Jaunumi

Novadu apvienotās Civilās aizsardzības komisijas sēdē lemtais

2010-04-16

Aprīļa sākumā notikušajā Civilās aizsardzības komisijas sēdē novadu vadītāji un citi pārstāvji pārrunāja četrus galvenos jautājumus - plūdu draudus novados Gaujas upes baseinā, preventīvos pasākumus kūlas dedzināšanas laikā, brīvprātīgo ugundzēsības formējumu nepieciešamību un apvienoto novadu Civilās aizsardzības plāna izstrādi.

Izvērtējot pašreizējo situāciju ar plūdu draudiem Kocēnu, Beverīnas, Burtnieku, Rūjienas, Mazsalacas un Naukšēnu novados, komisija lēma ar masu informācijas līdzekļu starpniecību informēt iedzīvotājus par ūdens piesārņojumu, kā arī par nepieciešamību veikt dzeramā ūdens sterilizāciju un ūdens ņemšanas vietu tīrīšanu un dezinfekciju pēc plūdu beigšanās, kā arī informēt par dezinfekcijas līdzekļiem un to iegādāšanās iespējām; apzināt nogruvumbīstamās vietas ūdenstilpju krastos, tās norobežot un uzstādīt informējošas zīmes, kā arī plūdu dēļ atslēgto elektroapgādi pieslēgt tikai pēc visu piesardzības pasākumu ievērošanas, rūpīgi izvērtējot visus iespējamos riskus.

Sēdē Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas pārstāvji informēja, ka tās apkalpojamajā teritorijā uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu ugunsdzēsējiem šobrīd vēl nav bijis jāizbrauc, taču apkārtējās teritorijās šogad jau ir uzsākusies aktīva kūlas dedzināšanas sezona, ugunsdzēsēji saņem līdz pat 40 izsaukumus dienā. Izvērtējot kaimiņu un iepriekšējo gadu pieredzi VUGD pārstāvji secina, ka kūlas ugunsgrēki visbiežāk notiek nesakoptās teritorijās, ceļu malās, kā arī vietās, kur visbiežāk staigā vai uzturas cilvēki, tādēļ komisija lēma – pašvaldībās strādāt ar nesakopto teritoriju īpašniekiem, lai nodrošinātu teritoriju sakopšanu un iespēju robežās sakopt potenciāli bīstamākās pašvaldības īpašumā esošās teritorijas, lai pēc iespējas izvairītos no kūlas dedzināšanas gadījumiem.

Tāpat ņemot vērā to, ka pašvaldību rīcībā ir tehniskie līdzekļi, kurus var izmantot ugunsgrēku dzēšanai un, lai izveidotu darboties spējīgus brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējumus, apvienotā civilās aizsardzības komisija lēma apzināt pašvaldību rīcībā esošos personāla un materiāli tehniskos resursus un izvērtēt brīvprātīgo ugunsdzēsības formējumu izveidošanas un uzturēšanas iespējas. Savukārt pašvaldībām, kuras jau ir izveidojušas darboties spējīgus brīvprātīgo ugunsdzēsības formējumus, paziņot par savu gatavību piedalīties ugunsgrēku dzēšanas pasākumos Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļai.

Sēdē, pārrunājot Civilās aizsardzības (CA) plāna veidošanu, komisija lēma pašvaldībām iesniegt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļai informāciju par pašvaldību administratīvi teritoriālo un ekonomisko raksturojumu, katastrofu pārvaldīšanā iesaistāmo resursu uzskaitījumu, atbildīgajām personām, informāciju par katastrofas pārvaldīšanas organizēšanu – iedzīvotāju evakuāciju, sabiedrības informēšanu un apziņošanu u.c. nepieciešamo informāciju CA plāna izstrādei.

 


 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit