Jaunumi

attēls

Ēveles pamatskolā valsts svētki atzīmēti godam

2009-11-17

Ēveles pamatskolā šodien īpaši sirsnīgā noskaņā tika atzīmēta valsts gaidāmā 91. dzimšanas dienu. Ēka bija ieguvusi svētkiem atbilstošs noformējums, savukārt skolotājas Andas Jukāmes vadībā audzēkņi, ģērbti svētku drānās, bija sagatavojuši priekšn

Ēveles pamatskolā šodien īpaši sirsnīgā noskaņā tika atzīmēta valsts gaidāmā 91. dzimšanas dienu. Ēka bija ieguvusi svētkiem atbilstošs noformējums, savukārt skolotājas Andas Jukāmes vadībā audzēkņi, ģērbti svētku drānās, bija sagatavojuši priekšnesumus, ar kuriem lielajā zālē priecēja pārējos.

Ar uzrunu skolēnus sveica direktore Ilze Cara, kurā ieklausījās ikviens klātesošais: "Šodien ar prieku un lepnumu pieminam mūsu valsts dibināšanas gadskārtu. Latvijas cilvēkos ir šīs zemes bagātība - gudrībā, cēlumā, enerģijā un spējā būt īstiem. Mēs esam tie, kas piepilda šo zemi ar saturu. Latvija ir viena mums visiem un ir jāprot savā zemē ieaugt ar saknēm ti dziļi, lai cits tās nespēj izrakt. Latvija - tie esam mēs visi - katrs ar savu ikdienu un steigu, tik dažādi un tajā pat laikā vienoti mīlestībā pret savu zemi. Šodien varam izteikt vislielāko cieņu un apbrīnu vectēviem un vecvectēviem, kuri Latviju saskatīja vē; tad, kad tā bija vārāka par sveces liesmiņu novembra vējā. 18. novembris ir svētki, kas atgādina, ka ikvienam no mums ir, ar ko lepoties - varbūt par panākumiem skolā vai kādu no talantiem, varbūt par savu karjeras izaugsmi vai jaunu uzdrīkstēšanos, varbūt par savu vecāku mundrumu, varbūt par sakoptu sētu, pagastu... Mēs esam tie, kas tagad raksta vēstures lapas, mēs veidojam savu zemi par tādu, kādu gribam to redzēt. Katrs mūsu darbs un domas ir jauna izdevība, jauna cerība. Tas ir jauns sākums. Nenovērtēsim sevi par zemu, ticēsim paši sev, ticēsim savai zemei un tautai! Būsim drošsirdīgi, spēsi, atvērt visas durvis, neskatoties uz grūtībām, iesim droši tām cauri. Nebaidīsimies ne no citiem, ne paši no sevis. Mums ir iekšā tas spēks, kas nāk no saules, no zemes un no jūras, kas ir mūsu zemei pie kājām. Iesim, mācīsimies un strādāsim savas mīļās Latvijas labā un celsim viņu par tādu zemi, lai citi to varētu apskaust, celsim viņu par tādu zemi un veidosim tādu, ka būsim lepni par savu līdzdalību tās veidošanā, ka varēsim atstāt to mantojumā mūsu bērniem un bērnu bērniem, kas ar lepnumu raudzīsies atpakaļ un teiks - lūk, mani senči bija klāt, kad mūsu valsts veidojās par tādu, ko visi var apbrīnot. Tas ir mums iespējams, tas ir mums pa rokas tvērienam, mēs varam to izdarīt, mums ir jau tik daudz, par ko varam būt lepni. Mums ir labākie kori pasaulē, mums ir izcili diriģenti, dziedātāji, mākslinieki, filosofi, zinātnieki - mēs visu varam, ja gribam. Tātad - gribēsim, mīlēsim, darīsim, veidosim Latviju diženu un skaistu! Lai Dievs mūs pavada mūsu ceļos! Lai jums visiem būtu spēks un izturība, un mīlestība uz savu valsti! Dievs, svētī Latviju!"

Radīto noskaņu vēl vairāk paspilgtināja skolēnu dziesmas un dzejoļi, savukārt pēc tiem direktore sveica tos, kuri vislabāk mācījušies, kā arī devuši savu ieguldījumu ārpusskolas aktivitātēs. Taču notikušās svinības ir vien ievads neatkarības dienas svētku svinībām - rītdien, pl. 15, skolā paredzēs erudītu konkurss pieaugušajiem "Vai tu zini?" ar jautājumiem par Latviju. Katras pareizas atbildes autors saņems saldumus.

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit