Jaunumi

Iedzīvotāji lūgti būt uzmanīgiem, pērkot gāzi balonos

2010-03-11

Latvijā pēdējo mēnešu laikā vairākkārt notikušas balonu eksplozijas, kuru iemesls ir ar autogāzi pildītie un nepareizi pievienotie baloni. Autogāzes uzpildes stacijās balonu pildīšana ir nelikumīga un bīstama.
Pasliktinoties finansiālajai situācijai valstī un mēģinot ietaupīt, gāzes lietotāji aizvien biežāk  meklē veidus kā neņemot vēra savu un citu drošību, lētāk iegādāties gāzi balonos, tādējādi apdraudot gāzes lietotāju veselību un dzīvību. Nereti ir arī gadījumi, kad negodīgi tirgotāji balonu nepiepilda pilnu, bet no patērētāja samaksu saņem kā par pilnu balonu. Tāpēc mēģinot ietaupīt, pircēji nereti pat pārmaksā negodīgajiem tirgotājiem.


Balona pildīšanas procesā sašķidrināto gāzi piepilda tikai 85% no balona tilpuma. Ja sašķidrinātā gāze šķidrā stāvoklī aizpildīs pilnībā gāzes balonu, temperatūrai paaugstinoties, šķidrā gāze nesaspiedīsies un  spiediens turpinās pieaugt, kā rezultātā ir iespējama eksplozija. Tādēļ visi sadzīves gāzes baloni ir jāuzpilda ar speciālām iekārtām, vadoties pēc gāzes svara.


SIA “Latvijas propāna gāze” nodarbojas ar gāzes balonu uzpildi, tirdzniecību,  un apmaiņu. Sadzīves lietošanai paredzētajos balonos tiek pildīts propāna – butāna sašķidrinatās gāzes maisījums. Iegādajoties balonu, pircējam tiek izsniegts garantijas talons un instrukcija, kā pareizi jāpievieno, jātransportē gāzes balons. Safasēto gāzi dažāda tilpuma balonos var iegādāties gan akcīzes preču noliktavās, gan balonu apmaiņas punktos ikvienā pilsētā, pagastā - visā Latvijas teritorijā. SIA “Latvijas propāna gāze” ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodrošina diennakts bezmaksas avarijas izsaukumus saviem pārdotajiem gāzes baloniem. Avārijas dienesta tālr.: 80000404.


Burtnieku novadā SIA „Latvijas propāna gāze” gāzes balonus var iegādāties šādās tirdzniecības vietās:
•    Dace Kārkliņa, Burtnieki, Parka iela 5
•    ZS „Akmentiņi”, Burtnieki, „Akmentiņi”
•    SIA „Virši R”, Matīši, Vidus iela 2, DUS
•    Baiba Dreija, Vecate, „Ieviņas”
•    DUS „NIVALS”, Rencēni, DUS
•    Tālis Trēziņš, Rencēnu pag., Lizdēni


Informāciju sniedza:
SIA „Latvijas propāna gāze”
Vidzemes RP komercmenedžere Dace Grūbe
T: 28646650; e-pasts: grube@lpg.lv

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009