Jaunumi

attēls

Noslēdzies pirmais konkursa „Burtnieka lielā zivs 2010” mēnesis

2010-06-10

Maijā aizsākās konkurss par lielāko makšķernieku noķerto zivi Burtnieku ezerā. Nu mēnesis noslēdzies, rezultāti apkopoti. Varam būt priecīgi, ka maija cope Burtniekā ir bijusi veiksmīga, par ko liecina gan pārdoto licenču skaits, gan apzinātie mak

Maijā aizsākās konkurss par lielāko makšķernieku noķerto zivi Burtnieku ezerā. Nu mēnesis noslēdzies, rezultāti apkopoti. Varam būt priecīgi, ka maija cope Burtniekā ir bijusi veiksmīga, par ko liecina gan pārdoto licenču skaits, gan apzinātie makšķernieku lomi (šeit paldies jāsaka visiem tiem makšķerniekiem, kuri godprātīgi aizpildījuši un nodevuši atpakaļ pašvaldībai izlietotās maija licences). Gan makšķerēšana, gan konkurss uzņem apgriezienus un ir radījis neviltotu interesi un nodrošina papildus publicitāti pašvaldības darbam - novada mājas lapā www.burtniekunovads.lv konkurss ir viena no skatītākajām sadaļām.


Konkursa pirmā mēneša uzvarētāji šoreiz tiek sveikti divās kategorijās, jo zandartiem maijā vēl bija zvejas liegums: kategorijā Lielā līdaka – valmierietis Raivo Stukāns ar 8. maijā velcējot pievarēto 11,5 kg dižlīdaku un kategorijā Gada pārsteigums - rīdzinieks Aivars Grebžs 30. maijā ar uz rotiņu noķerto 0,7 kg asari. Kā arī ar piemiņas balvu un makšķerēšanas gada licenci sumināsim konkursa pirmā pieteikuma autoru par augstu makšķerēšanas kultūru 1. maijā izvelcētās 10,2 kg līdakas pieveicēju cēsnieku Kasparu Roni, kurš līdaku pēc nosvēršanas un iemūžināšanas bildēs, atlaida atpakaļ Burtniekā.


Maijā, aprunājoties ar makšķerniekiem, ir radusies pārliecība, ka šobrīd ar līdaku resursiem Burtnieku ezerā viss ir kārtībā, jo gan piecu līdaku norma tika noķerta itin bieži, citreiz pat pāris stundu laikā, gan zemmēra līdakas ir ķērušās kā nekad pēdējos gados, arī lielie lomi ir iepriecinājuši Burtnieku ezera copes meistarus. Par to, kādi zandarti Burtniekā mīt un kā tie ķersies makšķerniekiem, mēs uzzināsim vasaras mēnešos. Katrā ziņā arī zandartu cope ir jau sākusies. Makšķernieku lomos bijuši pat 4 un 5 kg eksemplāri, taču konkursam gan ziņas nav iesūtītas. Iespējams makšķernieki uzskata, ka, ja nav noķerta Latvijas rekordzivs, tad nav vērts sūtīt pieteikumu konkursam, jo gribas parādīt tiešām to izcilāko. Vēlētos aicināt makšķerniekus būt atsaucīgiem un sūtīt mums gan lielos, gan ne tik lielos lomus. Visus iesūtītos pieteikumus ar labām bildēm ievietosim novada mājas lapā, kur tie būs apskatāmi visas sezonas garumā. Uzvarētājs gan būs tikai lielākās zivs pieveicējs katrā kategorijā.

Ne asakas!

Raimonds Indrāns
Dabas resursu nodaļas vadītājs

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit