Jaunumi

Mūsdienīga iespēja iegūt pamata vai vidējo izglītību

2010-04-21

Rīgas Tālmācības vidusskola šobrīd ir vienīgā akreditētā mācību iestāde Latvijā, kas piedāvā iedzīvotājiem iespēju iegūt pamatizglītības un vidējās izglītības atestātu, mācoties tālmācībā. Skolas mērķauditorija ir jaunieši, kuru vecāki izbraukuši no valsts vai kuri paši ir devušies līdzi savām ģimenēm ārpus Latvijas; arī tie, kam darba gaitas jāuzsāk jau skolas vecumā, un cilvēki, kam ir veselības problēmas, jaunās māmiņas un tie, kas nevar atļauties iet uz skolu katru dienu. Kā arī šī iespēja ir lielisks risinājums tiem, kas savulaik mācījušies arodskolā vai profesionālā vidusskolā, taču to nav pabeiguši vai paralēli profesijai nav ieguvuši vidējo izglītību.

Rīgas Tālmācības vidusskolas priekšrocības:

-    jebkurā vecumā vari iegūt vai pabeigt pamatizglītību vai vidējo izglītību;
-    jebkurā pasaules valstī latviešu valodā vari uzsākt vai turpināt iegūt pamatizglītību vai vidējo izglītību;
-    īpaši pārdomāta un strādājošiem cilvēkiem piemērota individuāla mācību atbalsta sistēma:
•    iespējas apmeklēt klātienes konsultācijas vienu reizi mēnesī;
•    iespēja mācīties pēc individuāli izstrādāta mācību plāna, izmantojot internetu.
Mācībām var pieteikties visa mācību gada garumā.

2009. gada septembrī, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstam, savu darbību uzsāka pirmā tālmācības vidusskola Latvijā – Rīgas Tālmācības vidusskola, kura šobrīd ir vienīgā akreditētā mācību iestāde, kas piedāvā izglītību iegūt tālmācībā.

Plašāka informācija par skolu pieejama mājas lapā: www.talmacibasvsk.lv, kā arī zvanot pa tālr. +371 67592999 vai rakstot uz – info@talmacibasvsk.lv!

Papildinformācijai.

Šajā mācību gadā ir nokomplektētas sešas mācību klases, kurās mācības uzsākuši gan audzēkņi no Latvijas, gan mācīties gribētāji, kuri dzīvo un strādā citās valstīs - Lielbritānijā, Īrijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Vācijā, Šveicē, Spānijā, Portugālē, Skotijā, Čehijā Francijā, Itālijā, Krievijā, Japānā, Brazīlijā, Grieķijā un ASV.

Tālmācība ir izglītības ieguves neklātienes formas paveids, kuru raksturo īpaši strukturēti mācību materiāli, videolekcijas un individuāls mācīšanās temps un mācību plāns, īpaši organizēts izglītības sasniegumu novērtējums, kā arī dažādu tehnisko un elektronisko saziņas līdzekļu izmantošana.

Rīgas Tālmācības vidusskola paver iespēju iegūt vidējo vai pamata izglītību ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī tiem, kas šobrīd strādā un dzīvo ārzemēs ar interneta starpniecību. Klātienes konsultācijas notiek tikai reizi mēnesī, sestdienās. Tātad, audzēkņi pamatā mācās patstāvīgi, izmantojot noteiktos mācību līdzekļus un RTV izstrādātos elektroniski pieejamos tālmācības papildmateriālus un videomateriālus, katrā mācību priekšmetā. Tālmācības vidusskolas audzēkņiem jākārto arī ieskaites un eksāmeni, gluži tāpat kā jebkurā klātienes vidusskolā.

Tālmācība tādējādi ir izglītošanās forma ar individualizētu pieeju mācību procesam, kas piemērojama ikvienam dzīves ritmam un tu vari būt jebkurā pasaules valstī.  Nepieciešama ir tikai patiesa vēlme mācīties, kā arī – pieeja internetam.

2010./ 2011. mācību gadā skola piedāvās apgūt arī pamatizglītības programmu (7.-9. klase) un divas vidējās izglītības programmas.

Rīgas Tālmācības vidusskola piedāvā standarta izglītības mācību programmas, kurās iekļauti visi obligātie vakarskolas mācību priekšmeti. Tādējādi absolventi varēs iestāties jebkurā sev vēlamā augstskolā vai profesionālās izglītības mācību iestādē. Šīs skolas vērtības ir – uzņēmība, zināšanas, panākumi un brīvība.

RTV mājas lapā skolas direktore, Mg.psych., LLU pedagoģijas doktorante Ilze Kalniņa raksta: „Piedāvātās mācību programmas galvenokārt ir piemērotas tiem audzēkņiem, kuri spēj motivēt sevi pašmācībai un kuriem piemīt nepieciešamās spējas uzņemties neatlaidīgu darbu un mērķtiecīgi sasniegt rezultātu. Šī izglītības ieguves forma ir piemērota kā jauniem - uzņēmīgiem cilvēkiem, tā pieaugušajiem, kuri vēlas ko būtisku mainīt savā dzīvē.”

Tātad, visbūtiskākais faktors auglīgam rezultātam ir tava personīgā attieksme. Galvenais ir apzināties, ka mācīties nekad nav par vēlu!

Rīgas Tālmācības direktore Ilze Kalniņa uzsver: „Ja mūs gribētu salīdzināt ar kādu no tradicionālajām izglītības iestādēm, tad mūsu priekšrocības ir: atšķirīgs un inovatīvs skatījums, gan mācību formas (tālmācība) ziņā, gan mūsu attieksmes ziņā, mēs savu audzēkni mīlam un ļoti atbalstam. Mēs darām visu iespējamo un dažkārt pat neiespējamo, lai mūsu klients- audzēknis, būtu gandarīts un sajūsmā par piedāvāto mācību procesu un saviem sasniegtajiem rezultātiem. Jā, mēs esam atšķirīgi- gan savā domāšanā, gan darbībā!

Tas, ka mēs esam privāta mācību iestāde, ļauj mums būt elastīgiem un mainīgiem. Mēs esam tādēļ, ka esam jums vajadzīgi! Varam būt lepni, ka par pirmo akreditēto tālmācības vidusskolu Latvijā ir gandarīta gan izglītības ministre Tatjana Koķe, izsakot atzinību par inovatīvu metožu ieviešanu izglītības sistēmā, gan Latvijas vēstnieki ārzemēs.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit