Novads

Laipni lūgti Burtnieku novadā!

Teritorija: 70 993,4 ha

Iedzīvotāju skaits: 7742*

Burtnieki kā vietas apzīmējums pirmoreiz fiksēts 1366. gadā. Burtnieku novads izveidojās 2006. gada 1. oktobrī, apvienojoties Matīšu un Vecates pagastiem. Līdz ar valsts administratīvo reformu, kas notika 2009. gada 1. jūlijā, tas tika apvienots ar Burtnieku, Ēveles, Rencēnu un Valmieras pagastiem, izveidojot kopēju Burtnieku novadu kā valsts administratīvi teritoriālo vienību

Burtnieku novads atrodas Latvijas ziemeļaustrumos, Vidzemes plānošanas reģionā, un robežojas ar Beverīnas, Kocēnu, Strenču, Valkas Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu novadiem un vienu nacionālās nozīmes centru - Valmieras pilsētu. Viens no nozīmīgākajiem Vidzemes transporta koridoriem A3 (E264) Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka) šķērso Valmieras pagasta teritoriju novada dienvidu daļā. Autoceļš tiek izmantots kā tranzīta ceļš gan pasažieru, gan kravas pārvadājumiem starp Latviju un Igauniju, kā arī Krieviju (Sanktpēterburga). Tāpat nozīmīgi transporta infrastruktūras objekti novadā ir reģionālie valsts autoceļi P16 Valmiera–Matīši–Mazsalaca un P17 Valmiera–Rūjiena–Igaunijas robeža (Unguriņi). Autoceļš P15 Savieno Matīšus-Aloju-Staiceli-Ainažus.

Burtnieku novads ir bagāts ar kultūrvēsturiskiem un dabas objektiem. Visatpazīstamākais novada simbols nenoliedzami ir Burtnieka ezers – ceturtais lielākais ezers Latvijā, kas kļuvis par vienu no iecienītākajiem makšķernieku galamērķiem.

*Burtnieku novada dzimtsarakstu nodaļas dati uz 01.01.2020.