Jaunumi

Klients jautā – Latvenergo atbild "Sociālās atbalsta programmas"

2011-05-03

Ņemot vērā, ka joprojām daudziem Latvenergo klientiem nav skaidrs, uz ko un kā precīzi tiks attiecinātas sociālā atbalsta programmas, piešķirot dāvinājuma kartes un palielinot STARTA tarifa kvotu, šajā rakstā mēģināsim vēlreiz rūpīgi izskaidrot, kā Latvenergo atbalstīs sociāli mazāk aizsargātos iedzīvotājus.
Šobrīd darbojas divas programmas – „Atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm” un „Atbalsts trūcīgajām ģimenēm ar bērniem”.

Atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm

Atbalsta veids: Daudzbērnu ģimenēm tiks piešķirtas papildu 2400 kWh, par kurām varēs norēķināties par STARTA tarifu (T1 – 0.0825Ls/kWh). Tātad kopumā daudzbērnu ģimenes par STARTA tarifu, kas atbilst iepriekšējam tarifa apjomam,  varēs norēķināties par 3600kWh.
Papildus 2400 STARTA kWh varēs tikt piemērotas ne tikai T1, bet arī citiem mājsaimniecību tarifiem – T2 un T3.

Atbalstu varēs saņemt: Daudzbērnu ģimenes, kas atbilst sekojošiem nosacījumiem:
•    Daudzbērnu ģimenes apgādībā ir 3 vai vairāk bērnu vai aizbilstamo līdz 18 gadu vecumam;
•    Daudzbērnu ģimenes pārstāvim, kas piesakās atbalsta saņemšanai, jābūt noslēgtam elektroenerģijas piegādes līgumam ar AS „Latvenergo”.

Kā pieteikties atbalstam: Pieteikties varēs no 2011. gada maija līdz 2011.gada 31.augustam. Visērtāk to iespējams izdarīt aizpildot elektronisku pieteikumu AS „Latvenergo” mājaslapā (autorizējoties caur internetbanku)  vai arī klātienē – mūsu klientu apkalpošanas centros (līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments).

Svarīgi: 
•    Papildu 2400 STARTA kWh tiks piešķirtas vienam daudzbērnu ģimenes pārstāvim par visu ģimenes patēriņu. Uz kompensācijas dāvinājumu nevar pieteikties abi vecāki. Ja kompensācijas dāvinājums ir piešķirts vienam no vecākiem, otram tas tiek atteikts.
•    Pēc pieteikuma saņemšanas, 7 darba dienu laikā mēs veiksim personas datu salīdzināšanu ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iedzīvotāju reģistrā esošo informāciju par reģistrētajiem bērniem, un nosūtīsim apstiprinājumu par kompensācijas piešķiršanu.
•    Gadījumā, ja kaut kādu iemeslu dēļ atbalstu nevarēsim piešķirt, sazināsimies telefoniski. Šādas situācijas var būt piemēram gadījumos, kad dati par daudzbērnu ģimeni var nebūt atrodami iedzīvotāju reģistrā (piem. vecāki ir šķīrušies, bet pēc tam apprecējušies otrreiz, un katram ir savi bērni, bet visi dzīvo kopā). Šādās situācijās daudzbērnu ģimenes vecākiem labāk pieteikties atbalstam klātienē – mūsu klientu apkalpošanas centrā, līdzi ņemot dokumentus, kas apliecina bērnus katram vecākam, un laulības apliecību.
•    Gadījumos, kad elektroenerģijas piegādes līgums nav slēgts ne ar vienu no daudzbērnu ģimenes vecākiem, aicinām izmantot šo brīdi kā iespēju sakārtot līgumattiecības un pārslēgt līgumu uz faktiskā elektroenerģijas lietotāja vārda. No maija to ērti un vienkārši varēs izdarīt arī elektroniski – mūsu klientu portālā e-latvenergo.lv. Prasību par nepieciešamajām līgumattiecībām nosaka tas, ka iegūtais atbalsts atbilstoši Latvijas likumdošanai tiek uzskatīts par gūtu labumu, no kura tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Lai klientiem nebūtu jāraizējas par nodokļa nomaksu, to nosegsim mēs, taču lai atbalsts tiktu noformēts korekti, tā faktiskajam saņēmējam jābūt arī elektroenerģijas lietotājam.

Atbalsts trūcīgajām ģimenēm ar bērniem

Paralēli atbalstam daudzbērnu ģimenēm, sadarbībā ar Latvijas pašvaldību savienību, turpinām jau 2009.gadā uzsākto sociālā atbalsta programmu trūcīgajām mājsaimniecībām. Līdz nesenam laikam atbalstu izmantojušas jau vairāk 60 tūkst. trūcīgās mājsaimniecības. Kampaņai patlaban nav noteikti nekādi laika ierobežojumi.

Atbalsta veids: Trūcīgas ģimenes var saņemt 500 kWh dāvanu karti norēķiniem par elektrību.
Dāvanu kartes 500 kWh netiek uzskaitītas no STARTA kWh un tās nesamazina STARTA 1200 kWh apjomu.
Atbalstu var saņemt: Ģimenes, kam piešķirts trūcīgās mājsaimniecības statuss.

Latvenergo informē, ka  no jūnija trūcīgās ģimenes ar bērniem, kuras kampaņas ietvaros jau būs saņēmušas dāvanu kartes līdz 2011.gada 31. martam, varēs saņemt dāvanu karti atkārtoti.
Jāpiezīmē, ka no jūnija kampaņas noteikumos būs ieviestas vēl papildu izmaiņas – dāvanu karti varēs saņemt arī tās trūcīgās mājsaimniecības, kurām elektroenerģijas piegādes līgums nav slēgts tieši ar kartes saņēmēju, ja vien piegādes līgums slēgts ar privātpersonu (norēķini notiek pēc T1, T2 vai T3 tarifiem) un  trūcīgā mājsaimniecība elektroenerģiju lieto šī līguma objektā.

Kā pieteikties atbalstam: Dāvanu kartes var saņemt pašvaldību sociālajos dienestos.

Svarīgi: Ja daudzbērnu ģimenei piešķirts trūcīgās ģimenes statuss, tā varēs saņemt abus atbalsta veidus – kā 500 kWh dāvanu karti, tā papildu 2400 STARTA kWh.

Latvenergo aicina daudzbērnu un trūcīgās ģimenes ar bērniem izmantot iespējas un saņemt piedāvātos atbalsta veidus!

Neskaidrību gadījumā aicinām klientus zvanīt uz Latvenergo bezmaksas informācijas tālruni 80200400 vai arī rakstīt epastu  klientu.serviss@latvenergo.lv. AS „Latvenergo” atgādina, ka visā Latvijā darbojas vienots Klientu apkalpošanas tīkls. Klients var vērsties jebkurā Klientu apkalpošanas centrā visā Latvijā, kur varēs saņemt informāciju par pakalpojumiem, noslēgt elektroenerģijas piegādes līgumu, pieteikt jauna elektrotīkla pieslēguma ierīkošanu vai esošās atļautas slodzes palielināšanu, kā arī atrisināt jebkuru citu ar elektroenerģijas piegādi saistītu jautājumu.Informāciju sagatavoja:
Sandra Vējiņa
AS „Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja
T. 6 42 90421, mob. 2 9161531
sandra.vejina@latvenergo.lv


ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit