Jaunumi

Novada trūcīgās ģimenes un personas var saņemt lielāku palīdzību

2009-09-30

Burtnieku novadā, tāpat kā valstī kopumā, palielinājies to cilvēku skaits, kuri noformē trūcīgo vai mazturīgo ģimeņu vai personu statusu. Tas ļauj pretendēt uz sociālajiem pabalstiem, kā arī sociālajiem pakalpojumiem, kas savukārt palīdz pārvarēt krīzes situācijas. Pieteikumi statusa piešķiršanas izskatīšanai iesniedzami novada Sociālā dienesta darbiniekiem.

"Burtnieku novada pašvaldības Sociālais dienests nav noteicis atsevišķu kategoriju kā mazturīgie iedzīvotāji, izveidojot kopēju grupu - trūcīgie. Šie cilvēki ir visvairāk atbalstītā sabiedrības daļa, kurai pienākas īpaši pabalsti un palīdzība," informēja Burtnieku novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Aleksandra Ločmele.

Lai noformētu trūcīgās ģimenes vai personas statusu, nepieciešams vērsties pie pagasta sociālā darbinieka un iesniegt nepieciešamos dokumentus, kas apstiprinātu atbilstību. Galvenā mēraukla ir ikmēneša ienākumi uz vienu ģimenes pārstāvi, kuriem jābūt līdz 90 latiem mēnesī. Sociālajā dienestā jāiesniedz izziņa no Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA), kurā norādīti jebkādi ienākumi (pabalsti, alga utml.) konkrētajai personai. Ja tā ir darba attiecībās, tad nepieciešama arī izziņa no darba devēja, kurā norādīti ienākumi par pēdējiem trīs mēnešiem, savukārt tiem, kuriem nav darba, kā obligāts nosacījums ir stāšanās bezdarbnieku uzskaitē. Pretendentiem ar piešķirtu invaliditāti jāuzrāda spēkā esoša apliecība.

Dienesta vadītāja gan piebilst, ka pieļaujami izņēmumi: "Katrs iesniegums par trūcīgās ģimenes vai personas statusa piešķiršanu tiek izskatīts individuāli, ņemot vērā lietas apstākļus. Iespējams, ka kādam pēdējos divos mēnešos bijuši lielāki ienākumi, nekā 90 lati uz katru ģimenes pārstāvi, tomēr viņiem rodas krīzes situācija, kurā nepieciešama palīdzība. Tāpēc visi iesniegumi tiek izskatīti pēc būtības un vajadzības."

Papildus informāciju par dokumentu un iesniegumu noformēšanu var sniegt pagastu sociālie darbinieki. Ar Sociālā dienesta saistošajiem noteikumiem (stājas spēkā no 2009. gada oktobra, līdz tam brīdim funkcionējot iepriekš katrā pagastā pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem), kas paredz pabalstu izmaksas kārtību un apmēru, var iepazīties mājas lapas sadaļa "Domes dokumenti", apakšnodaļā "Saistošie noteikumi".

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit