Jaunumi

Mainīti pasažieru braukšanas maksas atvieglojumi

2009-08-28

No 2009. gada 1. septembra, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr. 872 "Noteikumi ar pasažieru kategorijām, kuras tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos", tiks mainīta atlaižu sistēma, kas iepriekš tika piemērota dažādām sabiedrības grupām.

1. grupas invalīdi un bērni invalīdi palikuši par vienīgajiem, kuriem joprojām tiks pielāgoti braukšanas maksas atvieglojumi gan reģionālajā vietējās nozīmes, starppilsētu un pilsētas nozīmes maršrutos. Ņemot vērā jaunos grozījumus, turpmāk pirmskolas vecuma bērni bez maksas varēs izmantot reģionālajā vietējās nozīmes un reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutā. Taču tiek atcelta pirmsskolas vecuma bērnu bezmaksas pārvadāšana pilsētas nozīmes maršrutos. Tādi paši nosacījumi turpmāk tiks attiecināti arī uz bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajām atvasēm. Tikmēr politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem būs atļauts bez maksas izmantot vien reģionālos starppilsētu nozīmes maršrutus. Tāpat atcelti atvieglojumi reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutā bērniem no septiņiem līdz desmit gadiem (ieskaitot), kā arī sociālās aprūpes iedstādēs pastāvīgi dzīvojošām personām.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka atvieglojumus braukšanas maksai, t.i. ar 50 procentu atlaidi izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālajā starppilsētu, reģionālajā vietējās nozimes maršrutā un pilsētas nozīmes maršrutā varēs 2. grupas invalīdi un personas, kuras pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu. Minēto kategoriju pasažieriem nav paredzēti atvieglojumi, ja izmanto sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā reģionālajā starppilsētu, reģionālajā vietējās nozīmes un pilsētas nozīmes maršrutā, izņemot 1. un 2. grupas invalīdiem, bērniem invalīdiem un personām, kuras pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu (uzrādot invalīda apliecību) ir arī tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus visos maršrutos, taču tikai līdz dienai, kad stājas spēkā likums, kas reglamentē ar invaliditāti saistītus jautājumus.

Ja izmanto sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus:

  • pilsētas nozīmes maršrutā,
  • reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutā,
  • reģionālajā vietējās nozīmes maršrutā

tad:

  • ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošajiem vispārējās pamatizglītības iestādēs (1.-9. klase) izglītojamiem ir tiesības saņemt kompensāciju 100 % apmērā par braukšanas izdevumiem, kas saistīti ar braucienu mācību gada laikā no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ attiecībās novada pašvaldības administratīvajā teritorijā;
  • ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošajiem vispārējās vidējās izglītības iestādēs (klātienes 10.-12. klase) izglītojamiem ir tiesības saņemt kompensāciju 50 % apmērā par braukšanas izdevumiem, kas saistīti ar braucienu mācību gada laikā no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ attiecībās novada pašvaldības administratīvajā teritorijā;
  • ja novada pašvaldības administratīvajā teritorijā nav vispārējās pamatizglītības iestādes (1.-9. klase) vai vispārējās vidējās izglītības iestādes (klātienes 10.-12. klase), ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošajiem šo izglītības iestāžu izglītojamiem ir tiesības saņemt kompensāciju 50 % apmērā par braukšanas izdevumiem, kas saistīti ar braucienu mācību gada laikā no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ, kura atrodas cita novada vai republikas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Minēto kategoriju pasažieri biļeti iegādājas par pilnu maksu, un braukšanas izdevumus viņiem pašvaldības noteiktajā kārtībā sedz no attiecībās pašvaldības budžeta vai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par pašvaldību savstarpējo norēķinu kārtību.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit