Jaunumi

attēls

9. Grāmatu svētki Burtniekos noslēgušies

2010-05-10

7. maijā Burtniekos norisinājās 9. Grāmatu svētki, kas pulcēja daudz apmeklētāju ne tikai no Burtnieku, bet arī no apkārtējiem novadiem un tālākām vietām. Devīto grāmatu svētku pasākumi aizsākās ar mākslinieces Anitas Jansones Zirnītes ilustrāciju

7. maijā Burtniekos norisinājās 9. Grāmatu svētki, kas pulcēja daudz apmeklētāju ne tikai no Burtnieku, bet arī no apkārtējiem novadiem un tālākām vietām. Devīto grāmatu svētku pasākumi aizsākās ar mākslinieces Anitas Jansones Zirnītes ilustrāciju izstādes „Rakstīts-zīmēts, zīmēts-rakstīts” atklāšanu Burtnieku kultūras nama izstāžu zālē. Kā izstādes atklāšanā teica pati māksliniece, darbs pie grāmatu ilustrācijām aizsācies jau krietni sen, sākot darbu jauniešu laikrakstā „Liesma”. Kā stāsta māksliniece, katrs darbs pie jebkuras grāmatas ir kaut kas īpašs, jo nepieciešama iedziļināšanās literārajā darbā un vēstījumā, ko tā nes, lai spētu to atbilstoši ilustrēt. Māksliniece izstādes atklāšanā klātesošajiem pastāstīja par savu darbu vēsturi - kā tapuši dažādu autoru grāmatu ilustrāciju darbi: „Nekad nav tā, ka darbs līdz ar grāmatas izdošanu beigtos - zīmējumu tēmas bieži vien paliek prātā un tiek attīstītas tālāk, vēl citos darbos. Ir gadījies ilustrēt arī nekad neiznākušas grāmatas.” Jāpiemin, ka mākslinieces darbu izstādi Burtniekos var aplūkot līdz pat 1. jūnijam.


Savukārt pēcāk, 9. Grāmatu svētku atklāšanā svētku organizatore, Burtnieku bibliotēkas vadītāja Gunta Daļecka pauda patiesu lepnumu un prieku par to, ka Grāmatu svētki notiek tieši Burtniekos: „Arī laiks mūs šodien lutina. Ārā nespīd saule un nav jāsteidz darīt lauku un dārza darbi, bet varam izbaudīt šo dienu, lai kļūtu gudrāki, jaukāki, mīļāki. Un lai saulīte šodien ienāk mūsu sirdīs.” Uzrunu pasākuma atklāšanā teica arī Burtnieku novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Leitis, kas visus klātesošos sveica 9. Grāmatu svētkos, kas Burtnieku novadā notiek pirmo reizi. „Ceru, ka mīlestība pret grāmatu cilvēkiem un jums nezudīs nekad. Esmu pārliecināts, ka grāmata pārspēs IT tehnoloģiju ienākšanu bibliotēkās, ka avīzes, laikraksti un grāmatas būs mūžīgas vērtības. Jo no grāmatas sākas mūsu gudrība, mūsu inteliģence.” Bet, aizsākot „Lauku Avīzes” rīkoto diskusiju „Lauku skola – šodien un rīt”, LR Izglītības ministre Tatjana Koķe sacīja, ka Latvijai ir ar ko lepoties. „Mēs varam lepoties ar čakliem cilvēkiem, ar sakoptiem pagastiem, ar talantīgiem audzēkņiem un to skolotājiem.”


Savukārt pēcpusdienā notika tikšanās ar grāmatas "400 idejas sētai un mājai Latvijā" autori Vivantu Volkovu un saruna ar grāmatas „Alberts Kauls triumfā un traģismā” veidotājiem Aivaru Andersonu un Ēriku Hānbergu. Paralēli pasākumiem Burtnieku kultūras namā, izglītības iestādēs risinājās Lasīšanas svētki bērniem un jauniešiem ar radošām un intelektuālām aktivitātēm.


Grāmatu svētku ietvaros visas dienas garumā notika grāmatu tirdziņš, kur ikviens interesents varēja iegādāties sev interesējošu literatūru.


ZIŅU ARHĪVS2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


PASĀKUMU KALENDĀRS

     Septembris 2019     
1
2345678
910111213 1415
161718 19 20 2122
23 24252627 2829
30

Tuvākie pasākumi

    FACEBOOK

 Izstrādāts DirectHit