”


Lekciju cikls „Kultūras Laipa” veidots ar mērķi radīt izpratni mākslas tapšanas procesā un baudīšanā. Māksla neaprobežojās tikai ar audeklu un tinti, tā ir vispusīga un plaša. Tikpat plašas ir arī iespējas un veidi kā piekļūt mākslai un kā izprast globālas un sociālas problēmas, kuras svarīgas ikvienam no mums. Lekciju cikla 8. lekcijā uz Valmieru aicinām mākslinieku Ansi Butnoru un socialantropologu Klāvu Sedlenieku. Sarunas tēma ir „saikne” starp cilvēkiem, starp notikumiem, ikdienu un sarunām.

Pēc lekcijas, 8. maijā plkst. 13:00 tiks atklāta mākslinieka Anša Butnora personālizstāde „Saikne”. Mākslinieks par izstādi: „Izstādes mērķis ir parādīt manus jaunākos darbus, kuros atspoguļoti cilvēki, kas velta nedalītu uzmanību savam darbam, kādam citam cilvēkam, vai lietai. Šī uzmanība var būt veltīta arī man kā vērotājam, māksliniekam. Mani interesē jautājums, kas ar mums notiek brīdī, kad esam ieinteresēti. Kā mainās mūsu skatiens, mīmika, vieta telpā. Mani interesē tie mirkļi, kad cilvēks „aizmirst” sevi, „aiziet” no sevis, lai pievērstos kaut kam citam. Katram no mums mēs paši esam vissvarīgākie, taču ne vienmēr! Ir situācijas, kad rēķināmies ar otru cilvēku, savu darbu, nosacījumiem, apstākļiem utt. Bieži mēs patiesi iesaistāmies kādā sarunā, nodarbē, domās par kādu jautājumu. Mēs kļūstam mēs paši, ja domājam par kaut ko citu. Mēs pazaudējam sevi, lai vēlāk sevi pa īstam iemantotu.”Papildus informācija:
Karlīne Cercina
Mākslas „Galerijas Laipa” vadītāja
Mob. 26169449
Karline.cercina@gmail.com
www.galerijalaipa.lv


ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit