Simtgades pasākumi

Latvijas valsts simtgades pasākumi Burtnieku novadā


100 rozes Latvijas valsts simtgadei

Meža dienu ietvaros, 2016. gada 24. septembrī, Valmiermuižas pils parkā tika iestādīti 100 sārti un balti rožu krūmi. Rozes Latvijas karoga krāsās pils parkā iestādītas, lai atjaunotu vēsturisko puķu dobi, kas savulaik ir bijusi šī parka rota. Lasīt vairāk


Mākslinieciskie soliņi

2016. gadā biedrības «Burtnieku kultūrvide» projekta “Burt nieks Latvijai” ietvaros tika izgatavoti  un uzstādīti seši dažādi soliņi ar interesantiem uzrakstiem un atbilstošu vizuālo noformējumu, izceļot katram Burtnieku novada pagastam raksturīgo. Projekta galvenais mērķis: saliedēt novada iedzīvotājus un iesaistīt viņus apkārtējās vides sakārtošanā, veicināt novada biedrību kopīgu sadarbību, izveidot jaunu novada tūrisma maršrutu ar soliņu pieturpunktiem. Lasīt vairāk


Burtnieku pils tīstokļus meklējot

No 2017. gada marta līdz 2018. gada martam sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldības sociālo dienestu starptautiska mākslinieku un teorētiķu grupa kopā ar novada iedzīvotājiem dejas, mūzikas, mākslas, filozofijas un literatūras lekcijās, darbnīcās un meistarklasēs, kā arī kopīgi darītos praktiskos darbos un sarunās ar dažādu jomu cilvēkiem mēģināja noskaidrot, kādas gudrības jāatrod Burtnieku grāmatās, lai Gaismas pils reiz celtos augšup. Mākslinieki un Burtnieku iedzīvotāji mācījās viens no otra zināšanām, pieredzes un savstarpējās saskarsmes. Lasīt vairāk


Sagaidot Latvijas 100-gadi, Jēkabkalnā uzstāda informatīvos stendus

2017. gada 13. septembrī Jēkabkalnā, Matīšu pagastā, uzstādīti 6 katedras veida stendi, uz kuriem izvietota informācija par parkā augošajiem kokiem. Jēkabkalna apmeklētāji varēs dabā iepazīt Eiropas lapegli, pelēko riekstukoku, parasto liepu, parasto egli un priedi. Lasīt vairāk


Literārā pēcpusdiena ar Māru Svīri

2017. gada oktobrī Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā norisinājās literārs pasākums “Latvieši paši ir sava likteņa līdumnieki”. Tikšanās ar rakstnieci Māru Svīri.


Barona Haralda fon Loudona mantojuma apzināšana

Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas simtgades projekta “Neredzamā bibliotēka” ietvaros 2018. gada 17. marta pasākumā Rencēnu pagasta 2. bibliotēkā, Lizdēnos, īpaša uzmanība tika pievērsta baltvācu baronam Haraldam Georgam Gideonam fon Loudonam (1876-1959), viņa mantojumam un Lizdēnu muižas liktenim. Projekta mērķis ir Latvijas kultūrapziņā atgriezt piemirstu, bet apjomīgu un nozīmīgu Latvijas kultūras mantojuma daļu – zudušās, izceļojušās un LNB bibliotēkas krājumā nonākušās dažādu institūciju un privātpersonu bibliotēkas, ar kurām saistās nozīmīgi un aizraujoši stāsti par mūsu nācijas un valsts identitātes tapšanu. Lasīt vairāk


Latviešu autoriem veltītas literāras pēcpusdienas

2018. gadā Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā norisināsies latviešu autoriem veltītas literāras pēcpusdienas.


Baltā galdauta svētki

Baltā galdauta svētku mērķis ir stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādina to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai, drosmei un uzdrīkstēšanās. Burtnieku novadā svinēt Baltā galdauta svētkus aicina ik katrā novada pagastā.


Burtnieka ezera ainava - viena no Latvijas ainavu dārgumiem

Burtnieku novada pašvaldība aktīvi iesaistījās Latvijas simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātē “Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Burtnieku novadā lepojamies, ka Burtnieka ezera ainava ar baznīcām un muižu centriem Latvijas sabiedrības un ekspertu vērtējumā atzīta par vienu no Vidzemes nozīmīgākajām ainavām. Lasīt vairāk


Tautas Saimes grāmatas iedziedāšana un ceļojums pa Burtnieku novada pagastiem

2018. gada 14. janvārī Valmieras pagasta kultūras namā ar dziesmu “Ģērbies, Saule, sudrabota!” ansamblis “Dziesmotā senatne” iedziedāja Latvijas valsts simtgades gadu un Tautas Saimes grāmatu Burtnieku novadā. Grāmata no 16. janvāra līdz 26. februārim ceļoja pa pagastu bibliotēkām, lai novada iedzīvotāji tajā varētu ierakstīt savu vēlējumu Latvijai.


Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģerboņu sienu

2018. gada 26. jūnijā Rīgā, pie ēkas Torņa ielā 4, Latvijas pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, arhitekts Jānis Lejnieks un mākslinieks Leonards Laganovskis atklāja dekoratīvo sienu “Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei”. Siena ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valstij nozīmīgajā jubilejā.


Latvijas valsts simtgades zaļumballe

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tika rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Visā Latvijā norisinājās vairāk nekā 140 zaļumballes. Burtnieku novadā zaļumballi rīkojām Matīšu pagasta estrādē kopā ar grupu “Vēja muzikanti”.


Deju uzvedums "Spēlēju, dancoju"

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros deju skola „Dzirnas” ar māksliniecisko vadītāju, horeogrāfu Agri Daņiļeviču un Burtnieku novada bērniem un jauniešiem projektā “Dodot gūtais neatņemams” iestudēja deju uzvedumu „Spēlēju, dancoju”. Tas tika izrādīts sestdien, 2018. gada 11. augustā, Burtnieku pagasta estrādē. Deju uzvedumā muzicēja grupa „Iļģi”.

Deju meistarklasēs, kuras norisinājās astoņas dienas, 120 Burtnieku novada bērni un jaunieši kopā ar astoņiem profesionāliem pedagogiem apguva deju soli. Tas bija jauns izaicinājums ne tikai horeogrāfam, bet arī bērniem un jauniešiem. Kopā pavadītā nedēļa veicināja jauniešu zināšanas par dejas kultūru, viņi kļuva aktīvāki un ieguva pārliecību par savām spējām. Kopā ar dalībniekiem no Burtnieku novada dejoja arī 80 deju skolas „Dzirnas” audzēkņi.

Pasākumu organizēja biedrība “Pāvulēni” sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību. Projektu “Dodot gūtais neatņemams” finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, Burtnieku novada pašvaldība, Taipejas misija Latvijā.


Lāčplēša stāsts Burtniekos

Latvijas valsts simtgades gadā aprit 30 gadi kopš leģendārās rokoperas “Lāčplēsis” pirmizrādes Burtniekos. Projekta “Lāčplēša stāsts Burtniekos” ietvaros biedrība "Burtnieku kultūrvide" aizsāks saliņas atjaunošanu, lai tā veidojas gan par interesantu apskates objektu, gan aktīvas atpūtas vietu. Sadarbībā ar dizaineri Lieni Kāpostu, amatnieku Jāni Brenci, SIA “Alejas 1” un vietējiem iedzīvotājiem uz Lāčplēša saliņas tiks izveidota aktivitāšu taka “Lāčplēša ceļš”. 2018. gada 8. septembrī plkst. 19.00 Lāčplēša saliņā notiks brīvdabas kinoizrāde „Rokopera Lāčplēsis (LTV, 1988)”. Būs skatāma arī fotoizstāde “Rokopera “Lāčplēsis” Burtniekos”. Lasīt vairāk


Latvijas valsts simtgades svinības

Latvijas Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. Burtnieku novadā par godu Latvijas dzimšanas dienai tika organizēti vairāki svētkiem veltīti pasākumi. Latvijas dzimšanas dienas rītā, saule lecot, Burtnieka ezera krastā un pie atjaunotā Matīšu pagasta kultūras nama tika celts godā karogs un dziedāta Latvijas himna. Latvijas valsts simtgades svinībās pirmo reizi tika godināti nominācijas “Burtnieku novada Lepnums” ieguvēji.

Svētdien, 18. novembrī, Valmieras pagasta kultūras namā sveikti  nominācijas “Burtnieku novada Lepnums” ieguvēji par nozīmīgu darbu, ieguldījumu un sasniegumiem Burtnieku novadā, tā attīstības un atpazīstamības veicināšanā.

“Burtnieku novada Lepnuma” vārdu godam nesīs (no kreisās): biedrības “Pāvulēni” vadītāja Inese Karnāte, IK "Man Burtnieks" vadītāja un biedrības "Burtnieku kultūrvide" pārstāve Marika Daļecka, vēstures zinātņu doktore un arheoloģe Ilga Zagorska, māksliniece un daudzu grāmatu ilustrāciju autore Anita Jansone - Zirnīte.

Pagodinošus un cildinošus pateicības vārdus par savu devumu un veikumu pasākumā saņēma ikviens “Burtnieku novada Lepnuma” pretendents: Aija Kleimane, Biruta Tetere, Anita Grīnšteine, Dace Rulle, Sandra Krūzkope, Inese Birzkope, Māra Zauere, Aigars Ruņģis, Jānis Matisons sen., Žanna Šimoņaka-Rinmane, Inese Bebre, Mārtiņš Roziņš, Rufina Juraša, Burtnieku novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji, Ludmila Spalviņa, Kārlis Sedvalds, Anna Paņina, Irida Jukāme, Anda Jukāme, Līvija Lelle, Jānis Lelle, Dace Kaģe, Arnis Seņkāns.

Nominācijas “Burtnieku novada Lepnums” ieguvēji saņēma īpaši veidotu balvu – stilizētu kokli, lai ļautu novada labajiem darbiem skanēt gluži kā koklēm.


Burtnieku novada pašvaldība

Juridiskā adrese: J. Vintēna iela 7, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads, LV-4206

Pasta adrese: Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219

Tālr. 64226643, fakss 64226332, e-pasts: info@burtniekunovads.lv

Darba laiks
Pirmdien 8.00 - 18.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien 8.00 - 17.00
Ceturtdien 8.00 - 17.00
Piektdien 8.00 - 16.00
*Pārtraukums 12.00 - 13.00

 

Tīmekļvietnes lietošanas noteikumi 

Datu privātuma politika

Tīmekļvietnē publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ir aizliegta ar likumu

Burtnieku novada pašvaldības organizētajos pasākumos var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos. Iebildumu gadījumā varat vērsties pie pasākuma organizatora vai fotogrāfa, lai Jūs nefotografē un fotogrāfijas ar Jums nekur neparādās publiski

Dizaina izstrāde:blank

Izstrādāts:DirectHit