Jaunumi

Sniegs apgrūtina atkritumu savākšanu

2010-02-26

Esošā sniega kārta ievērojami apgrūtina Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijai jeb ZAAO pilnvērtīgi veikt savu darbu, jo netīrītie ceļi apgrūtina vai atsevišķās vietās pilnībā liedz ZAAO transportam piekļūt atkritumu konteineriem, lai tos iztukšotu. Tāpēc klienti tiek aicināti zvanīt uz ZAAO un vienoties par nākamo konteinera tukšošanu. Ceļu stāvokļa dēļ ir iespējama situācija, kad klientiem netiek nodrošināta konteinera iztukšošana atkritumu izvešanas kalendārā norādītajā dienā.

„Teju katrā maršrutā atkritumu savācējmašīnu vadītāji atzīmējuši vairākus klientus, pie kuriem piekļūt nav iespējams. Šāda situācija valda ne tikai uz lauku ceļiem, bet arī pilsētās. Ir pašvaldības, kurās atkārtoti pie konteineriem mēģināsim piebraukt jau šonedēļ, taču aicinām klientus zvanīt uz ZAAO, informēt par ceļu stāvokli un vienoties par nākamo konteinera tukšošanas reizi,” situāciju vērtē ZAAO loģistikas nodaļas vadītāja Sandra Jeručenoka.

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, ZAAO neaprēķinās maksu par konteinera tukšošanu, ja tam nebūs iespējams piekļūt dēļ piesnigušiem ceļiem. Ieilgušās problēmas ar neizbraucamiem ceļiem liek meklēt risinājumu – ko darīt ar papildus atkritumiem, kas rodas pie konteineriem, kam nevar piekļūt.

„Līdz šim papildus atkritumu savākšana pie konteineriem tika veikta par paaugstinātu maksu, ja papildus atkritumu apjoms pie konteinera bija lielāks par 0,25 m3. Šobrīd nākam pretim tiem klientiem, kuru konteinerus nevaram iztukšot sniegoto ceļu dēļ, nosakot, ka visus papildus atkritumus savāksim par standarta, ne paaugstināto, maksu,” skaidro ZAAO mārketinga daļas vadītāja Ieva Tabūne.

ZAAO aicina arī savus klientus būt atsaucīgiem, novērtēt reālo piebraucamā ceļa stāvokli un zvanīt ZAAO pa tālruni 64281250, lai atteiktu konteinera tukšošanu un vienotos ar dispečeru par citu konteinera tukšošanas dienu.

 

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009