Jaunumi

Pašvaldība nolemj palielināt mājokļa pabalstu

2009-12-28

Pirmssvētku pēdējā dienā, 23. decembrī, notika Burtnieku novada pašvaldības domes sēde, kurā tika veikti pēdējie grozījumi 2009. gada budžetā, pieņemts lēmums par mājokļa pabalsta palielināšanu līdz 90 latiem, kā arī izskatīta virkne citu svarīgu jautājumu.

Korekcijas iepriekš izstrādātajā budžetā bija nepieciešamas, lai līdz gadu mijai sabalansētu izdevumus un ienākumus atsevišķās pozīcijās. Savukārt jautājums par mājokļa pabalsta palielināšanu no 60 uz 90 latiem tika aktualizēts, ņemot vērā izmaksas, ar kurām iedzīvotājiem nākas saskarties, nodrošinot sava mitekļa siltumu. Tāpat sociālā dienesta saistošajos noteikumos tika iestrādāts punkts, kas nosaka vientuļā pensionāra definīciju, kā arī šī statusa īpašnieku iekļaušanu kā pretendentus uz mājokļa pabalstu. Veiktās korekcijas saistošajos noteikumos stāsies spēkā tikai pēc tam, kad tās akceptēs LR Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrija.

Vēl deputāti lēma par maksas noteikšanu, kas tiktu piemērota par uzturēšanos pirmsskolas izglītības iestādēs dienā. Pēc ilgākām diskusijām tika noteikts, ka turpmāk Burtnieku pagasta dienas pirmsskolas izglītības iestādē, Rencēnu pagasta Lizdēnu diennakts pirmsskolas izglītības iestādē, Matīšu pamatskolas pirmsskolas rotaļu bērnu grupā un Ēveles pamatskolas pirmsskolas rotaļu bērnu grupā dienas maksa būs Ls 0.1 dienā. Vecākiem vēl jārēķinās ar ēdināšanas izmaksām, savukārt pašvaldība izrādīs pretimnākšanu trūcīgo ģimeņu atvasēm, kurām tiks piemērota 100 procentus liela atlaide visiem ikdienas izdevumiem par pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēšanu.

Tika izskatīti arī izglītības iestāžu telpu nomas izcenojumi, kuri tika izstrādāti tāpēc, lai ieviestu kopēju sistēmu visā novadā, kas regulētu pašvaldības pakļautībā esošo ēku izmantošanu mērķiem, kas nav saistīti ar mācību procesa un pašvaldības funkciju veikšanu. Pirms lēmuma pieņemšanas tika veiktas konsultācijas ar visu četru skolu direktoriem, lai rastu atbilstošāko risinājumu visiem. Matīšu un Rencēnu pamatskolu sporta zāles noma komandām tika apstiprināta 6 lati stundā, savukārt Burtnieku Ausekļa vidusskolas un Ēveles pamatskolas sporta zāles būs iespējams nomāt par 4 latiem stundā. Nomas izcenojumi tika apstiprināti arī kultūras iestādēm.

Tāpat deputāti pieņēma par atbilstošu izstrādāto iepirkumu komisijas nolikumu, kā arī dabas resursu nodaļas nolikumu, kas tika apstiprināts vienbalsīgi. Savukārt jautājumā par brīvā tīklu limita, kas sastāda 500 metrus, izmantošanu tika nolemts tos rezervēt pašvaldības vajadzībām. Tika izskatīti arī vairāki jautājumi, kas saistīti ar zemes ierīkošanu un apsaimniekošanu novadā - lauksaimniecībā izmantojamās zemes transformāciju, zemes vienības izveidošanu un zemes piekritību, zemes ierīcības projekta apstiprināšanu, zemes nomas izbeigšanu, zemes nomas pirmtiesību izbeigšanu, zemes vienības sadalīšanu un zemes nomas pirmtiesību izbeigšanu, kā arī lauku apvidus zemes piekritību Burtnieku novada pašvaldībai un lauku apvidus zemes nodošanu zemes reformas pabeigšanai. Visi jautājumi tika atbalstīti vienbalsīgi.

 

 

ZIŅU ARHĪVS2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks

Ar iepriekšēju pierakstu (pagastu pārvaldēs bez pieraksta apmeklētāju pieņemšanas laikos)
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Piekļūstamības paziņojums

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit