Jaunumi

Mūsējie skrējienā "Sirdspuksti Baltijai"

2009-08-23

23. augustā Burtnieku novada iedzīvotāju sirdis pukstēja kopā ar visu Latviju, Lietuvu un Igauniju, piedaloties Baltijas ceļa divdesmitgades atceres pasākumā „Sirdspuksti Baltijai”. Pēc neoficiālām aplēsēm, skrējienā mūsu novadā piedalījies gandrīz pustūkstotis cilvēku.

Kad tika izsludināta pieteikšanās simboliskajam skrējienam, Burtnieku novada iedzīvotāji aktīvi sāka apstiprināt savu dalību pasākumā. Vairums no skriet gribētājiem savulaik paši stāvējuši Baltijas ceļā pirms diviem gadu desmitiem, tāpēc nu uzskatīja par pienākumu atsaukties aicinājumam dalīties vēlreiz Baltijas tautu kopības sajūtā, šoreiz gan nesadodoties rokās, bet gan velkot kājās sporta apavus un veicot vismaz kilometru no lielās distances. Novada iedzīvotājiem bija iespēja izvēlēties vienu no 27 izveidotajiem punktiem par starta vietu, un par kavēkli nekļuva pat fakts, ka Rencēnu pagastā, kas pirmais no Burtnieku novada uzņēma skrējiena dalībniekus, starts tika dots vēl pirms pusastoņiem no rīta. Nozīmīgajā mirklī, kad sportisti šķērsoja Sedas upi un piestāja pirmajā kontrolpunktā Burtnieku novada teritorijā, klāt bija arī domes priekšsēdētājs Jānis Leitis, sveicot ar ierašanos un solot sagaidīt pie pretējās robežas –Valmieras pilsētas zīmes, kur tiks nodota stafete pilsētai.

Skrējiens cauri Burtnieku novadam ilga apmēram divas stundas, kuru laikā stafetes kociņa nesējiem pievienojās vairāki simti vietējie skriet gribētāji. Neviens no kontrolpunktiem tukšs nepalika, atrodot atsaucīgus cilvēkus, kuri vēlējās piedalīties, taču vislielāko pieplūdumu skrējiens sagaidīja Valmieras pagastā pie Vanagiem, kad piepulcējās gandrīz simts cilvēku. Viņu vidū bija arī Burtnieku novada pašvaldības darbinieki un domes deputāti, kuri uzskatīja par savu pilsonisko pienākumu piedalīties. Skrējēju pulkam bija pieteikušies arī divi olimpieši – riteņbraucēji Arvis Piziks un Ainārs Ķiksis, kuri uz starta izgāja ar savām ģimenēm. Savu kilometru tieši Burtnieku novadā bija izvēlējies arī Eiropas Savienības komisārs Andris Piebalgs.

Vairums no tiem, kuri veica pēdējos kilometrus Valmieras pagastā, turpināja ceļu uz Valmieras pilsētas centru, taču tiem, kuri savu dalību beidza līdz ar novada robežu, pašvaldība darboņi bija sarūpējusi rīta tēju un uzkodas. Noskrietais kilometrs gan deva vairāk enerģiju, nekā atņēma. Tās sajūtas nav vārdos aprakstāmas, kādas pārņēma ikvienu, kaut uz mirkli piedaloties šajā vērienīgajā pasākumā. Tiem, kuri pirms divdesmit gadiem stāvēja uz tā paša ceļa, sadevušies rokās, nu varēja mērot distanci kopā ar saviem bērniem un stāstīt par toreizējām izjūtam. Arī Burtnieku novada etapos varēja redzēt daudzas ģimenes, kuras piedalījās skrējienā kopā ar atvasēm, no kurām dažas vēl bija stumjamas bērnu ratiņos. „Šī kopības sajūta liek visam iekšā notrīsēt,” precīzi sajūtas noraksturoja Burtnieku novada domes deputāte un kultūras lietu organizētāja Līga Stebere, kura arī bija atbildīgā par rīta tējas sagatavošanu.

Ikvienam no tiem, kuri svētdienas agrā rīta stundā gāja ārā no mājām, lai piedalītos Baltijas ceļa atceres pasākumā, bija skaidra motivācija, kāpēc to dara. Šī patriotisma sajūta, kas tomēr nav zudusi, par spīti visām ikdienas nebūšanām, liek domāt, ka arī vēl pēc divdesmit gadiem mēs atkal tiksimies. Ar šādu frāzi atvadījās daudzi skrējiena dalībnieki – līdz nākamajai reizei.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit