Jaunumi

attēls

Gīterslo delegācija iepazīstināta ar Burtnieku novadu

2009-11-03

Aizvadītajā nedēļas nogalē vizītē Latvijā bija ieradusies delegācija no Gīterslo apriņķa (Vācija), ar kuru Valmieras pilsētai un tās rajonam bijusi ilggadīga sadraudzība. Šoreiz tās ierašanās mērķis bija aplūkot mūsu reģionu pēc teritoriālās refor

Aizvadītajā nedēļas nogalē vizītē Latvijā bija ieradusies delegācija no Gīterslo apriņķa (Vācija), ar kuru Valmieras pilsētai un tās rajonam bijusi ilggadīga sadraudzība. Šoreiz tās ierašanās mērķis bija aplūkot mūsu reģionu pēc teritoriālās reformas, apzinot esošo situāciju un izvērtējot turpmākās sadarbības iespējas.

Astoņu cilvēku plašās delegācijas vadītāja pienākumus pildīja Gīterslo apriņķa landrāts Svens Geords Adenauers, un Burtnieku novadā viņus uzņēma pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Leitis. Par galveno mērķi tika izvirzīts iepazīstināt ar jaunu administratīvo teritoriju, konkretizējot un klātienē parādot tos objektus un projektus, kurus pašvaldība iecerējusi realizēt tuvākajā nākotnē.

Par pirmo pieturas punktu tika izvēlēts Valmieras pagastā uzsāktā bērnudārza ēka. Vācieši izteica atzinīgus vārdus par tā projekta kvalitāti, pēc objekta apskates atzīstot, ka tas ir pārdomāts un bērniem piemērots, par ko liecina plašās telpas un konstrukcijas, kas ļāvušas izvairīties no asiem sienu stūriem.

Tālākais ceļš veda uz Matīšu un Vecates pagastiem, piestājot pie Matīšu pamatskolas, kā arī parādot Vecates estrādi un sporta laukumu, kā arī Salacas izteku no Burtnieku ezera. Tika apskatīts arī Burtnieku parks, kā arī ezera piekraste, savukārt viesus ar siltām pusdienām sagaidīja Rencēnu pamatskolas pavāres. Vēlāk visi devās uz novada Sociālā dienesta ēku, kur ar esošo situāciju iepazīstināja tā vadītāja Aleksandra Ločmele. Viņa arī saņēma dāvinājumu - bērniem domātas skolas somas.

Kā apskates pēdējais punkts tika izvirzīts Ēveles pagasts, kurā Gīterslo pārstāvji apmeklēja skolu, topošo bibliotekas un publiskā interneta pieejas māju, kā arī bijušo bērnudārza ēku, kuru tiek iecerēts pārveidot par novada sociālo māju.

Gīterslo pārstāvji atzina, ka ieceres Burtnieku novada vadībai ir lielas, uzskatot to par pareizu attīstības modeli, jo viss sākas ar ideju un tikai tad seko tās realizācija. Viņi solījās viesoties atkārtoti vasarā, kad jau ieplānots nākamais brauciens uz Latviju.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit