Jaunumi

Piesakies 3. Latvijas jauniešu īsfilmu un foto festivālam!

2011-03-08

Latvijas jauniešu īsfilmu un foto festivāls ir radošo un drosmīgo jauno režisoru, aktieru un fotomākslinieku konkurss, kurā tiek noteikta gada labākā īsfilma un fotogrāfija, ko pēc dažādiem vērtēšanas kritērijiem nosaka kompetenta žūrija. Festivāls notiks 30.aprīlī, savukārt, festivāla norises vieta apzināti  nemainīga - Iecava, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību kultūras attīstībai ne tikai lielpilsētās, bet arī reģionos.

Festivāla mērķis ir pulcēt vienuviet jaunos fotogrāfus un īsfilmu veidotājus, kas savstarpēji piedalās divās dažādās sacensībās – cīņā par labākās īsfilmas un labākās fotogrāfijas titulu.

Šis novatoriskā pasākuma koncepcija-fotogrāfi kopā ar filmu veidotājiem- nav nejauša, jo radošais redzējums abos gadījumos tiek tverts caur objektīva prizmu. Svarīgākais – kā Tu ļauj citiem saredzēt Tavu ideju. Līdzšinējo festivālu laureāti, dalībnieki un organizatori uzskata, ka svarīgi ir izvērtēt, atbalstīt un sekmēt video un foto mākslas popularitāti Latvijā jauniešu vidū. Tas ir veids, kā piesaistīt jauniešu interesi filmu un fotogrāfiju veidošanai, kā arī saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Festivālā uzmanība tiek vērsta uz amatieru veidotajām īsfilmām un fotogrāfijām, ar mērķi aicināt jauniešus no visas Latvijas piedalīties un parādīt savu talantu, jo mākslas radīšanai, ne vienmēr ir vajadzīgi lieli finansiālie resursi – svarīga ir ideja un tās oriģinālā izpausme.

Festivāla laikā labākās fotogrāfijas un īsfilmas autors saņems īpašo GRAND PRIX piemiņas balvu un autora mākslas darbam tiek piešķirta nominācija „Labākā īsfilma/fotogrāfija 2011”. Pasākuma laikā tiek noteiktas arī skatītājiem un festivāla atbalstītājiem tīkamākās īsfilmas un fotogrāfijas.

Festivālam pieteiktos darbus vērtēs kompetenta žūrija, kino on foto mākslas nozares profesionāļi, kā arī sabiedrībā zināmas personības.

Konkursā  var piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona, kas dzīvo Latvijā, vecumā no 12 līdz 25 gadu vecumam. Pieteikšanās jeb īsfilmu iesūtīšanas laiks - 31.marts (pasta zīmogs). Par iesūtīšanu un tehniskajiem parametriem: skatīt nolikumu.

FESTIVĀLA NOLIKUMS pieejams šeit : http://www.failiem.lv/down.php?i=kjviye&n=Filmu_fest_nolikums-1.doc

Festivālu organizē biedrība „Iecavas Jauniešu padome”, pasākuma idejas autors ir „Iespējamās Misijas” dalībnieks Bruno Bahs (projektslesija@inbox.lv).
2.Latvijas jauniešu īsfilmu un foto festivāls 2010.gada aprīlī norisinājās Iecavā, kur piedalījās jaunie kino veidotāji un fotogrāfi no Liepājas, Rīgas, Bauskas, Jelgavas, Jūrmalas, Alojas, Olaines un Iecavas. Žūrijā bija fotogrāfs Mikus Fomins, režisors un producents Miks Ozoliņš, ūdensmotosportiste Liene Allere un kinokritiķe Zane Dzene.

ZIŅU ARHĪVS2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit