Jaunumi

Jauns pakalpojums – vējstikla šķidruma kanniņu savākšana bez maksas

2010-12-15

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija”(ZAAO), paplašinot atkritumu šķirošanas iespējas Ziemeļvidzemes reģionā, piedāvā jaunu pakalpojumu – vējstikla šķidruma un dzesēšanas šķidruma izlietoto kanniņu savākšanu bez maksas.

Pakalpojums tiek piedāvāts degvielas uzpildes stacijām (DUS) un auto servisiem, kuru teritorijā tiek novietots 240 litru zaļš plastmasas konteiners ar uzrakstu „Vējstiklu šķidruma kanniņas”. Kad konteiners ir piepildīts, pazvanot uz ZAAO un piesakot to, konteineru iztukšošana tiks veikta bez maksas. Nošķirojot šīs kanniņas tiek samazināts kopējais atkritumu apjoms, kas tiek izvesti par samaksu, un tiek nodrošināta iespēja videi draudzīgā veidā bez maksas nodot otrreiz izmantojamo materiālu (PEHD).


Sadarbībā ar degvielas uzpildes staciju Statoil, jau no šodienas šī iespēja šķiroti izmest tukšās vējstikla šķidruma un dzesēšanas šķidruma kanniņas ir Salacgrīvas DUS, no rītdienas – Veselavas Statoil DUS, bet no piektdienas arī valmieriešiem būs iespēja abās Statoil degvielas uzpildes stacijās izmest savas tukšās kanniņas speciāli marķētajos konteineros. Cēsīs pakalpojums ir pieejams autoservisā „Sinhro-C Auto” un no nākamās nedēļas Valmierā „Autoserviss Birums”.


Atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kuru Ziemeļvidzemes reģionā veido ZAAO, tiek balstīta uz ilgtspējīgu attīstību un nav attīstāma bez atkritumu šķirošanas. Iedzīvotājiem joprojām ir iespēja atbrīvoties bez maksas no PEHD materiālu iepakojuma (piena pudeles, vējstiklu šķidruma un dzesēšanas šķidruma kanniņas) ZAAO izveidotajos EKO laukumos un EKO punktos.


SIA Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija ir pašvaldību dibināta komercsabiedrība, kas jau 12 gadus pašvaldību uzdevumā sniedz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Ziemeļvidzemes reģionā. Atkritumu šķirošanas sistēmu ZAAO attīsta jau kopš 2001.gada. Desmito gadu uzņēmums darbojas arī vides izglītības jomā, veicot sabiedrības izglītošanas aktivitātes lai uzlabotu apkārtējās vides kvalitāti.

 

 

Ingrīda Gubernatorova
SIA ZAAO attīstības daļas vadītāja
Tālr. 642 81502
Mob. tālr. 26537816
E-pasts: Ingrida@zaao.apollo.lv


ZIŅU ARHĪVS2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009