Jaunumi

attēls

Stārķa Ligzda caur foto objektīvu

2010-08-19

14.un 15.augustā Burtnieku novadā, Matīšu pagastā, atpūtas vietā „Stārķa Ligzda” norisinājās pirmais Vidzemes foto entuziastu salidojums. Laika apstākļi lutināja un pasākums izdevās. Katrs ieguva to, ko bija gaidījis – kāds saticies ar domubiedrie

14.un 15.augustā Burtnieku novadā, Matīšu pagastā, atpūtas vietā „Stārķa Ligzda” norisinājās pirmais Vidzemes foto entuziastu salidojums. Laika apstākļi lutināja un pasākums izdevās. Katrs ieguva to, ko bija gaidījis – kāds saticies ar domubiedriem un ieguvis jaunas prasmes, kāds padalījies amata noslēpumiem, piepildījis savu sapni un lietderīgi pavadījis laiku jaukā kompānijā. Salidojumā piedalījās pārstāvji no Cēsīm, Valkas, Rūjienas, Valmieras un Rīgas.


Vakara ievadā fotogrāfs Matīss Markovskis dalībniekiem stāstīja par savām attiecībām ar fotoaparātu un demonstrēja savu foto darbu izlasi. Tāpat katrs dalībnieks sniedza īsu ieskatu savās fotoaktivitātēs un sasniegumos. Fotogrāfiem tika uzdota tēma, kas jāatspoguļo fotogrāfijās un tie tika sadalīti komandās. Darbojoties kopā, viņi varēja vērot viens otra darbu un smelties pieredzi darbā ar modeļiem. Vakara noslēgumā  draudzīgā bariņā darbi tika kopīgi apskatīti un izvērtēti.


Jau no agra rīta līdz ar pirmo gaismu fotogrāfi atkal devās fotosesijās, jo iepriekšējā vakara veikums bija radījis jaunu iedvesmu un bija vēl tik daudz neapgūtu vietu, kur fotografēt. Otrajā dienā ar tēmu mākslinieki varēja brīvi improvizēt. Kad maģiskās rīta gaismēnu spēles beidzās, bija laiks atvadīties un norunāt tikties nākamgad.


Abas salidojuma dienas par modeļu grimu un matu sakārtojumu rūpējās Inga Romberga. Savukārt Matīsa nesavtīgā iesaistīšanās padarīja pasākumu par īpaši izdevušos.


Fotogrāfijām savdabīgu noskaņu piešķīra Stārķa Ligzdas skaistās un neskartās ainavas, kas mijas ar senās Mīlītes muižas arhitektūru. Daļu salidojuma laikā tapušo fotogrāfiju var apskatīt šeit: www.draugiem.lv/fotosalidojums


„Stārķa Ligzda” saka lielu paldies visiem dalībniekiem, modeļiem, Matīsam Markovskim un Ingai Rombergai par labi padarītu darbu un divām brīnišķīgām dienām radošā atmosfērā. Uz tikšanos jau nākamajā pasākumā!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Broka

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009