Jaunumi

attēls

Burtnieku novadā viesosies lauku ainavas pētnieki no visas pasaules

2010-08-27

Šajā nedēļas nogalē Burtnieku novadā viesos lauku ainavas pētnieki no dažādām pasaules valstīm, pārstāvot Skandināviju, Viduseiropu, taču arī viesi no Austrālijas un Japānas. Jau nedēļu Latvijā noris Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zin

Šajā nedēļas nogalē Burtnieku novadā viesos lauku ainavas pētnieki no dažādām pasaules valstīm, pārstāvot Skandināviju, Viduseiropu, taču arī viesi no Austrālijas un Japānas. Jau nedēļu Latvijā noris Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes organizētā starptautiskā konference „Dzīvošana ainavā: zināšana, darbība, iztēle”. Pēc konferences lauku ekskursijai izvēlēts galamērķis Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts un Gaujas nacionālajā parks. Burtnieku novadā zinātnieki iepazīsies ar Burtnieka apkārtnes ainavām un ezera apsaimniekošanu, apspriedīs ainavu plānošanu Ziemeļvidzemē. Vairāk par konferences saturu var uzzināt: http://www.geo.lu.lv/gzzf/index.php?sm=gzzf&m=259&l=lv. Konferencē piedalīsies un par Burtnieku ezera attīstību informēs Dabas resursu nodaļas vadītājs Raimonds Indrāns.

„Burtnieku apkārtnes ainava ir ļoti raksturīga Vidzemei un Latvijai kopumā. Salīdzinoši nelielā un labi pieejamā teritorijā iespējams demonstrēt gan dabas, gan kultūrvides ainavu – īstu mozaīkveida daudzveidību. Tāpat šeit vienuviet iespējams uzskatāmi parādīt būtiskākos posmus Vidzemes vēsturē, kas saistās ar izmaiņām apdzīvotībā un zemes lietojumā. Teritorija ietilpst Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā – tie bija galvenie kritēriji, lai izvēlētos Burtniekus šāda nozīmīga pasākuma norisei”, komentē konferences organizācijas komitejas dalībnieks un ekskursijas gids - Andris Klepers.

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009