Jaunumi

attēls

Izveidots EKO punkts Burtnieku pagastā

2009-10-26

SIA “Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldība oktobrī Burtnieku pagasta, Lāčplēša ielā laukumā pretī Parka ielai 5, ir izveidojušas EKO punktu - divus ar speciālām norādēm apzīmētus ko

SIA “Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldība oktobrī Burtnieku pagasta, Lāčplēša ielā laukumā pretī Parka ielai 5, ir izveidojušas EKO punktu - divus ar speciālām norādēm apzīmētus konteinerus, kuros iedzīvotāji bez maksas var mest šķirotus atkritumus. Šādi EKO punkti vēl Burtnieku novadā izveidoti Rencēnu pagastā, Valmieras ielā 12, un Matīšu pagastā, Upes ielā 22 laukumā.

Nepareizi sašķiroti atkritumi var sabojāt visa atkritumu šķirošanai paredzētā konteinera saturu, un šī iemesla dēļ tos nebūs iespējams nodot pārstrādei, bet būs jānoglabā atkritumu poligonā "Daibe". Tādēļ SIA "ZAAO" sniedz sīkāku informāciju, kādiem atkritumu veidiem – otrreizējām izejvielām - ir paredzēti EKO punkta konteineri.

EKO punkts sastāv no konteinera papīram, kartonam, polietilēnam un PET dzērienu pudelēm un konteinera stiklam. Konteiners papīram, kartonam, polietilēnam, PET dzērienu pudelēm:

  • Papīra un kartona atkritumi (biroja papīrs, avīzes, žurnāli, grāmatas, iepakojuma papīrs, kartons, gofrēts kartons. Materiāliem ir jābūt tīriem, bez organisko materiālu (ēdiena atlikumi, eļļas u.c.) piejaukumiem. Kartona kastes pirms izmešanas konteinerā ir jāizjauc un jāsaplacina. NEDRĪKST mest vienreizējās lietošanas traukus, tetrapakas, papīra dvieļus un salvetes, folija iepakojuma materiālu no čipsu pakām, saldējuma papīrus utt.
  • Polietilēna atkritumi (paredzēts tikai polietilēna plēvēm, un tām jābūt tīrām; NEDRĪKST mest vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, krējuma un margarīna trauciņus, skābbarības ruļļu plēves, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas pudeles, rotaļlietas u.c. cietās plastmasas veidu izstrādājumus).
  • PET dzērienu pudeles (visa veida un krāsu izlietotas plastmasas pārtikas dzērienu pudeles. Pudeles var būt ar korķiem un etiķetēm. Dzērienu pudeles nav jāmazgā. Pirms izmešanas pudeles ir jāsaplacina. NEDRĪKST mest vienreizējās lietošanas traukus, kečupa un eļļas pudeles un citus plastmasas izstrādājumus.
  • Konteiners pudeļu stiklam (stikla iepakojums - pudeles un burkas; pudelēm un burkām jābūt tīrām, bez pārtikas atlikumiem; pirms izmešanas iepakojumam jānoņem korķi un vāciņi; NEDRĪKST mest logu stiklu, spoguļus, lampu kupolus, keramikas izstrādājumus (balzama pudeles), automašīnu logu stiklu, pakešu logu stiklu).

Savāktās otrreizējās izejvielas SIA "ZAAO" bez maksas izvedīs reizi mēnesī. Tās tiks transportētas uz poligonu "Daibe", kur tās tiks pāršķirotas un sagatavotas nodošanai otrreizējai pārstrādei. Atcerieties: šajos konteineros nedrīkst mest sadzīves atkritumus!

Aicinām izmantot piedāvāto iespēju, jo, šķirojot atkritumus, mēs:

  • ietaupām dabas resursus, jo šķirotie atkritumi nonāk otrreizējā pārstrādē;
  • samazinām to atkritumu daudzumu, kurš tiek aizvests apglabāšanai uz poligonu, tādējādi samazinās arī izmaksas par atkritumu savākšanu, jo sadzīves atkritumu konteinerā nenonāk atkritumi, kurus var otrreiz izmantot;
  • rosinām iedzīvotājus rūpēties par savas apkārtnes sakopšanu;
  • apzināmies, ka neviens cits mūsu radītos atkritumus nevāks, apkārtējās vides sakopšana ir mūsu pašu rokās!
ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit