Jaunumi

Izstrādā nolikumu ceļu apsaimniekošanai ziemas periodā

2009-10-30

Burtnieku novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Edvīns Straume veicis administratīvās teritorijas ceļu apskati, konstatējot galvenās problēmas un veicamos darbus līdz ziemas periodam. Kopējais ceļu garums sastāda vairāk nekā 300 kilometru, un to uzturēšanā palīdzība tiks meklēta vietējo uzņēmēju vidū.

Iedzīvotāji no dažādām novada vietām informējuši par problēmām atsevišķos ceļa posmos, tāpēc E. Straume devās klātienē novērtēt situāciju. Piemēram, Rencēnu pagastā konstatēts, ka vairākkārtējas greiderēšanas rezultātā nobīdīta ceļa virskārtas grants, radot vaļņus abpus braucamajai daļai, kas savukārt liedz novadīt ūdeni no ceļa, pakļaujot tā virsmu bojājumiem. Tāpēc tiks meklēts risinājums, lai varētu uzlabot vietējo ceļu kvalitāti līdz ziemas periodam. Tomēr jāatzīst, ka ar līdzīga rakstura problēmām jāsaskaras ne tikai Rencēnu, bet arī pārējos pagastos.

"Pamatproblēma ir tāda, ka no Rīgas, Daugavpils vai Lietuvas neviens nebrauks un netīrīs, un mums jāmeklē uz vietas risinājums, lai varētu uzturēt savus ceļa segumus lietošanas kārtībā. Optimāls būtu variants, ja katrā no novada sešiem pagastiem varētu atrast uzņēmīgu cilvēku, kurš varētu veikt ceļa uzturēšanu savā teritorijā, jo pašvaldības rīcībā esošā tehnika ir sliktā tehniskā stāvoklī, un diemžēl finansējuma jaunam iepirkumam nav," paskaidroja E. Straume.

Nekustamo īpašumu nodaļa sākusi izstrādāt iepirkuma procedūras nolikumu par sniega tīrīšanu uz novada ceļiem, ielām un laukumiem ziemas periodā, kurā aicināti pieteikties zemnieki un uzņēmēji, kuriem ir iespējas nodrošināt šo pakalpojumu pašvaldības teritorijā ar savu tehniku. Iepirkums tiks izsludināts novembra mēneša laikā, un sīkāka informācija tiks publicēta Burtnieku novada mājas lapā.

ZIŅU ARHĪVS2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


PASĀKUMU KALENDĀRS

     Jūlijs 2019     

Tuvākie pasākumi
 Izstrādāts DirectHit