Jaunumi

attēls

Uzņēmēji pārrunā VID un pašvaldības aktualitātes

2010-02-15

Aizvadītajā piektdienā Burtnieku novada Uzņēmēju klubs sanāca uz tikšanos Burtnieku pagasta Andruvēs esošajā "Rūteskrogā", kurā laipni uzņēma tā saimniece Rudīte Kleinberga (attēlā). Kopumā piedaloties ap 20 cilvēku, tika pārrunātas gan pašvaldība

Aizvadītajā piektdienā Burtnieku novada Uzņēmēju klubs sanāca uz tikšanos Burtnieku pagasta Andruvēs esošajā "Rūteskrogā", kurā laipni uzņēma tā saimniece Rudīte Kleinberga (attēlā). Kopumā piedaloties ap 20 cilvēku, tika pārrunātas gan pašvaldības aktualitātes, gan arī bija iespēja saņemt informāciju par Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) jauninājumiem tā darbībā un darbību regulējošā likumdošanā.

Uz Uzņēmēju kluba aicinājumu informēt par galvenajām izmaiņām darbā atsaucās VID Vidzemes nodaļu un muitas administrācijas Valmieras nodaļas vadītāja Sarmīte Grāpēna. Viņa pastāstīja sanākušajiem par to, kādas likuma normas stājušās spēkā pēdējo pāris mēnešu laikā, kas skar tādas uzņēmējiem aktuālas jomas kā pievienotās vērtības nodokļa atgūšanas kārtība, deklarāciju aizpildīšanas un iesniegšanas procedūru, iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļa samaksa. Tāpat arī tika pārrunāts nule ieviestais uzņēmuma auto transporta nodoklis, kura aprēķināšanas un iekasēšanas sistēma vēl līdz galam nav izprotama vairumam sabiedrības.

Pārrunājot nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas kārtību, S. Grāpēna gan uzsvēra, ka tā vairāk ir pašvaldības kompetence, ņemot vērā faktu, ka šis finansējums tiek novirzīts tās kasē. Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Leitis arī informēja, ka uzsākta diskusija par saistošo noteikumu izstrādi, kas paredzētu mehānismu, kam un kādi nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumi būtu piemērojami pašvaldības robežās. Izteikt savus priekšlikumus un viedokli tika aicināts arī Uzņēmēju klubs, kopīgiem spēkiem turpinot darbu pie normatīvā dokumenta izstrādes.

Pašvaldības izpilddirektors Uģis Banders izklāstīja galvenos principus janvārī apstiprinātajam 2010. gada pamatbudžetam, informējot par proporcionālo finansiālo līdzekļu sadalījumu, kā arī plānotajiem ienākumiem un izdevumiem. Savukārt nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Edvīns Straume bija sagatavojis uzņēmējiem prezentāciju par Burtnieku novadā esošajiem pašvaldības objektiem, kuru izmantošana būtu pieejama. "Mums nepieciešama jūsu, uzņēmēju, gēns, kas lktu saprast pašvaldībai, ko varētu iesākt tālāk ar katru no šiem nekustamajiem īpašumiem," uzsvēra E. Straume, aicinot ikvienu interesentu uz dialogu par telpu vai ēku nomāšanas vai iegādes iespējām.

 

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009