Jaunumi

attēls

Ārsti un pašvaldība uzsāk dialogu par sadarbību

2010-02-12

Trešdien uz Burtnieku novada pašvaldības veselības un sociālo lietu komiteju sēdi tika kopā aicināti mūsu sešos pagastos praktizējošie medicīnas darbinieki, lai pārrunātu iepriekšējo gadu sadarbību ar pašvaldības institūcijām, kopējo situāciju nov

Trešdien uz Burtnieku novada pašvaldības veselības un sociālo lietu komiteju sēdi tika kopā aicināti mūsu sešos pagastos praktizējošie medicīnas darbinieki, lai pārrunātu iepriekšējo gadu sadarbību ar pašvaldības institūcijām, kopējo situāciju novadā veselības aprūpē, kā arī meklēto atbilstošāko turpmākās mijiedarbības modeli.

Sanāksmē piedalījās ģimenes ārste Guna Poikāne no Valmieras pagasta, Inga Bērziņa no Burtnieku pagasta, Juris Jakovīns no Rencēnu pagasta, Inese Gabrāne no Matīšu pagasta, Anna Šakare no Ēveles pagasta, kā arī Ludmila Skoba no Vecates pagasta feldšerpunkta.

"Ja pašvaldība vēlas, lai mediķi būtu viņu teritorijā, tad tā arī cenšas palīdzēt un motivēt medicīnas darbiniekus nākt un tur strādāt. Tās nav rūpes par kādu ārstu individuāli, bet gan par savu iedzīvotāju veselību," savstarpējas sadarbības nepieciešamību argumentēja ģimenes ārste Guna Poikāne, piebilstot, ka, strādājot iepriekšējā teritoriālajā modelī, pašvaldības vadība bijusi atsaucīga un pretimnākoša.

Tāpat atzinīgus vārdus varēja dzirdēt par pārējo pagastu iepriekšējo gadu vadīšanu, kas centusies nākt pretī mediķiem un sniegt nepieciešamo palīdzību, atbrīvojot no prakšu telpu īres un komunālajiem maksājumiem, nodrošinot ar transporta līdzekli vai meklējot citus atbalsta ceļus atkarībā no situācijas. Iepriekš katrā pašvaldībā bijusi sava kārtība un darbības principi, taču pēc vienota novada izveides ir jūtama vajadzība ieviest vienotu sistēmu, kā turpmāk stimulēt medicīnas darbiniekus, ievērojot vienlīdzības principu. Tāpat tika pārrunāta vajadzība pašvaldībai nodrošināt mājas aprūpi tiem iedzīvotājiem, kuriem tā nepieciešama. Diskutējot par vairāku veidu medicīniskās aprūpes nodrošināšanu mājās, nācās secināt, ka vairākiem ģimenes ārstiem tā jau ir ikdiena, jo viņi ir vienīgais medicīnas personāls, kas sava pagasta robežās spēj to nodrošināt. Savukārt kā papildus opcija tika minēta iespēja pirkt šo pakalpojumu no SIA "Vidzemes slimnīca".

Ārsti un komitejas pārstāvji bija vienisprātis par to, ka nepieciešams izstrādāt nolikumu, kas noteiktu gan atbalsta veidus, gan apjomu, jo mērķis visiem ir vienots - nodrošināt maksimāli labu veselības aprūpi novada iedzīvotājiem.

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit