Jaunumi

Izglītības iestādes aktīvi iesaistās ZAAO šķiroto atkritumu akcijā

2010-03-16

ZAAO vides izglītības projekta aktivitātē „Šķiroto atkritumu akcija” uz šo brīdi iesaistījušās vairāk nekā 80 izglītības iestādes. To skaitā ir arī Burtnieku novada Matīšu pamatskola, Rencēnu pamatskola, Rencēnu pagasta Lizdēnu pirmsskolas izglītības iestāde un Ēveles pamatskola. Matīšu pamatskolas skolēni tikai šķiro atkritumus, Rencēnu PII un Ēveles pamatskola šķiro un zīmē, bet Rencēnu pamatskola šķiro, zīmē un piedalās mēneša jautājumā, kur katru mēnesi skolēni uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv sadaļā Vides izglītība tiek aicināti atbildēt uz vairākiem jautājumiem, pareizo atbildi izvēloties no vairākiem piedāvātajiem variantiem. Izlozes kārtībā katru mēnesi trīs pareizo atbilžu autori saņems pārsteiguma balvas no ZAAO. Kā uzsver SIA „ZAAO” pārstāvji, šajā akcijā ieguvēji ir visi dalībnieki, jo katrs par savāktajiem apjomiem saņems noteiktu daudzumu papīra.

Aktivitātes ietvaros Ziemeļvidzemes reģiona skolās un bērnudārzos tiek vāktas un uzkrātas otrreizējās izejvielas - makulatūra un PET pudeles. Savāktās otrreizējās izejvielas bez maksas savāc ZAAO, kas tās pāršķiro un nodod pārstrādei.

Mācību gada 1. pusgadā ir savākts jau vairāk nekā 100 tonnas makulatūras un PET pudeļu, kas ir ievērojams atkritumu apjoms, kas tiek nodots pārstrādei, nevis noglabāts atkritumu poligonā.

Šogad, aktivitātes organizēšanā sadarbojoties ZAAO, Latvijas Zaļajam punktam un Līgatnes papīrfabrikai, skolām un bērnudārziem ir iespēja saņemt 5 kg Latvijā otrreizēji pārstrādātā papīra par katru savākto tonnu makulatūras vai katriem 10 m3 PET pudeļu.

Aktivitāte „Šķiroto atkritumu akcija” noris ZAAO vides izglītības projekta „Cilvēks vidē” ietvaros. Makulatūras un PET pudeļu vākšana turpināsies līdz maijam, kad tiks apkopoti rezultāti un noteiktas izglītības iestādes, kur būs savākts lielākais apjoms otrreizējo izejvielu.

Plašāka informācija par ZAAO vides izglītības projekta „Cilvēks vidē” aktivitātēm atrodama uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv sadaļā Vides izglītība.

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009