Jaunumi

attēls

Burtnieku novadā seši „par 10 soļiem gudrāki” vecāki

2010-04-29

Šā gada sākumā Burtnieku novada Sociālais dienests, turpinot Valmieras pagasta Atbalsta centra aizsākto tradīciju, aicināja vecākus piedalīties bērnu emocionālās audzināšanas (BEA) apmācības grupā. Šoreiz grupa izveidojās no Matīšu un Valmieras pa

Šā gada sākumā Burtnieku novada Sociālais dienests, turpinot Valmieras pagasta Atbalsta centra aizsākto tradīciju, aicināja vecākus piedalīties bērnu emocionālās audzināšanas (BEA) apmācības grupā. Šoreiz grupa izveidojās no Matīšu un Valmieras pagasta vecākiem. No februāra sākuma ceturtdienu pēcpusdienas Atbalsta centrā Valmieras pagastā kļuva par grupas tikšanās laiku.


Apmācība vecākiem tika veidota kā 10 soļi, kur katrs solis veltīts kādai konkrētai tēmai. Apmācības programma izstrādāta tā, lai pirmajos „soļos” pēc iespējas labāk iepazītu savu bērnu, tad, izsverot uzzināto, piemeklētu metodes, kuras derīgas tieši manam bērnam un mūsu ģimenei.


Apmācību dalībniekiem bija jāpilda arī mājas darbi. Viens mājas darbs bija jāveic pašiem vecākiem. Piemēram, lai, sajustu, cik svarīgi bērnam ģimenē būt uzklausītam, vecākiem bija jātiekas ar draugu un jāaprunājas. Cik uzmanīgi draugs tevī klausījās? Vai tikai par sevi runāja? Kā tu sajuties? Vai juties uzklausīts un saprasts? Otru mājas darbu palīdzēja veikt paši bērni. Piemēram, vecāki izmēģināja konkrēti sava bērna vecumam un temperamentam piemērotas disciplinēšanas metodes, pēc tam grupā tika pārrunātas veiksmes un neveiksmes.


Pārrunas saistījās arī ar to, kā vecāki auguši savu vecāku ģimenēs. Svarīgi izvērtēt, ko paņemt līdzi kā labo piemēru, audzinot savus bērnus, un kuras būs tās lietas, ko labāk atstāt pagātnē. Tātad – jo cītīgāk tika pildīti mājas darbi, jo lielāks ieguvums no darbošanās grupā.


Ceturtdienās uz nodarbībām kā cītīgi vecāku atbalstītāji līdzi soļoja mazā Ellise, Viktorija, Linards un Dāvis. Viņu aktīvā rosīšanās blakus esošajā rotaļu istabā katrreiz pārliecināja, cik bērnu audzināšanas process prasa daudz pacietības, izdomas un radošuma, cik svarīgi blakus just atbalstu, iedrošinājumu un saņemt padomu, kad tas nepieciešams.


Noslēguma nodarbībā 15. aprīlī izturīgākie vecāki: Laura Graudiņa, Sigita Rogule, Tatjana Rogačova, Ilze Skulte, Ludmila un Vitālijs Sokolovi kārtoja sirsnīgu eksāmenu ar praktisko uzdevumu, kurā apliecināja, ka bijuši centīgi skolēni un godam nopelnījuši apliecības, kas apstiprina, ka „kļuvuši par 10 soļiem gudrāki vecāki saviem bērniem”.


Īpašas medaļas nopelnīja Tatjana un Sigita, kuras ieradās uz visām nodarbībām, un Ludmila un Vitālijs, iegūstot titulu – BEA grupas ģimene. Tēti grupās tiek ļoti gaidīti, tāpēc par Vitāliju īpašs prieks. Jauku sveicienu absolventiem sagādāja Matīšu pagasta sociālā darbiniece Rudīte Ādamsone, katram dalībniekam ar eņģeli sūtot kādu uzmundrinošu stāstu. Sociālā dienesta vadītāja Aleksandra Ločmele atzina, ka noslēgumā redzējusi daudz skaistu emociju, kas liecina, ka šādu grupu veidošana ir vērtīgs pasākums, kas dod iespēju vecākiem kļūt zinošākiem un veiksmīgākiem sarežģītajā bērnu audzināšanas procesā.
Grupas vadītājas Ievas Rukas paldies Laurai, Sigitai, Tatjanai, Ilzei, Ludmilai un Vitālijam par kopīgi pavadītajām ceturtdienām, par sarunām, atklātību un uzticēšanos, kas, cerams, uzplauks dālijas ziedā. „Ir tik skaisti satikt cilvēkus brīdī, kad viņi ir tētis un mamma par 100%, satikt viņu bērnus un tad gadiem vērot, kā viņi aug un mainās”- priecīga par iepazītajiem cilvēkiem un padarīto darbu piebilst Ieva Ruka.

Burtnieku novada Sociālais dienests sola rudenī veidot nākamo vecāku apmācības grupu.

Foto no apmācībām pieejami Galreijā

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit