Jaunumi

Domes vadība vizītē novadu skolās

2009-08-31

Dienu pirms 1. septembra Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Jānis Leitis un viņa vietnieks Kārlis Sedvalds apmeklēja visas četras pašvaldības pakļautībā esošās skolas, kā arī apskatīja Lizdēnu pirmsskolas izglītības iestādi. Mērķis - pārliecināties par to gatavību uzsākt jauno mācību gadu.

Brauciens tika uzsākts ar vizīti Rencēnu pamatskolā, kuras direktors Ģirts Grava iezīmēja aktuālākos tematus pirms lielā darba cēliena sākuma. Šoruden mācības uzsāks 111 skolēnu, no kuriem vairākiem atvēlēta vieta skolai blakus esošajā internātā. Skolotāju sastāvs un viņu slodžu sadalījums jau sakārtots, tāpat kā stundu saraksts. Sakarā ar to, ka dažās klasēs ir mazāks audzēkņu skaits, ticis pieņemts lēmums atsevišķos mācību priekšmetos apvienot divas klases. Tas attiecas, piemēram, uz astoto un devīto klašu sporta stundām, kurās izmantojams pirms diviem gadiem atklātais sporta komplekss un kurā vietas pietiek visiem.

Kā nākamais apskates punkts tika izvirzīta Lizdēnu pirmsskolas izglītības iestāde, kuras mājvieta ir turpat, Rencēnos. Vadītāja Ligita Kārkliņa informēja par grupu sadalījumu, kas šogad būs divas - bērniem no divu līdz četru gadu vecumam, kā arī no četriem līdz septiņiem gadiem. Mazākajiem šis mācību gads sāksies svaigi izremontētās telpās, kas izveidotas, atbilstoši visiem standartiem. Sakārtota arī bērnudārza apkārtne, izveidojot plašus spēļu laukumus. Lizdēnu bērnudārza pieprasījums gan ir lielāks par piedāvājumu, tāpēc dažiem vietējiem bērniem šoruden vieta grupiņās netika atrasta, jo skaits katrā grupā ir ierobežots.

Turpmākais ceļš veda uz Ēveli, kuras pamatskolas liktenis tika izlemts vien neilgi pirms jaunā mācību gada sākuma. Valsts diktētās politikas dēļ tika pieļauta varbūtība, ka šīs mācību iestādes durvis tā arī netiks atvērtas, bet gan aizslēgtas uz visiem laikiem. Taču pamatskolas dzīvotspēja izrādījās lielāka, nekā gaidīts, jaunajam mācību gadam sapulcējot 72 skolēnus, no kuriem lielākā daļa ir vietējie, bet vairāki brauc no tuvumā esošajiem Jērcēniem un pat Strenčiem. Tās paspārnē atrasta vieta arī divām pirmsskolas izglītības grupām mazākiem bērniem, kuri nākotnē savukārt kļūtu par Ēveles pamatskolas audzēkņiem.

Viesojoties Matīšu pamatskolā, paliek iespaids par kārtīgi sakārtotu saimniecību direktoras Venerandas Loginas vadībā. Skola gatava darbam - audzēkņu skaits sasniedzis skaitli 121, atbildīgie par mācību procesu jau sakārtojuši stundu sarakstu, aktu zālē jaunā grīda svaigi nolakota, gaidot 1. septembri. Arī transporta jautājumi atrisināti, ņemot vērā, ka pamatskolas audzēkņu vidū ir ne tikai vietējie pagasta iedzīvotāji, bet arī no tuvējiem rajoniem, jo īpaši - no Vecates.

Kā pēdējā pieturvieta paredzēta Burtnieku Ausekļa vidusskola, kura gan, pretēji Matīšos redzētajam, vēl tikai ir ceļā uz sakoptu ārējo veidolu. Aktuālākais jautājums ir sporta zāles remontdarbu pabeigšana, kas paredz ne tikai grīdas nomaiņu, bet arī ārsienu siltināšanu. Taču strādnieku klātbūtne nav traucējusi pedagogiem tikt skaidrībā par audzēkņu kopskaitu (Burtniekos šogad to būs 140), kā arī transporta kustību, kas garantēs skolnieku nokļūšanu līdz mācību iestādei un atpakaļ uz mājām.

Pēc redzētā Leitis un Sedvalds bija vienisprātis, ka skolu vadītāji un personāls paveikuši lielu darbu, lai godam sagatavotos jaunajam mācību gadam. Gan jāatzīst, ka dažu jautājumu risināšana, piemēram, par iespējamām skolēnu ēdināšanas kompensācijām no pašvaldības kabatas, joprojām ir procesā, jo skaidru atbildi par to varēs sniegt vien tad, kad tiks apzinātas budžeta patiesās iespējas.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit