Jaunumi

attēls

Notiek Viestura laukuma 4 mājas renovācijas darbi

2010-05-29

Ir uzsākti un tiek veikti daudzdzīvokļu mājas Viestura laukumā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā renovācijas un fasādes siltināšanas darbi. Ēkas siltināšana notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmas „Infrastruktūra un pakal

Ir uzsākti un tiek veikti daudzdzīvokļu mājas Viestura laukumā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā renovācijas un fasādes siltināšanas darbi. Ēkas siltināšana notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” 3.4.4.1. aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” ietvaros. Pasākumus organizē un veic dzīvokļu īpašnieku biedrība „Viesturiņš”. Savukārt remontdarbus veic SIA „Kubs”.


Projekta realizācijai 50% finansējumu nodrošina ERAF, bet 50% segs no dzīvokļu mājas iedzīvotāju veiktajiem apsaimniekošanas maksājumiem un piesaistītā a/s „DnB Nord bankas” ilgtermiņa kredīta. Projekta kopējās izmaksas 126 000 EUR. Tāpat saņemts arī Latvijas valsts līdzfinansējums energoaudita un vienkāršotas renovācijas sagatavošanai.


Jāatgādina, ka jau 2009. gada 17. decembrī biedrības „Viesturiņš” valdes priekšsēdētājs Māris Ērglis noslēdza līgumu ar Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūru par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piesaisti daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācijai. 103. sērijas 24 dzīvokļu māja būvēta 1980. gadā. Ēkas kopējā lietderīgā platība ir 1445,4 kvadrātmetri. Būves tehniskais nolietojums ir 25%-30%. Plānotais enerģijas ietaupījums pēc darbu veikšanas būs aptuveni 53,7%. Ēkai, saskaņā ar apstiprināto projekta pieteikumu un ņemot vērā energoaudita un būves tehniskās apsekošanas ietvaros konstatētās problēmas, tiks veikta ēkas ārsienas un pagraba pārseguma siltināšana, logu nomaiņa, kā arī siltumapgādes un ventilācijas sistēmu renovācija. Darbus plānots pabeigt līdz šā gada 9. jūlijam.
Pēc projekta īstenošanas, ēkas dzīvokļu īpašnieki ne tikai ieekonomēs siltumenerģijas patēriņu, bet arī paildzinās ēkas dzīvotspēju, palielinās sava īpašuma vērtību un iegūs vizuāli pievilcīgu apkārtējo vidi.
Eiropas Savienības aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” aktivitātes mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu.

ZIŅU ARHĪVS2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009