Jaunumi

Viesi no Zviedrijas iepriecināti par redzēto Burtniekos

2009-11-19

Aizvadītajos Latvijas neatkarības svētkos uz pāris dienu vizīti Burtnieku novadā bija ieradušies pārstāvji no Zviedrijas pilsētas Stenungsundas ar mērķi veicināt abu reģionu sadraudzību nākotnē. Šai partnerībai ir vairāk nekā desmit gadu ilga vēsture, kas tika aizsākta Stenungsundai sadarbojoties ar Burtnieku pagastu, un uzsākto nu pārņēmis jaunizveidotais novads.

Pauls Dējenfelds un Ralfs Gartingers pārstāvēja Stenungsundas skolu, ar kuru Burtnieku Ausekļa vidusskola sadarbojusies jau 14 gadus. Tāpat ciešas saites ar šī reģiona baznīcas cilvēkiem saglabājusi Burtnieku ev. luteriskās baznīcas draudze, par vieniem no galvenajiem iniciatoriem esot Dacei un Aldim Kalcenaviem. Savukārt zviedru vizītes mērķis bija iepazīt jaunā novada robežas un potenciālu, lai varētu izstrādāt nākotnes sadarbības modeli.

"Skolu līmenī sadarbība bijusi ilgus gadus, tomēr pašvaldību savstarpējie kontakti bijuši cieši atkarīgi no tiem cilvēkiem, kuri tobrīd vadīja mūsu pilsētu un reģionu. Vieni bija atsaucīgāki, citi - mazāk, tāpēc pēdējos gados sadarbība bijusi epizodiska. Taču esam ļoti iepriecināti par redzēto, un, atgriežoties mājās, sēdīsimies ar pilsētas vadību pie viena galda, lai pārrunātu, kā mūsu reģionu sadraudzību padarītu vēl labāku," sacīja Pauls Dējenfelds.

Piedaloties Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Leitim un deputātei Līgai Steberei, kā arī vairākiem pārstāvjiem no Burtniekiem, zviedriem tika sniegts neliels ieskaits par novadu un tajā esošajiem objektiem. Diena tika pavadīta Burtnieku Ausekļa skolā, bet 17. novembra vakarā viesi noskatījās neatkarības dienai veltīto koncertu vietējā kultūras centrā. Nākamajā dienā sekoja izbraukums pa novadu, viesojoties Matīšu pamatskolā, par kuru viesiem palika ļoti labs iespaids. Par uzņēmējdarbības paraugu tika izvēlēta Valmiermuižas alus darītava, kurā zviedriem bija iespēja iepazīties ar dzēriena brūvēšanas procesu, kā arī degustēt produkciju. Vakarpusē novada cilvēki un viesi piedalījās Burtnieku ev. luteriskās baznīcas dievkalpojumā, kā arī piemiņas brīdī pie brīvības cīņās kritušo pieminekļa.

Pie kafijas tases pārrunājot redzēto un nākotnes vīzijas novada pārstāvji izteica piedāvājumu uzņemt plašāku zviedru delegāciju nākamā gada vasarā, iesaistot gan Stenungsundas jauniešus, gan pašvaldības pārstāvjus, kā arī, iespējams, tiks rīkotas konsultatīvas tikšanās dabas aizsardzības un dabas resursu izmantošanas jautājumos, kas Burtnieku novadam ir īpaši aktuāli ezera dēļ.

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit