Jaunumi

attēls

Tiek izstrādāta koncepcija par Burtnieku ezera nākotni

2009-09-28

Burtnieku novada pašvaldības dome nolēmusi izveidot darba grupu deputāta Raimonda Indrāna vadībā, lai sakārtotu ar Burtnieku ezeru saistītos jautājumus, izstrādājot ezera apsaimniekošanas noteikumus un izveidojot ilgtermiņa attīstības koncepciju.

Burtnieku novada pašvaldības dome nolēmusi izveidot darba grupu deputāta Raimonda Indrāna vadībā, lai sakārtotu ar Burtnieku ezeru saistītos jautājumus, izstrādājot ezera apsaimniekošanas noteikumus un izveidojot ilgtermiņa attīstības koncepciju.

Darba grupas sastāvā vēl tika iekļauts deputāts Māris Rika, kā arī Matīšu un Vecates pagastu izpilddirektors Raimonds Gorodņičijs un jurists Andrejs Fjodorovs. Par galvenajiem uzdevumiem tika izvirzīta sistēmas izstrādāšana, kas nodrošinātu:

  • ezera ekosistēmas vides kvalitātes saglabāšanu un uzlabošanu,
  • zivju resursu aizsardzību un atjaunošanu,
  • rūpnieciskās zvejas tiesību nomu,
  • licencētās makšķerēšanas organizēšanu,
  • kultūrvēsturisko un dabas objektu aizsardzību,
  • atpūtas uz ūdenieņiem, peldvietu, kuģošanas un ūdenssporta organizēšanu,
  • ezera pieguļošo teritoriju attīstību.

Iepriekš vairumu no iepriekš minētajām funkcijām bija apņēmusies veikt SIA "Burtnieku ezera pārvalde". Tās vadītājs Rolands Rākins arī tika uzaicināts uz Tautsaimniecības un attīstības komitejas sēdi, lai iepazīstinātu deputātus ar paveikto un turpmākajiem plāniem, kā arī organizācijas finansiālo situāciju. Sniegtā informācija nepārliecināja lēmējvar par veiksmīgu organizācijas funkcionalitāti, tāpēc tika apstiprināta iniciatīva izveidot darba grupu, kurai kā viens no uzdevumiem tika izvirzīts SIA "Burtnieku ezera pārvalde" līdzšinējās darbības lietderīguma un efektivitātes izvērtēšana, kā arī priekšlikumu izstrāde par šīs institūcijas reorganizāciju vai pilnveidošanu.

Darba grupa aizvadījusi trīs sapulces, kā arī notikušas pārstāvju tikšanaš ar Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta vadītāju Normundu Riekstiņu, Latvijas zivju resursu aģentūras iekšējo ūdeņu laboratorijas vadītāju Jāni Birzaku, SIA "Burtnieku ezera pārvalde" pārstāvjiem, ezera zvejnieku pārstāvjiem, kā arī aktīvākajiem makšķernieku pārstāvjiem. Sarunu gaitā izskanējuši vairāki priekšlikumi, kuri vēlāk tika novirzīti atbilstošajām valsts institūcijām. Piemēram, tika izvirzīts piedāvājums samazināt Burtnieku ezerā pieļaujamo rūpnieciskās zvejas tīklu limitu no 4775 uz 2500 metriem. Zemkopības ministrijas sēdē par zvejas limitiem šis priekšlikums tika akceptēts un izvirzīts turpmākai izskatīšanai Ministru Kabinetā. Kā papildus informācija lēmumprojektam gan vēl tiek prasīti dati par iespējamiem zivju resursu izmantošanas apjomiem ezerā. Tāpat ir uzsāktas sarunas ar Ministru Kabinetu par iespēju Burtnieku ezera reģistrēšanu Zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, kā arī izstrādāt vienoto zvejas tiesību nomas parauglīgumu zvejai Burtnieku ezerā.

Izskatot jautājumu par SIA "Burtnieku ezera pārvalde" lietderību, kā viena no reorganizācijas opcijām tiek izskatīta novada mēroga SIA izveide, kuras pārraudzībā tiktu nodoti visi administratīvajā teritorijā esošie dabas resursi, kā arī pilnvarota to apsaimniekošanai.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit