Jaunumi

attēls

NVA informē domi par situāciju novadā

2009-11-19

Šodien uz Burtnieku novada pašvaldības domes sēdi tika uzaicināta Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valmieras filiāles vadītāja Agra Spurdziņa, lai iegūtu jaunāko informāciju par situāciju reģionā un jaunākajām iespējām iedzīvotājiem iesaistīt

Šodien uz Burtnieku novada pašvaldības domes sēdi tika uzaicināta Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valmieras filiāles vadītāja Agra Spurdziņa, lai iegūtu jaunāko informāciju par situāciju reģionā un jaunākajām iespējām iedzīvotājiem iesaistīties šīs organizācijas pārraudzītajos projektos.

"Situācija nav iepriecinoša," jau sarunas sākumā pauda Spurdziņa, teikto apstiprinot ar statistiku (tā sastādīta, ņemot vērā iepriekšējo valsts teritoriālo plānojumu - sadalījumu rajonos). Vēl 2008. gada oktobrī atsevišķi rajoni vēl iekļāvās grupā, kurā bezdarba līmenis sastādīja līdz 4,9 procentiem, tomēr šoruden situācija ievērojami pasliktinājusies, Rēzeknes rajonā sasniedzot tādu līmeni, kad gandrīz katrs trešais reģiona iedzīvotājs ir bezdarbnieks.

Valmieras rajona bijušajā teritorijā statistika ir nedaudz iepriecinošāka, tomēr tendence ir vienojoša visā valstī - bezdarbnieku skaits turpina palielināties, un Valmieras pilsētā, kā arī tās tuvumā esošajos novados šis rādītājs pietuvojies 4000 atzīmei. Lielākā daļa reģistrēti pilsētā, kamēr Burtnieku novadā pieteikušies 569 cilvēki. Turklāt arvien vairāk cilvēku bezdarbnieku statusā ir ilgstoši.

Par vienu no populārākajiem NVA projektiem kļuvis Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai” pasākums „Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība”, kas tiek organizēts sadarbībā ar Eiropas Sociālo fondu. Tas paredz piesaistīšanu pašvaldības darbiem, pretī saņemot 100 latu stipendiju. Burtnieku novads šoruden nodrošinājis 20 bezdarbniekiem šādu iespēju, nākamgad apjomu palielinot vēl par vienu darba vietu. Kopumā vēlmi iesaistīties projektā izteikuši 109 bezdarbnieki, kuriem 27 vēl saņem valsts piešķirto pabalstu, tomēr, rēķinoties, ka tas drīz beigsies, cilvēki reģistrējušies NVA organizētajā rindā, lai kļūtu par 100 latu stipendiātu.

Par otru galveno darbības virzienu NVA izvirzījis preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu "Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautām personām". Šis projekts piedāvā iespēju apgūt profesionālās tālākizglītības programmu, katram interesentam piešķirot 500 latu lielu summu mācībām, vai profesionālās pilnveides programmu, kuras finansējums vienai personai pielīdzināms 300 latu. Mērķis ir dot esošajiem uzņēmumu darbiniekiem, kuri strādā nepilnu darba laiku, iespēju paaugstināt kvalifikāciju, kļūstot konkurētspējīgāki tirgū un noderīgāki savam darba devējam. Par vienu no sadarbības partneriem jau kļuvis Profesionālais izglītības centrs, kā arī vairākas iestādes Rīgā. Ar mācību programmu piedāvājumiem, kā arī norišu vietām un konkrēto projektu kopumā var iepazīties NVA mājas lapā www.nva.lv.

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit