Jaunumi

attēls

Drošības dienu ietvaros AS „Latvenergo” zibsnītis ZIBO ar Runci Rūdi ciemojas pie bērniem Rencēnu un Burtnieku pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī Matīšu pamatskolā

2010-09-28

„Drošības dienu” ietvaros Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki kopā ar ceļu policistu Runci Rūdi, kā arī mazo bērnu draugu – AS ‘Latvenergo” zibsnīti ZIBO šodien ciemojās pie bērniem Rencēnu un Burtnieku pirmsskolas izglītības ie

„Drošības dienu” ietvaros Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki kopā ar ceļu policistu Runci Rūdi, kā arī mazo bērnu draugu – AS ‘Latvenergo” zibsnīti ZIBO šodien ciemojās pie bērniem Rencēnu un Burtnieku pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī Matīšu pamatskolā, lai pārrunātu drošības ABC. Ar spēļu elementiem vienkāršā veidā bērniem tika skaidroti dažādi drošības jautājumi, kā arī sniegti padomi– kā jārīkojas pareizi un droši.

Daudziem bērniem šī bija pirmā tikšanās ar AS „Latvenergo” zibsnīti ZIBO, kurš skaidroja elektrodrošības pamatus. ZIBO pēc tikšanās bija gandarīts, ka daudzi bērni viņam atbildes uz āķīgajiem elektrodrošības jautājumiem jau varēja pateikt priekšā – piemēram, ka ir ļoti bīstami spēlēties zem elektrolīnijām – tur nedrīkst laist pūķus, kā arī nevar vērt vaļā un iet iekšā transformatoru apakšstacijās, rāpties elektrības stabos u.c.


Lai bērni visu tumšo rudeni un ziemu atcerētos Drošības dienās stāstītos elektrodrošības pamatus, ZIBO katram pirmsskolas izglītības iestādes mazulim dāvināja krāsaino zīmuļu komplektu. ZIBO cer, ka šajā mācību gadā taps daudz skaistu un košu zīmējumu.


Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes inspektori bērnu uzmanību pievērsa jautājumiem, kuri īpaši aktuāli ir šobrīd – par atstarotāju lietošanu, par ceļu un krustojumu šķērsošanu, kā arī par drošības pamatiem, kas saistīti ar braukšanu automašīnā un noteikumiem, kas jāievēro, ja brauc ar velosipēdu. Sarunu ar audzēkņiem atraktīvāku vērsa bērnu iemīļotais policijas tēls Runcis Rūdis.

Pēc tikšanās pirmsskolas izglītības iestādēm izglītojošus materiālus dāvināja AS „Latvenergo” un Valsts policija, kura ir Drošības dienu iniciators, savukārt akcijas atbalstītājs AAS „Balta” visiem dārziņiem dāvināja atstarojošo vestīšu komplektus.

Plānots, ka Drošības dienu ietvaros Runcis Rūdis un mazo bērnu draugs – AS ‘Latvenergo” zibsnītis ZIBO pie Vidzemes puses pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem ciemosies no 28.septembra līdz 4.oktobrim.

Latvenergo koncerns ir sociāli atbildīgs uzņēmums, kurš jau gandrīz divdesmit gadus veiksmīgi realizē dažādus projektus, kas saistīti ar bērnu un jauniešu drošību, sabiedrības informēšanu par elektrodrošību, taču šis gads ir unikāls ar to, ka pirmo reizi tiek uzrunāti pirmsskolas vecuma bērni. Pavasarī akcijas „Droša vasara – tava vasara” ietvaros veiksmīgi iesaistījās arī AS „Latvenergo” – elektrodrošības ABC tika izskaidrota gandrīz 5000 mazajiem vidzemniekiem.


Informāciju sagatavoja:
Sandra Vējiņa
AS „Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja
T. 6 42 90421, mob. 2 9161531
sandra.vejina@latvenergo.lv

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009