Jaunumi

Apstiprināti apbedīšanas un jaundzimušā aprūpes pabalsti

2009-10-07

Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē 7. oktobrī tika pieņemts lēmums apstiprināt saistošos noteikumus, kas paredz jauno kārtību apbedīšanas un jaundzimušo aprūpes pabalstiem. To apmērs būs vienāds visos sešos pagastos, paredzot, ka abos dzīves gadījumos pašvaldība sniegs palīdzību 100 latu apmērā.

Iepriekš katrā no pagastiem bija sava kārtība, kā arī pabalstu sistēma, ņemot vērā finansiālās iespējas sniegt atbalstu iedzīvotājiem apbedīšanas gadījumos, kā arī jaundzimušo aprūpei. Visdāsnāk varēja rīkoties Valmieras pagasts, kas izmaksāja abus pabalstus 100 latu apmērā, kamēr pārējā teritorijā summa bija mazāka. Taču līdz ar jauno saistošo noteikumu izstrādāšanu un apstiprināšanu tika pieņemts lēmums visiem novada iedzīvotājiem izsniegt šos pabalstus 100 latu apmērā kā vienā, tā otrā dzīves gadījumā.

Uz jaundzimušā aprūpes pabalstu var pretendēt tie, kuri savu atvasi ir deklarējuši Burtnieku novada pašvaldībā, turklāt viens no vecākiem bijis deklarēts šajā administratīvajā teritorijā vismaz 12 mēnešus pirms mazuļa piedzimšanas. Dzimšanas apliecību bērnam Burtnieku novada pašvaldībā var noformēt Dzimtsarakstu nodaļā, kas atrodas Valmieras pagastā, Valmiermuižā, Vanagu ielā 4, un turpat iespējama bērna dzīves deklarēšana, kā arī aizpildīt iesniegumu, lai saņemtu jaundzimušā aprūpes pabalstu. Uzrādot savu bankas kontu, iespējams šo maksājumu ar pārskaitījumu saņemt pāris dienu laikā. Pieteikšanos uz pabalstu, kā arī bērna dzīvesvietas deklarēšanu var veikt arī pagastu pārvaldēs. Pabalstu var pieprasīt sešu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas.

Tiesības saņemt apbedīšanas pabalstu ir tad, ja mirusī persona bija deklarējusi savu dzīvesvietu Burtnieku novadā. Šajā administratīvajā teritorijā deklarētās personas miršanu var reģistrēt Burtnieku novada Dzimtsarakstu nodaļā (Valmieras pagastā, Vanagu ielā 4). Ja Burtnieku novada iedzīvotājs miris citā pilsētā vai novadā, kur jau saņemta miršanas apliecība, tad pieteikumu uz apbedīšanas pabalstu iespējams iesniegt kādā no mūsu novada pagasta pārvaldēm, pievienojot miršanas apliecības kopiju un iesniegumā norādot savu bankas kontu. Kopējais pabalsta izmaksas termiņš ir 30 dienas no miršanas reģistrācijas dienas.

Domes sēdē apstiprinātie saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc apstiprināšanas LR Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijā. Līdz tam brīdim darbojas iepriekš katrā pagastā pieņemtā pabalstu izmaksas kārtība.


ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit