Jaunumi

Burtnieku novada administrācija viesojas pagastos

2009-09-21

Aizvadītajā nedēļas nogalē Burtnieku novada pašvaldības administrācijas darbinieki devās vienas dienas braucienā, kura galvenais mērķis bija klātienē apjaust un iepazīt jaunās administratīvās teritorijas aprises. Pasākumā piedalījās 20 cilvēku, apmeklējot visus sešus novada pagastus.

Ikdienā strādājot ar dažādiem jautājumiem, kas tiešā veidā skar Burtnieku novada dzīvi, vairumam nācās secināt, ka darbs notiek it kā ar abstraktiem objektiem un vietām. Vairumam no administrācijā nodarbināto pastāvīgā dzīvesvieta ir Valmieras pagasts vai pilsēta, vien dažiem katru rītu mērojot ceļu no tālākām novada vietām. Tāpēc tika pieņemts lēmums vienoti apbraukāt sešus pagastus, lai iepazītu vidi, kurā strādā.

Par pirmo pieturvietu tika izraudzīta Ēvele, kurā laipni uzņēma Inese Gaumane - Burtnieku novada pašvaldības domes deputāte, kura 17 gadus bijusi šī pagasta pirmais cilvēks un lēmējs. Uzcienāti ar kafijas tasi, vietējā ražojuma sieru un kūku Ēveles muižas parkā, visi devās pa Ēveles pagastu, iepazīstot interesantākās vietas un objektus, par kuriem plašu informāciju sniedza Gaumane.

Ceļš no Ēveles veda uz Rencēnmuižu, kur par galveno apskates vietu tika izvirzīta 19. gadsimta izskaņā celtā muiža ar tās apbūves kompleksu. Bēdīgs skats - savulaik izcilā celtne nu nodota aizmirstībai. Ēkas un zemes īpašnieki dzīvo Amerikā un ka viņu interese par šo vietu pielīdzināma nullei. Kā pilnīgs pretstats kalpoja Rencēnu otra seja - pagasta pamatskola, kuras sakoptais ārējais veidols un pirms diviem gadiem celtā sporta zāle liecina par veiksmīgu saimniekošanu.

Rencēniem sekoja Burtnieki, kuros pirmā pieturvieta bija evanģēliski luteriskā baznīca un mācītājmāja. Apskatījuši šo kulturvēsturisko pieminekli, tālāk ceļš veda uz pagasta centru, kur jau sagaidīja muzeja vadītāja Gunta Daļecka kopā ar kultūras centra direktori Ingūnu Vintēnu. Pagājušajā gadā Burtnieki tika pie jauna kultūras centra, kas tika atklāts pērn jūnijā, tāpēc neizbrīna tā mūsdienīgās aprises. Savukārt muzejs deva iespēju ielūkoties pagasta vēstures lappusēs, apskatot tajā apkopoto plašo ekspozīciju. Tam sekoja pastaiga pa Burtnieku muižas parku, kā arī viesošanās pie Burtnieku novada pašvaldības domes bijušās deputātes, daiļdārznieces Zentas Skrastiņas.

Kultūras objektiem sekoja pastaiga pa Burtnieku pagasta parku, pēc kuras atkal visi kāpa autobusā un devās uz nākamo pieturvietu - Matīšiem. Šajā pagastā gidu lomu uzņēmās pārvaldes vadītāja Anita Grīnšteine un kultūras darba koordinatore Ligita Jenča. Ar lielu lepnumu viņas izrādīja Matīšu pamatskolu, kas nākammēnes atzīmēs jau 75. dzimšanas dienu. Savukārt pagasta centrā esošā baznīca deva pavisam citādāku auru, pateicoties mūziķa Mārtiņa Roziņa sniegumam, kurš viesus sagaidīja ar ērģeles skaņām. Abas dāmas pavadīja kolēģus arī uz blakus esošo Vecates pagastu, kurā iepazīstināja ar spilgtākajiem objektiem. Sava uzmanība tika gan bijušajai muižai, no kuras palikuši pāri vien mūri, gan nesen iekārtotajam modernajam sporta laukumam, kuram blakus atrasta vieta arī estrādei.

Burtnieku novada pašvaldības darbinieki nonāca līdz secinājumam, ka nākamreiz katram pagastam jāvelta vismaz vesela diena, lai iepazītu visus nostūrus. Tāpat arī izskanēja pateicības vārdi ikvienam, kurš parūpējās par laipnu un sirsnīgu sagaidīšanu savās mājās, savā pagastā.

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit