Jaunumi

Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības

2010-03-08

Līdz Lielajai Talkai 24. aprīlī šobrīd palikušas 47 dienas, un organizēšanas darbi uzņem apgriezienus. Šobrīd Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības – 108 novadi un 9 republikas pilsētas, kas nozīmē, ka visi sagatavošanās darbi var ritēt raiti uz priekšu. Tikai Babītes novads pagaidām nav apstiprinājis dalību talkā. 
Pašvaldību galvenais uzdevums Talkas organizēšanā ir nodrošināt atkritumu savākšanu un aizvešanu uz poligoniem. Šobrīd pašvaldības ir nozīmējušas Talkas koordinatorus, līdz ar to jau darbojas 116 Lielās Talkas koordinatori visā Latvijā. Talkas koordinatoru vārdi un kontakti atrodami Talkas mājas lapā www.talkas.lv. Talkas koordinatori būs galvenie atbildīgie par veiksmīgu Talkas norisi katrā pašvaldībā – viņi dalīs maisus, nodrošinās informāciju talkotājiem, koordinēs talkas maisu savākšanu un izvešanu pēc talkas.
Daudzas pašvaldības Lielajā Talkā organizē arī uzmundrinošus pasākumus talciniekiem – kā kopīgu tēju vai zupas grāpi pēc darba, vai uzmundrinošu kopā dziedāšanu.

Rīgā Lielās Talkas grupas vadītāji tikās ar Rīgas Domes izpilddirektoru un vienojās par konceptuālu sadarbību organizējot talku Rīgā. Nenoliedzami, Rīga ir liela pilsēta, kura prasa īpašu organizatoru uzmanību. Lai Rīgā Lielā Talka noritētu sekmīgi, tiek piesaistīti papildus brīvprātīgie, kas palīdzēs Talkas koordinatoriem Rīgā.

„Talkas organizatori aicina šogad visas pašvaldības radoši pieiet talkas organizēšanai –piesaistīt brīvprātīgos, organizēt konkursus un tamlīdzīgi. Izvērtējot situāciju savā pašvaldībā, organizēt Talku atbilstoši vajadzībām un iedzīvotāju vēlmēm. Talka nav tikai atkritumu vākšana – tā ir arī koku stādīšana, pagalmu sakopšana, utml. Talka tā ir kopā sanākšana, kur visi ir ieguvēji – gan mūsu zeme, gan mūsu cilvēki,” aicina Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada - ar vērienīgu talku 2008. gada 13. septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī - 18.aprīlī. Grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka kopumā piedalījušies vairāk kā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot simtiem tonnu atkritumu. Lielās Talkas patrons un aktīvs dalībnieks ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Lielās Talkas kustības mērķis ir, lai Latvija pēc 10 gadiem būtu tīrāka valsts pasaulē.
Lielo Talku organizē Projekts Pēdas, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domu biedru grupa Tīriem mežiem, sadarbībā ar RIMI, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Komunikāciju aģentūru/ Edelman Affiliate, Latvijas Valsts ceļiem, LASUA, Latvijas Zaļo punktu, Latvijas Radošo savienību padomi, portālu www.kurtuesi.lv.


Papildu informācijai:
Vita Jaunzeme, vita.jaunzeme@pedas.lv
www.talkas.lv
Ilona Zacmane, Komunikāciju aģentūra/Edelman Affiliate: 67201460, ilona.zacmane@ka.lv

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit